Bears’tan Justin Fields, antrenörlere yönelik eleştiriyi geri çeviriyor: ‘Koçları suçlamıyorum’

HalaycıBaşı

New member
Chicago Bears’ın oyun kurucusu Justin Fields, NFL’deki üçüncü sezonunu yaşıyor. Genç oyun kurucu ligdeki ilk iki yılında flaş görüntüler sergiledi.

Ancak 2023 sezonunun ilk birkaç maçı Fields için çalkantılı geçti. 1. Haftada Fields, bir müdahaleye karşı tek touchdown ile 216 yarda atış yaptı. Green Bay Packers ayrıca Fields’ı dört kez kovmayı başardı. Geçtiğimiz Pazar günü Fields iki kez müdahale etti ve altı kez kovuldu.

Matt Eberflus, Bears’ın başantrenörü olarak ikinci sezonuna giriyor ve birçok kişi Fields’ın 2023’te ilerleme kaydettiğini görmeyi umuyordu. Bunun yerine Fields görünüşte geriledi ve oyun kurucu koç ekibinin onun “robotik” oyunuyla bir ilgisi olduğunu ima etti.

FOXNEWS.COM’DA DAHA FAZLA SPOR HABERİNE ULAŞMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

Bears’ın üçüncü yılındaki oyun kurucu Justin Fields, 2. Hafta mağlubiyetindeki oyununu “robotik” olarak nitelendirdi ve “benim gibi oynamadığını” ekledi. (Michael Reaves/Getty Images/Dosya)

Fields, “Bilirsiniz, koçluk olabilir, sanırım… bana bakmam gereken şeyi verirken işlerini yapıyorlar ama günün sonunda, oyun geldiğinde bunu düşünemiyorum” dedi. antrenman öncesi basın toplantısında. “Hafta boyunca kendimi hazırlıyorum ve maç geldiğinde serbest oynama zamanı geliyor; daha az düşünüp daha çok oynuyorum.”

BEARS’TAN JUSTIN FIELDS KENDİSİNİ TÜM ZAMANLARIN İLK 5 KOŞU OYUNU OLARAK SÖYLÜYOR

Fields, kolej futbolu günlerinde ve NFL’de geçirdiği süre boyunca kol yeteneğini gösterdi. Aynı zamanda yetenekli bir koşucu ama geçen hafta Tampa Bay Buccaneers’a mağlup olan Fields, dört kez sadece üç yarda koştu.

Justin Fields pas vermek istiyor

Chicago Bears’tan Justin Fields, 17 Eylül 2023’te Tampa, Florida’daki Raymond James Stadyumu’nda Tampa Bay Buccaneers’a karşı üçüncü çeyrekte pas atmaya çalışıyor. (Mike Ehrmann/Getty Images)

Fields, sezon dışı dönemde antrenör ekibinin onun cepte kalmasına önem verdiğini söyledi. Eski Ohio Eyaleti futbol yıldızı, “eski hali” gibi oynamaya geri dönebilmek için işleri basitleştirmeye odaklanmak istediğini söyledi.

“Bunun çok fazla koçluk sesi olduğunu düşünmüyorum, ancak belirli bir zamanda size çok fazla bilgi verildiğinde ve oynarken bu bilgi hakkında düşünmeye çalıştığınızda, bunun işe yaramadığını düşünüyorum.” Kendin gibi oynamana izin vermiyoruz” dedi Fields.

“O kadar bilgiyi öyle bir yere işlemeye çalışıyorsunuz ki, eğer kafamda basitleştirseydim bunu yapardım. Pazar günü birkaç oyun izledim, eski halim gibi oynuyor olsaydım, şunu yapardım.” Olumlu bir oyun sergiledik, daha çok üçüncülük kaybı yaşanabilirdi [conversions]. Sanırım benim için en önemli şey, oyunu nasıl oynayacağımı bildiğim ve hayatım boyunca nasıl oynadığımdır. Tekrar işe dönmem gereken şey bu.”

Justin Fields Lions'tan kaçıyor

Fields, sezon dışı dönemde antrenör ekibinin onun cepte kalmasına önem verdiğini söyledi. Eski Ohio Eyaleti futbol yıldızı, “eski hali” gibi oynamaya geri dönebilmek için işleri basitleştirmeye odaklanmak istediğini söyledi. (Amy Lemus/NurPhoto, Getty Images/Dosya aracılığıyla)

Ancak Çarşamba günü ilerleyen saatlerde Bears’ın sinyalini arayan oyuncu, antrenman sonrası soyunma odasında gazetecilerle yaptığı oturumda yorumlarına açıklık getirdi.

“Antrenörleri hiçbir şekilde suçlamıyorum. Hiçbir şeyi koçları suçlamayacağım, asla takım arkadaşlarımı suçlamayacağım. Maçta ne olursa olsun, tüm suçu üstleneceğim. umrumda değil. Eğer bu bir pas ise, bu bir pas olmalıydı, onu bana ver.”

“Ne zaman ağzımdan bu organizasyondaki başka birini, takım arkadaşlarımı suçlayacağıma dair bir şey duysanız, bunu asla duyamayacaksınız. Sadece bunu açıklığa kavuşturmak istiyorum. Sadece daha iyi oynamam gerektiğini bilin. İşte bu kadar.” , boş nokta. İlk etapta olması gereken buydu.”

FOX HABER UYGULAMASINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN

Eberflus daha önce Fields’ın “akışa izin vermesini” görme arzusunu dile getirmişti.

Fields da benzer duyguları yineledi: Fields, Chicago Sun-Times’tan Patrick Finley aracılığıyla “Bu haftaki hedefim, ‘Kahretsin, sadece futbol oyna’ demek” dedi. “Bu, elimden gelenin en iyisini oynadığım, dışarıda özgür olduğum zaman. Oraya çıkıp kendim olacağım.”

Bears, 24 Eylül’de son şampiyon Kansas City Chiefs ile karşılaşacak.

Chantz Martin, Haberler Digital’de spor yazarıdır.