Angels’dan Shohei Ohtani, en son 1964’te başardığı tarihi başarıya ulaştı

HalaycıBaşı

New member
Shohei Ohtani neredeyse elmasa her basışında tarih yazıyor.

Geçen Salı Houston Astros’a karşı, Ohtani, Babe Ruth’u geçti toplam kariyer atış vuruşları ve şu anda en az 100 home run yapan bir oyuncunun en çok atış vuruşları rekorunun sahibi.

Başlangıç atıcısı, Los Angeles Angels’ın 17 numarası Shohei Ohtani, 15 Mayıs 2023’te Baltimore’da Camden Yards’ta Oriole Park’ta Baltimore Orioles’e karşı altıncı vuruşta sahaya çıkıyor. (Patrick Smith/Getty Images)

Pazartesi günü, Angels Baltimore Orioles’i 9-5 mağlup ederken Ohtani, 1964’ten beri bir maçta beş kez üsse ulaşan ilk atıcı oldu.

Ohtani bir tercüman aracılığıyla “Eminim tüm bu kayıtlar örneklem boyutu çok küçük olduğu için geliyor, bu yüzden gerçekten derinlemesine bakmıyorum” dedi.

CUBS’IN CODY BELLINGER’I ROB HOME RUN’A İNANILMAZ BİR ŞEKİLDE YAKALADI, BİLEĞİNİ ÇEVİRİYOR GÖRÜNÜYOR

Ohtani dört vuruş yaptı ve plakada bir yürüyüş yaptı. canavar üç sayılık home run dördüncü vuruşta.

Ohtani’nin plakadaki performansı, Japon yıldızı yedi devrede beş kazanılmış koşuya izin verdiği için, tepedeki ortalamanın altında gezisini telafi etti.

Bir vurucu olarak gösterdiği kahramanlık sayesinde Ohtani galibiyeti aldı ve sezonda 5-1’e yükseldi.

FOXNEWS.COM’DAKİ DİĞER SPOR HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Shohei Ohtani vuruşa hazırlanıyor

Los Angeles Angels’ın 17. oyuncusu Shohei Ohtani, 15 Mayıs 2023’te Baltimore’da Camden Yards’ta Oriole Park’ta Baltimore Orioles’e karşı beşinci vuruşta vuruş yapmaya hazırlanıyor. (Patrick Smith/Getty Images)

Tek bir oyunda üsse beş kez ulaşan son atıcı, Mel Stottlemyre oldu. New York Yankileri 26 Eylül 1964’te.

Ohtani, dokuzuncu vuruşta, döngü için vuruş yapan ilk atıcı olma şansını yakaladı, ancak ikiye katlamayı başaramadı, bunun yerine bir single aldı. Mike Alabalık iki çıkışlı bir yürüyüş kazandı.

Ohtani, “Yürüyüşün bana döngü için bir şans verdiğini görmekten kesinlikle mutlu oldum” dedi. “Ama başarısız oldum.”

HABERLER SUNULDU

Shohei Ohtani üsleri yuvarlar

Los Angeles Angels’ın 17 numarası Shohei Ohtani, 15 Mayıs 2023’te Baltimore’da Camden Yards’ta Oriole Park’ta Baltimore Orioles’e karşı beşinci vuruşta üçlü vurduktan sonra üçüncü aşamaya koşuyor. (Patrick Smith/Getty Images)

Ohtani, sezonda dokuz home run ve 29 RBI ile .303’e ulaşıyor.

Orioles iç saha oyuncusu Adam Frazier, “O, nesilde bir kez görülen bir oyuncu. Hayatta bir kez, gerçekten,” dedi. “Özel bir adam ve ona karşı rekabet edebileceğimi söylemekten memnuniyet duyuyorum çünkü bu eğlenceli. Herkesin içindeki en iyiyi ortaya çıkarıyor.”

Associated Press bu rapora katkıda bulundu

Joe Morgan, Haberler için bir Spor Muhabiridir.