Alabama’dan Nick Saban Kolej Futbolu Playoff sistemine karşı çıkıyor: ‘Gerçekten en iyi takımları alıyor musunuz?’

HalaycıBaşı

New member
Alabama futbolu, 2022 sezonunu 11-2 tamamladı ve Kolej Futbolu Playoff’unu yapamadı. Bunun yerine Crimson Tide, Sugar Bowl’u yaptı ve Kansas Eyaletini 45-20 geride bıraktı.

Efsanevi teknik direktör Nick Saban, FBS’de eşitlik söz konusu olduğunda Kolej Futbolu Playoff sistemi ve hangi takımın sezon sonrasına kalacağına karar vermenin daha iyi bir yolu olup olmadığı hakkında konuştu.

FOXNEWS.COM’DAKİ DİĞER SPOR HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Alabama Crimson Tide’ın baş antrenörü Nick Saban, 31 Aralık 2022’de New Orleans, Louisiana’da Caesars Superdome’da düzenlenen Allstate Sugar Bowl sırasında bakıyor. (Chris Graythen/Getty Images)

Saban, “The Joel Klatt Show” podcast’inde FOX Sports’tan Joel Klatt’a, “Öyleyse, tüm sistemin işleyişindeki sorun, bunun hesabı yok, değil mi?” dedi. “Yani tek yaptığımız yıl sonunda en çok maç kazanan takımları alıp playofflara çıkarmak. Ama gerçekten en iyi takımları alıyor musunuz? Bana üç takıma karşı tercih edileceğimizi söylediklerinde. Play-off’a kalan dört takım, diyorum ki, neden play-off’larda değiliz?”

Kolej Futbolu Playoff ulusal şampiyonası, Georgia’nın ulusal şampiyonluk maçı tarihindeki en büyük patlamalardan birinde TCU’yu 65-7 domine ettiğini gördü. Georgia, Ohio State’i yendi ve TCU, Michigan’ı geride bırakarak finale yükseldi.

Alabama, sezon boyunca oynadıkları her maçın favorisi olarak görüldü. Crimson Tide, yolda Tennessee ve LSU’ya karşı kayıplar yaşadı.

Nick Saban, 2022'de Auburn'e Karşı

Alabama Crimson Tide’ın baş antrenörü Nick Saban, 26 Kasım 2022’de Tuscaloosa, Alabama’da Bryant-Denny Stadyumu’nda Auburn Tigers ile karşılaşmadan önce maç öncesi ısınmalarda izliyor. (Kevin C. Cox/Getty Images)

DEION SANDERS, PITT BAŞ KOÇUNUN ELEŞTİRİSİNE KARŞILIK ALKIŞLADI: “KİM OLDUĞUNU BİLMİYORUM”

AL.com’a göre, Alabama, Michigan ve TCU’ya karşı tercih edilmiş olabilir ve Georgia ve Ohio State’e karşı güçsüzler.

“Bu daha iyi bir takımları olduğu anlamına mı geliyor?” dedi Şaban. “Yoksa bu insanların ne dediklerini bilmedikleri anlamına mı geliyor? Bunu gerçekten bilmiyorum. Ama kimseyi eleştirmiyorum. sadece oyunun son oyununda iki oyun kaybettiğiniz için değil, kimin en iyi takımlara sahip olduğunu anlamanın daha iyi bir yolunu bulun.

“Oynadıkları şartlara sahip olmayan başka birinden daha iyi olabileceğiniz zaman bu sizi bayıltır.”

Kolej Futbolu Playoff’u 2024 sezonu için genişleyecek.

Nick Saban bir yemekte

Nick Saban, 6 Haziran 2023’te Birmingham, Alabama’da Children’s Of Alabama’ya My Special Aflac Ducks®’ı teslim etmek için Aflac ile bir etkinliğe katılıyor. (Aflac için Derek White/Getty Images)

HABERLER SUNULDU

Alabama’nın 2023 sezonunda şampiyonluğun favorileri arasında yer alması bekleniyor.

Ryan Gaydos, Haberler Digital’in kıdemli editörüdür.