ABD Basketbol Federasyonu, Kawhi Leonard'ı takımın 'en iyi çıkarı' doğrultusunda eve gönderme kararı aldı: 'Pivot atmak zorundaydık'

HalaycıBaşı

New member
Los Angeles Clippers yıldızının değiştirilmesi kararı Kawhi Leonard ABD Basketbol Federasyonu İcra Direktörü Grant Hill, Çarşamba günü yaptığı açıklamada, Paris Olimpiyatları'ndan sadece birkaç hafta önce alınan kararın, ABD erkek milli takımının “en yüksek yararına” olduğunu söyledi.

Grant, T-Mobile Arena'da Kanada'ya karşı oynanacak Team USA hazırlık maçı öncesinde düzenlediği basın toplantısında duruma değindi. Kararın nihayetinde Salı günü ABD basketbolu tarafından verildiğini ve Clippers.

Grant Hill, 10 Temmuz 2024'te Las Vegas, Nevada'daki T-Mobile Arena'da ABD Takımı ile Kanada Takımı arasında oynanan maçı izliyor. (Nathaniel S. Butler/NBAE aracılığıyla Getty Images)

“Sadece bir eksen kaydırmamız gerektiğini hissettik ve kararın ayrıntılarına girmeyeceğiz ancak bunun hem bizim hem de Clippers'ın ve Kawhi'nin çıkarına olduğunu düşündük, farklı bir yöne doğru hareket etmek,” dedi.

FOXNEWS.COM'DA DAHA FAZLA SPOR KAPSAMI İÇİN TIKLAYIN

“Denedik. Sanırım hepimiz denedik ve cesurca bir çaba gösterdik ve maalesef ilerlemek zorundayız.”

Karar alma konusunda daha fazla baskı yapıldığında Hill, şunları doğruladı: ABD Basketbolu Leonard'ın eve gönderilmesi kararını vermişti.

“Yaptık. Sonuç olarak eve gönderildi, ancak bu konuda Clippers ile görüşüyorduk.”

Kawhi Leonard - UNLV

2024 ABD Basketbol Erkekler Milli Takımı'nın 8 numaralı oyuncusu Kawhi Leonard, 8 Temmuz 2024'te Las Vegas, Nevada'daki UNLV'deki Mendenhall Center'da takımının eğitim kampı sırasında bir antrenman seansının ardından sahaya çıkıyor. (Ethan Miller/Getty Images)

KAWHI LEONARD ABD BASKETBOL OLİMPİYAT TAKIMINDAN ÇEKİLDİ

Leonard'ı Yaz Olimpiyatları'na getirme planları nihayetinde şu sebeplerden dolayı değiştirildi: NBA oyuncusu Önceki sakatlığı. Sağ diz iltihabı nedeniyle geçen sezon Clippers'ın son 14 maçının 12'sini kaçırdı – hafta sonu bunun iyi gittiğini söyledi.

Ancak ABD Basketbol Takımı hiçbir risk almak istemiyordu.

“Burada olmak isteyen tüm bu adamlar gibi o da burada olmak istiyordu,” diye devam etti Hill. “Ve biz bunu hiç hafife almıyoruz. Bu program ve fırsatla ilgili. Kişisel olarak, bir şey yapmak istediğinizde vücudunuzun tam olarak uygun olmadığını biliyorum. Ve bunu kişisel olarak yaşadım. Ve bu yüzden, buraya gelip fedakarlık yapmaya, yazını feda etmeye ve ülkemizi temsil etmeye ve programımız için oynamaya gönüllü olduğu için onu alkışlıyorum. Sonuçta işe yaramadı.”

Steph Curry kalabalığı selamlıyor

ABD Basketbol Erkekler Takımı'nın 4 numaralı oyuncusu Stephen Curry, 10 Temmuz 2024'te Las Vegas, Nevada'daki T-Mobile Arena'da Kanada Basketbol Erkekler Takımı'na karşı oynanan maçın ardından kutlama yapıyor. (Brian Babineau/NBAE aracılığıyla Getty Images)

FOX NEWS UYGULAMASINI ALMAK İÇİN TIKLAYIN

NBA şampiyonu Derrick White Boston Celtics Çarşamba günü Leonard'ın yerine seçildi.

Hill, “Derrick'in Boston'daki şampiyonluk sezonunun ardından ilk Olimpiyat Oyunları'nda yarışacağını duyurmaktan mutluluk duyuyorum,” dedi. “Paris için hazırlıklarımızı sürdürürken önümüzdeki günlerde takıma katılmasını sabırsızlıkla bekliyoruz.”

ABD Milli Takımı, Olimpiyat yolculuğuna 28 Temmuz'da Sırbistan'a karşı oynayacağı grup aşaması maçıyla başlayacak.

Bu habere Associated Press katkıda bulunmuştur.

Haberler Digital'ı takip edin
X'te spor haberlerive abone olun Haberler Sports Huddle bülteni.