Austin Ekeler, RB’lerin takımlara yedek WR’lerden “daha fazla değer” getirdiğini söylüyor

HalaycıBaşı

New member
Los Angeles Chargers’ın yıldızı Austin Ekeler, takımla olan sözleşmesinden duyduğu hoşnutsuzluğu dile getirdi. Anlaşmazlık, Ekler’e Chargers tarafından bir ticaret arama izni verildiği Mart ayında zirveye ulaşmış gibi görünüyordu.

Bununla birlikte, iki taraf bu yaz başında, Chargers’ın 2023 için yaptığı anlaşmaya 1,75 milyon dolarlık teşvik eklediği bildirildiğinde geçici bir çözüme ulaştı.

Yine de Ekler, görünüşe göre NFL’de koşan arkadaşlarına nasıl değer verildiğinden memnun değil. Yakın zamanda “Rich Eisen Show”a katıldığı sırada Ekeler, bazı koşucuların kendi takımlarına getirdikleri prodüksiyonun hafife alındığını öne sürdü.

FOXNEWS.COM’DAKİ DİĞER SPOR HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Los Angeles Chargers geri koşuyor Austin Ekeler, 11 Aralık 2022’de Inglewood, California’da SoFi Stadyumu’nda Miami Dolphins’e karşı oynanan bir maç sırasında topu taşıyor. (Harry How/Getty Images)

Konunun dikkate alınması gereken iki tarafı olduğunu kabul ediyor, ancak değer sorununun sözleşme müzakerelerinde önemli bir anlaşmazlık noktası olduğunu kabul ediyor.

Ekeler, “Bir işin içindeyiz ve bence her iki taraf da oyunu ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyor ve gözümüzün önünde oynanan da bu” dedi. “Maaş sınırlarımızdan sorumlu olanın bizde olduğunu biliyorsunuz, o kısmı kontrol ediyorlar… oyunu biz kontrol ediyoruz ve oyuncular olarak elimizden geldiğince fazla değer katmak bize bağlı.”

DEVLER UZUN VADELİ ANLAŞMAYA ULAŞMAZSA SAQUON BARKLEY’İN 1. HAFTA DURUMU ‘TEHLİKTE’: RAPOR

Ekeler, 2017’de Batı Colorado dışında draft edilmemiş olmasına rağmen, verimli bir NFL kariyeri geçirdi ve geri koşma konumunun yeniden tanımlanmasına yardımcı oldu.

Ekeler, pozisyonunun, özellikle de diğer pozisyonlarla ilgili olarak, nasıl ele alındığına dair hayal kırıklığını dile getirdi.

Austin Ekeler, Coolts'a Karşı

Los Angeles Chargers, Austin Ekeler’a koşuyor (Michael Hickey/Getty Images, Dosya)

“Burada hala benden daha fazla kazanan yedek alıcılardan bazılarına bakıyorsam, bu beni sinirlendirecek, değil mi? Biraz, ‘Tamam, bir dakika, öyleyse Bana bu insanların 3 numaralı alıcılar olduğunu ve benden daha fazlasını yapacaklarını mı söylüyorsunuz? Ve ben başlangıç oyuncusuyum? Daha fazla şut alıyorum, topa daha çok dokunuyorum, daha çok etkim oluyor.” dedi.

Bunun için savaşacağız. Takıma bu kişiden daha fazla değer katıyorum. Bunun karşılığını almam gerektiğini düşünüyorum. ama bu prensiplerle ilgili. Bir takıma değer katma prensibiyle ilgili.”

Austin Ekeler Jaguarlara Karşı

Los Angeles Chargers geri koşuyor Austin Ekeler, 14 Ocak 2023, Jacksonville, Fla’da TIAA Bank Field’da oynanan AFC Wild Card playoff maçının ilk yarısında Jacksonville Jaguars’a karşı topu taşıyor. (Douglas P. DeFelice/Getty Images, Dosya)

Ekeler, iki kez New York Giants Pro Bowler Saquon Barkley ve Josh Jacobs’a koşan Las Vegas Raiders’ın durumundan da bahsetti ve 2022’deki güçlü sezonlarının ardından uygun tazminat aradıklarını söyledi.

Ekeler’in bakış açısıyla, sözleşme görüşmelerinde yıldız koşularının geri tepmesi mantıklı.

HABERLER SUNULDU

Ekeler, Eisen’e “Bunu anlamadığımızda kesinlikle karşılık vereceğiz” dedi.

“Başka seçeneğimiz yok. … Parayla ilgili gibi görünüyor ama prensiple ilgili değil mi? Bu bir takıma değer katma ilkesiyle ilgili. Ama diğer taraftan da anlıyorum. ‘Hey’ diyorlar. , bu geri kaçanların hiçbiri para almıyor. Bakalım ne olacak. Bu adamları franchise etiketleyelim ve sonra bir yıl bekleyelim. Bakalım ne olacak.’ … Her iki taraf da bu oyunu oynuyor ve nasıl sonuçlanacağını zaman gösterecek.”

Chantz Martin, Haberler Digital için bir spor yazarıdır.