Caitlin Clark, tartışmalı maçın ardından Fever'ın Liberty'ye yenilmesiyle mücadele ediyor

HalaycıBaşı

New member
Indiana Fever, Chicago Sky'a karşı oynadıkları tartışmalı maçın ardından Pazar günü deplasmanda New York Liberty'e 104-68 yenildi.

Ve tartışmanın konusu olan Caitlin Clark, takımın son yenilgisinde Barclays Center'da büyük mücadele verdi.

Clark üç sayı atarak 10 üzerinden 1 şut attı ve 7/1'i üç sayılık atışlardan oldu. Ayrıca beş asist, iki ribaund, iki top çalma ve bir blok topladı.

FOXNEWS.COM'DA DAHA FAZLA SPOR HABERİNE ULAŞMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

Indiana Fever'dan Caitlin Clark, 2 Haziran 2024'te New York City'deki Barclays Center'da Liberty'ye karşı üçüncü çeyrekte topu dışarı çıkarıyor. (Luke Hales/Getty Images)

Bu arada Liberty, kendi sahasında Breanna Stewart (13 sayı, 6 ribaund, 5 asist), Sabrina Ionescu (16 sayı, 6 asist, 6 ribaund), Jonquel Jones (18 sayı, 13 ribaund, 4 asist) gibi yıldızların bir araya geldiğini gördü. , iki top çalma) ve Betnijah Laney-Hamilton (20 sayı, beş asist, iki ribaund, iki top çalma) New York'a liderlik etti.

Fever, önceki gece Sky'a karşı 71-70'lik zorlu bir galibiyetten yeni çıkmıştı ve bu iki takım arasında tartışma ve gerilimin başlamasının üzerinden 24 saat bile geçmemişti.

Sky guard Chennedy Carter, maç sırasında Clark'ın kalçasını kontrol ederken görüldü ve Sky'daki takım arkadaşı Angel Reese, Pazar günü WNBA'nın incelemesinin ardından bariz 1 ihlaline dönüşen sert faul için alkışladı.

SKY'NIN CHENNEDY CARTER'I, FAUL HAKKINDA SORULARI CEVAPLAMAYI REDDETTİKTEN SONRA CAITLIN CLARK'I YIĞIYOR

Maçtan sonra Carter, Clark hakkındaki sorulardan kaçındı, ancak bu yılki draftın 1 numaralı genel seçimi hakkındaki düşünceleri, beğenilerle ve X'teki eylemlerine ilişkin yeniden yayınlanan savunmalarla doğrulandı.

Carter daha sonra Threads Sunday'de Clark'a saldırdığını paylaştı.

Carter maç sonrası basın toplantısıyla ilgili bir gönderiye yanıt olarak şöyle yazdı: “Üç sayılık atışların yanı sıra masaya ne getiriyor dostum?”

Carter, Threads'deki ayrı bir gönderide, Reese'in mola sırasında Clark'a yaptığı sert faulü kutlayan klibine de şöyle yanıt verdi: “Abi dostum, tüm takım arkadaşlarımı yakaladım.

Caitlin Clark serbest top için savaşıyor

Indiana Fever'dan Caitlin Clark (solda) ve New York Liberty'den Kayla Thornton, 2 Haziran 2024'te New York City'deki Barclays Center'ın ilk yarısında serbest top için mücadele ediyor. (Luke Hales/Getty Images)

Lig, Carter'ın faulünü aşikar bir seviyeye yükselttiği haberlerinin ortasında, aynı zamanda Reese'e oyun sonrası basın toplantısını atladığı için 1.000 dolar para cezası verdi. Sky'a ayrıca 5.000 dolar para cezası verildi.

Maçtan sonra Carter'ın faulü sorulduğunda Clark şöyle cevap verdi: “Bunu beklemiyordum. Durum böyle. Bu fiziksel bir oyun. Git serbest atışı yap ve hücumda şut at, bence bu bir nevi yaptığımız.”

Clark yüksek yola çıkarken GM, Lin Dunn ve baş antrenörü Christie Sides fikirlerini söyledi.

“Sert savunma ile gereksiz hedefleme eylemleri arasında bir fark var!” Dunn, X'teki bir gönderisinde şöyle yazdı: “Durması gerekiyor! Ligin c-p'yi 'temizlemesi' (aynen böyle) gerekiyor! Bu lig öyle DEĞİLDİR!!'

Sides şunları ekledi, “Ceza almamaya çalışıyorum. Bu eşyaları lige göndermeye ve bu oyunlara devam edeceğim. Umarım, onlar da… gerçekleştiğini gördüğümüz bazı şeylere daha iyi bakmaya başlarlar. ya da olduğunu düşünüyoruz.”

Caitlin Clark hayal kırıklığına uğradı

Indiana Fever'dan Caitlin Clark, 1 Haziran 2024'te Indianapolis'teki Gainbridge Fieldhouse'da Chicago Sky'a karşı dördüncü çeyrekte gösteriliyor. (Andy Lyons/Getty Images)

Clark hayranları, sosyal medyada Carter'ın peşine düştü ve sahada olanlar için onu öne çıkardı, ancak her ikisinin de kalça kontrolünden önce bazı sözleri olduğu ortaya çıktı. Ancak Carter, Instagram Hikayesinde de şunları söyledi: “Benden nefret etmeni, sonra beni sevmeni tercih ederim, bunu ölen teyzem için söylüyorum.” Bunu “Ben bütün kardeşlerle büyüdüm” diyerek başlattı, bu yüzden “nefreti sevgiden daha çok seviyor”.

Carter ayrıca Clark'ın oyunda başarısız olduğunu ve kalça kontrolünün olduğundan daha kötü görünmesine neden olduğunu öne sürdü.

Her iki durumda da Clark sırtında bir hedef olduğunu biliyor ve ardından Iowa'daki muhteşem üniversite kariyerinin ardından WNBA için tonlarca heyecan ve yeni izleyici kitlesi yaratırken çaylak sezonuna giren Fever'ı biliyor.

Gerçekten önemli olan cumartesi günü gibi “gösteriye hoş geldiniz” anlarına nasıl tepki verdiğidir, ancak bu onun Liberty'ye karşı arka arkaya oynadığı en iyi performans değildi.

Caitlin Clark sahada sinirlendi

Indiana Fever'dan Caitlin Clark, 2 Haziran 2024'te New York City'deki Barclays Center'da Liberty'ye karşı ilk çeyrekte gösteriliyor. (Luke Hales/Getty Images)

FOX HABER UYGULAMASINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN

Sezona Fever'ın (2-9) kötü başlamasına rağmen Clark, WNBA tarihinde ilk 10 maçında en az 100 sayı, 50 ribaund ve 50 asist yapan ikinci oyuncu oldu ve bu başarıda Ionescu'ya katıldı. Chicago karşısında kazandığı galibiyette 11 sayı, 8 ribaund ve 3 asist topladıktan sonra bunu başardı.

Haberler'tan Ryan Gaydos bu rapora katkıda bulundu.

Haberler Digital'i takip edin
X'te spor yayını ve abone olun Haberler Sports Huddle bülteni.

Scott Thompson, Haberler Digital'de spor yazarıdır.