Altın madalyalı jimnastikçi Shawn Johnson, ABD'yi Olimpiyatlarda temsil etmenin 'inanılmaz' hissini anlatıyor

HalaycıBaşı

New member
Bu içeriğe erişim için Haberler'e katılın

Ayrıca hesabınızla belirli makalelere ve diğer premium içeriklere özel erişim – ücretsiz.

Geçerli bir e.

E-postanızı girip devam düğmesine bastığınızda, Mali Teşvik Bildirimimizi içeren Haberler'in Kullanım Koşullarını ve Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz. İçeriğe erişmek için e-postanızı kontrol edin ve verilen talimatları izleyin.

Sorun yaşıyorsanız? Buraya tıklayın.

O zamanlar 1,20 boyunda, 16 yaşındaki Shawn Johnson'ın 2008 Pekin Olimpiyatları'nda altın madalya kazanarak Amerikalıların kalbini kazanmasının üzerinden 16 yıl geçti.

Johnson denge aletinde altın madalya kazandı ve zeminde, her alanda (takım arkadaşı Nastia Liukin'e yenilerek) ve takım müsabakalarında (Liukin denge aletinde de gümüş kazandı) üç gümüş madalya kazandı.

Johnson'ın yarışacağı tek Olimpiyat Oyunlarıydı. 2010 yılında ACL kayakını yırttı ve 2012 oyunlarına geri dönüş sırasında spordan emekli oldu. Ancak “tüm hayatımın hayalini kurduğu” anı yaşadı.

FOXNEWS.COM'DA DAHA FAZLA SPOR HABERİNE ULAŞMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

Shawn Johnson, 2008 Pekin Olimpiyat Oyunları sırasında Ulusal Kapalı Stadyum'daki jimnastik aletleri finallerinde denge aletinde altın madalyasını kutluyor. (Mark J. Rebilas/USA Today Sports)

Johnson, Amerika Birleşik Devletleri'ni temsil etme fırsatını yakaladı; kırmızı, beyaz ve maviyi giyin; ve boynuna sarılı Olimpiyat altınıyla ülkesinin milli marşını duy.

Haberler Digital ile yakın zamanda yaptığı bir röportajda Johnson, “O zamanlar hayatımın en büyük onuruydu” dedi ve çocuk sahibi olmanın bu deneyime gölge düşürdüğünü ekledi.

“Kırmızı, beyaz ve maviyi giyebilmek, bayrağın indirilişini görmek, marşı duymak, elinizi göğsünüzün üzerine koymak. İşte bu an tüm hayatım boyunca hayalini kurduğum andı. Kendim için ama koçlarım, takımım ve ülkemiz için gerçekten çok özel bir an oldu.”

Shawn Johnson kazandıktan sonra

Shawn Johnson (solda) ve ABD'li Nastia Liukin, 19 Ağustos 2008'de Pekin'de düzenlenen 2008 Olimpiyat Oyunları artistik jimnastik yarışmasının kadınlar denge aleti finalinin ardından podyumda duruyor. (Getty Images aracılığıyla Franck Fife/AFP)

FOX SPORTS'TAN STU HOLDEN, GREGG BERHALTER'İN ANTRENÖR OLARAK OLABİLECEĞİ 'Kıyamet Günü' Yaz Senaryosunu Açıkladı

Johnson, kendi deyimiyle “klişe ve sevimsiz” bir “tam daire anı” için bu yaz ailesiyle birlikte Olimpiyatlar için Paris'te olacak.

Ama “dev bir amigo kız” olacağını söylüyor.

“Dünyanın o kadar küçük olduğunu hissediyorum ki, kızları birkaç derecelik bir farkla tanıyorum. Eskiden kalmış biriyim. Artık orada değilim, ama orada onlar için tezahürat yapacağım ve onlar için tezahürat yapacağım. biri 'Ne yaparsanız yapın inanılmaz bir iş başardınız' diyor. Onlar insanüstü ve ben sadece onları destekliyorum.”

Johnson'ın oyunlara katılımı belki de kadın sporlarının zirvesine ulaşıyor. Kadınların jimnastiği her dört yılda bir mutlaka izlenmesi gereken bir televizyon programıdır ancak bu sefer durum biraz farklı.

Shawn Johnson denge aletinde

ABD'li Shawn Johnson, Çin'in Pekin kentindeki Ulusal Kapalı Stadyum'da kadınlar denge aleti finalinde altın madalya kazanırken hareket halinde. (Al Tielemans/Sports Illustrated, Getty Images aracılığıyla)

FOX HABER UYGULAMASINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN

Johnson, “Ben, bir kız çocuğu annesi olarak çok heyecanlıyım. Bunun özellikle ne anlama geldiğini bilmiyorum. Kadın sporlarının hak ettiği ilgiyi görmesi hoşuma gidiyor” dedi.

“Bence tüm hayatı boyunca Olimpiyat Oyunları'na katılmak için çalışan erkek ya da kadın her sporcu, bir platformu ve uğruna çalıştıkları ilgiyi hak ediyor. Bence bu Olimpiyat Oyunlarına tüm platformlarda ortak heyecanla girebilmek, Her iki cinsiyet de bence gerçekten çok havalı.”

Haberler Digital'i takip edin X'te spor yayınıve abone olun Haberler Sports Huddle bülteni.