Caitlin Clark, tarihi üniversite kariyerinin ardından WNBA'e adım atmaya hazır: 'Hayal ettiğim şey buydu'

HalaycıBaşı

New member
Bu içeriğe erişim için Haberler'e katılın

Ayrıca hesabınızla belirli makalelere ve diğer premium içeriklere özel erişim – ücretsiz.

Geçerli bir e.

E-postanızı girip devam düğmesine bastığınızda, Mali Teşvik Bildirimimizi içeren Haberler'in Kullanım Koşullarını ve Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz. İçeriğe erişmek için e-postanızı kontrol edin ve verilen talimatları izleyin.

Sorun yaşıyorsanız? Buraya tıklayın.

Caitlin Clark'ın üniversite kariyeri henüz bitmedi, ancak Iowa Hawkeyes Yıldız'ın geleceğe dair planları var.

Perşembe günü ABC'nin “Günaydın Amerika” programına verdiği röportajda Clark, seçime katılma kararından bahsetti. WNBA Taslağı gelecek ay bu karar onun tüm zamanların önde gelen kadın golcüsü ve sonunda NCAA Division I genel kariyer skor lideri olmasını takip etti.

Iowa'lı Caitlin Clark, 3 Mart 2024'te Iowa City'de Ohio State'e karşı oynanan maçın ardından gösteriliyor. (Jeffrey Becker-USA TODAY Sports)

Clark, “Her iki tarafın da artıları ve eksileri olduğunu düşünüyorum ve kararı bu kadar zorlaştıran da buydu. Neredeyse bir kazan-kazandı ama aynı zamanda bir kaybet-kaybetti çünkü bir şeylerden vazgeçiyordum” dedi. röportaj.

FOXNEWS.COM'DA DAHA FAZLA SPOR HABERİNE ULAŞMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

“Hayatımdaki bir sonraki bölüme ve yeni bir mücadeleye bir nevi hazırım. Ama sanırım bunu duyururken bunu duyurmaya karar vermemin sebebi sadece bu kapanışı yapmaktı, özellikle de Kıdemli Geceye girerken.”

Kapanış, 3 Mart'ta oynanan maçta 35 sayı atan Clark için mükemmel bir zamanda geldi. Ohio eyaleti ve tüm zamanların skor lideri olarak Pete Maravich'i geçti. Oyunun kendisi rekorlar kırdı, zirvede 4 milyondan fazla televizyon izleyicisinin ilgisini çekti ve 1999'dan beri kadınların normal sezonda en çok izlenen basketbol maçı oldu.

Caitlin Clark çok sevinçli

Iowa guard Caitlin Clark, 3 Mart 2024'te Iowa City'de Ohio State'in ikinci yarısında yaptığı faulü kutluyor. (AP Fotoğrafı/Uçurum Jeti)

MEDYA HAKLARI UZMANI, CAITLIN CLARK'IN WNBA'NIN ORTAYA ÇIKMASI ÜZERİNDE ÖNEMLİ BİR ETKİYE SAHİP OLDUĞUNU SÖYLÜYOR

Clark Perşembe günü şöyle devam etti: “Hayal ettiğim şey buydu.” “Bu tür ortamlarda, bu tür kalabalıklar önünde oynamayı hayal ettim. Her milli marşta veya her maç öncesi, derin bir nefes alıp etrafıma bakıp ortamın tadını çıkarmaya çalışıyorum çünkü gerçekten hiç eskimiyor.”

Hawkeyes kendilerini kurtarmaya çalışırken Clark'ın hala daha fazla zafer şansı olacak. NCAA turnuvası.

Caitlin Clark rekor kırdıktan sonra

Iowa'lı Caitlin Clark, 15 Şubat 2024'te Iowa City'deki Carver-Hawkeye Arena'da Michigan'a karşı NCAA kadınların ilk yarıda tüm zamanların sayı rekorunu kırmasının ardından kutlama yapıyor. (Matthew Holst/Getty Images)

FOX HABER UYGULAMASINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN

Bunu bir kenara bırakarak Clark yeni bir bölüme hazır olduğunu söyledi; bu bölüm büyük ihtimalle genel klasmanda 1 numara seçilmesiyle başlayacak.

“Bunun hazır olduğum bir şey olduğunu düşünüyorum ve bu yüzden bu hamleyi yapmaya karar verdim. Ama aynı zamanda burası… Hayatım boyunca biliyordum ve Üniversiteye gelmemin ana nedeni de buydu. Iowa'dan. Kendi eyaletim için oynamak istedim. Daha önce hiç yapılmamış bir şey yapmak istedim.”

Associated Press bu rapora katkıda bulunmuştur.

Haberler Digital'i takip edin
X'te spor yayınıve abone olun Haberler Sports Huddle bülteni.