Adam Silver ‘şok oldu’ Grizzlies yıldızı Ja Morant bir kez daha ateşli silahla görüldü

HalaycıBaşı

New member
NBA komiseri Adam Silver, Memphis Grizzlies All-Star Ja Morant’ı başka bir Instagram Live videosunda elinde ateşli silahla gördükten sonra “şok oldu”.

Silver, ESPN’den Malika Andrews ile Morant’ın bir gece kulübündeyken kendi Instagram hesabında aynı şeyi yaptığı için sekiz maç askıya alınmasından sadece iki ay sonra gelen durum hakkında konuştu. Morant bu sefer de birlikte arabadayken bir arkadaşının Instagram hesabına takıldı.

Salı günü NBA Draft Lottery’den konuşan Silver, “Dürüst olmak gerekirse, bu hafta sonu o videoyu gördüğümde şok oldum.” “Şimdi, onu araştırma sürecindeyiz ve elimizden geldiğince tam olarak ne olduğunu bulacağız. Video biraz grenli falan, ama en kötüsünü varsayıyorum.”

FOXNEWS.COM’DAKİ DİĞER SPOR HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Ja Morant, 6 Mayıs 2023’te Atlanta, Georgia’da Sound Nightclub’da Cumartesi Geceleri’ne katılıyor. (Prens Williams/WireImage)

Instagram hesabı, Morant’ın ligin araştırdığı birçok saha dışı olaya da karışan arkadaşı Davonte Pack’e aitti. Ayrıca 29 Ocak’ta Indiana Pacers ile oyun sonrası bir münakaşaya karıştıktan sonra bir yıl boyunca Grizzlies maçlarından men edildi.

O sırada Pacers, Morant’ın içinde olduğu bir SUV’den kendilerine doğrultulmuş kırmızı bir lazer gördüklerini iddia etti. Ancak ligin soruşturması “herhangi bir kişinin diğerlerini silahla tehdit ettiğini doğrulayamadı.”

Morant’ın tabancayla ilk olayı, Denver’da Nuggets ile yüzleşmek için bir kulüpte sarhoşken meydana geldi.

MEMPHIS RAPPER JA MORANT’I SON OLAYLA İLGİLİ SAVUNUYOR: ‘SİLAHLAR YASAL DEĞİLDİR’

Morant, Florida’da bir danışmanlık tesisine kaydoldu. Orada, Morant stresi nasıl daha iyi yöneteceğini öğrenmeye hazırdı.

Daha sonra, Denver’daki olaydan 11 gün sonra gelen Silver ile görüşmek için New York’a gitti.

Adam Silver Guvernörler Kurulu Toplantısında konuşuyor

NBA Komiseri Adam Silver, 14 Eylül 2022’de New York City’deki St. Regis Otel’de düzenlenen Guvernörler Kurulu Toplantısı’nın ardından düzenlediği basın toplantısında medyaya hitap ediyor. (Getty Image aracılığıyla David Dow/NBAE)

Toplantının ardından Silver cezasını verdi: Sekiz oyun ücretsiz olarak askıya alındı. Silver, Morant’ın eylemlerini “sorumsuz, umursamaz ve potansiyel olarak çok tehlikeli” olarak nitelendirdi.

Silver, Salı günü ESPN aracılığıyla yaptığı açıklamada, “Yanlış bir şey yapma potansiyeline ulaşmadan önce, o sırada önümüzde olan yanlış davranışa çok odaklandık.” “Açıkçası, konuşmamızın çoğu, ilk olayın sosyal medyada ateşli silah sallamanın ne kadar ciddi olduğu hakkındaydı.

“Karşısındaki sonuçlar – sekiz maçlık bir uzaklaştırma – oldukça ciddiydi ve o zamanlar en azından benim için inanılmaz derecede ciddiye aldığı bir şeydi. kariyeri hakkında, ancak etrafındaki güvenlik sorunları – [Morant] böyle bir hareketle kendini ya da başka birini yaralayabilir, sakatlayabilir, öldürebilirdi – ve ayrıca onun bir yıldız olduğunun kabulü. İnanılmaz derecede büyük bir takipçisi var ve [we discussed] Benim endişem – ve benimle paylaştığını sanıyordum – dünya çapında milyonlarca, hatta on milyonlarca çocuğun onu bu şekilde ateşli silah kullanma eylemini kutlayan bir şey yaptığını görmüş olacak.”

Adam Silver ve Ja Morant, NBA Seçmeleri sırasında poz veriyor

Ja Morant, 20 Haziran 2019’da New York’un Brooklyn ilçesindeki Barclays Center’da 2019 NBA Seçmeleri sırasında Memphis Grizzlies tarafından ikinci sıradan draft edildikten sonra NBA Komiseri Adam Silver ile poz veriyor. (Sarah Stier/Getty Images)

HABERLER SUNULDU

NBA, Morant’ın olayını araştırırken, Grizzlies, Morant’ı ligin incelemesine kadar tüm takım faaliyetlerinden uzaklaştırdı.

Scott Thompson, Haberler Digital için bir spor yazarıdır.