Browns efsanesi Bernie Kosar, Parkinson ve karaciğer hastalığı teşhislerini açıkladı: 'Ölüm gibi hissettim'

HalaycıBaşı

New member
Cleveland Browns Takımını üç kez AFC şampiyonluk maçına çıkaran efsane Bernie Kosar, karaciğer rahatsızlığı olduğunu ve yakın zamanda kendisine Parkinson teşhisi konduğunu söyledi.

60 yaşındaki Kosar, Cleveland Magazine'e verdiği son röportajda, ilkbaharın sonlarında organ nakli listesine alındığını duyurdu.

Cleveland Browns'ın eski oyuncusu Bernie Kosar, 23 Aralık 2018'de Cleveland'daki FirstEnergy Stadyumu'nda Cincinnati Bengals ile Cleveland Browns arasında oynanan maç öncesi sahada. (Frank Jansky/Icon Sportswire aracılığıyla Getty Images)

Eski NFL oyun kurucusu 16 ay önce kendisine siroz teşhisi konduğunu açıklayan tecrübeli oyuncu, geçen sezon gittiği Browns ile New York Jets arasındaki Perşembe Gecesi Futbol maçında ciddi bir sağlık sorunu yaşadığını söyledi.

FOXNEWS.COM'DA DAHA FAZLA SPOR KAPSAMI İÇİN TIKLAYIN

“Vücudum beni terk etti,” dedi yayın kuruluşuna. “Jets maçından eve dönemeyeceğimi gerçekten hissettim. Yine de kendimi toparladım ve yeni yıla kadar doktorlardan uzak durmaya devam ettim. Sonra hastaneye gittim ve büyük bir kan nakli yaptırdım. 'Nasıl hayattasın? Nasıl hareket ediyorsun? Çünkü hemoglobin seviyelerin çok düşük.' gibiydi.”

Kosar, kendisine teşhis konulduğunu söyledi Parkinson'lu Şubat ayında bağımsız bir NFL doktoru tarafından yapıldı.

Cleveland Magazine'e konuşan Kosar'ın doktorları, Kosar'ın ilerleyen dönemde karaciğer nakline ihtiyaç duyacağını söyledi.

Bernie Kosar pas atmaya çalışıyor

Cleveland Browns'tan Bernie Kosar, 13 Ekim 1991'de Washington, DC'deki RFK Stadyumu'nda Washington Redskins'e karşı oynanan maç sırasında geriye çekilerek pas veriyor. Kosar, 1985-93 yılları arasında Browns'ta oynadı. (Spora Odaklan/Getty Images)

ESKİ NFL QUARTERBACK'I BERNIE KOSAR, 100'DEN FAZLA SARSINTIDAN SONRA BEYİN YARALANMASI TEHLİKESİ KONUSUNDA ENDİŞE VERDİ: 'TRAJİK'

“Karaciğer hastalığı dalgalanma eğilimindedir,” diyor University Hospitals'da bir hepatolog olan Dr. Anthony Post. “Yani, o, inişli çıkışlı bir dalgada. Şu anda iyi bir evrede, ancak kötü bir şey olabilir.”

Kosar da aynı görüşte olduğunu belirterek, tedavi ve yaşam tarzındaki değişikliğin ardından sağlık açısından çok daha iyi bir noktada olduğunu söyledi.

“Keşke beni üç ay önce görebilseydin,'' dedi. “Aslında, belki de hayır, çünkü ölüme benziyordum. Ölüm gibi hissediyordum. E. Coli kan zehirlenmesi. Kalp rahatsızlığı. Ve gerçekten karaciğer nakline en kısa sürede ihtiyacım olduğunu düşünüyordum. Kötü durumdaydım.''

Bernie Kosar Browns'ı izliyor

Cleveland Browns'ın tüm zamanların en iyi oyun kurucusu Bernie Kosar, 16 Ekim 2022'de Cleveland'daki FirstEnergy Stadyumu'nda New England Patriots ile Cleveland Browns arasında oynanacak maç öncesinde taraftarlara tanıtılıyor. (Frank Jansky/Icon Sportswire aracılığıyla Getty Images)

FOX NEWS UYGULAMASINI ALMAK İÇİN TIKLAYIN

“Bütün bu olup bitenlere rağmen benim kadar iyi hissedebilmeniz harika,” diye ekledi. “Yaptığım şeyin bir fark yarattığını görebiliyorum. Bunun devam edeceğine inanıyorum. Zaman gösterecek.''

Kosar, Browns'ı üç AFC şampiyonluk maçına çıkardı. 1993'te Cleveland koçu Bill Belichick tarafından kadrodan çıkarıldı ve yedek olarak bir Super Bowl kazandı. Dallas kovboyları. 1985'ten 1996'ya kadar 23.301 yarda pas attı ve 124 gol pası attı. 1985 ek draftında Browns tarafından ilk sıradan seçilmeden önce Miami Üniversitesi'nde bir yıldızdı.

Bu habere Associated Press katkıda bulunmuştur.

Haberler Digital'ı takip edin
X'te spor haberlerive abone olun Haberler Sports Huddle bülteni.