Alex Rodriguez, yaygın sağlık teşhisi aldıktan sonra uyarıcı bir hikaye paylaşıyor: ‘Dişlerinize iyi bakın’

HalaycıBaşı

New member
New York Yankileri efsane Alex Rodriguez Çarşamba günü kendisine erken evre diş eti hastalığı teşhisi konulduğunu açıkladıktan sonra Amerikalıları sağlıklarına ayak uydurmaya çağırıyor.

“CBS Mornings” ile yaptığı röportajda, ünlü MLB slugger haberi paylaştı ve ABD’de kaç kişinin benzer bir teşhisi paylaştığına şaşırdığını ekledi.

Alex Rodriguez, 20 Mart 2023’te Miami, Florida’da, CreditDepot parkında Team Japan ve Team Mexico arasında Dünya Beyzbol Klasik Yarı Finalleri öncesinde konuşuyor. (Megan Briggs/Getty Images)

A-ROD, TRUMP KULESİNİN YAKININDA GÖRÜLDÜ, KALABALIKLAR TRUMP’UN SALI GÜNÜ TUTUKLANMASI İÇİN GELİŞİNİ BEKLİYOR

Rodriguez gülümseyerek, “Görünüş aldatıcı olabilir,” dedi.

“Geçenlerde diş hekimimi görmeye gittim ve herhangi bir diş eti hastalığı hakkında hiçbir şey düşünmedim. Ve diş hekimi bana haberi verdi ve sonra 65 milyondan fazla Amerikalının bu diş eti hastalığına sahip olduğunu öğrenmeye geldim.”

DOSYA – Bu 11 Temmuz 2017 dosya fotoğrafında, eski beyzbol oyuncusu Alex Rodriguez Miami’deki MLB beyzbol All-Star Maçı sırasında sahadan rapor veriyor. (AP Fotoğrafı/Lynne Sladky, Dosya)

FOXNEWS.COM’DAKİ DİĞER SPOR HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Konuyla ilgili farkındalığı artırmak için kısa süre önce OraPharma ile ortaklık kuran Rodriguez, tavsiyesini verdi: “Oraya gidin ve dişlerinize iyi bakın.”

Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezlerine göre, 30 yaş ve üzerindeki yetişkinlerin %46’sı, diş kaybının önde gelen nedeni olan diş eti hastalığı belirtileri gösteriyor.

diş röntgeni

Bir diş hekimi, koronavirüs pandemisi sırasında diş kırıklarında bir artış olduğunu dile getirdi. (iStock) (iStock)

HABERLER SUNULDU

Rodriguez, teşhisine neyin yol açtığını bilmediğini söyledi, ancak CBS’ye bunun “Siyah ve Kahverengi topluluklarımızda, özellikle benim Latin topluluğumda” daha yaygın olduğunu söyledi.