Caitlin Clark'ın WNBA'deki ilk maçı rekor ciro gecesinin gölgesinde kaldı: 'Ona yardım etmeliyiz'

HalaycıBaşı

New member
Bu içeriğe erişim için Haberler'e katılın

Ayrıca hesabınızla belirli makalelere ve diğer premium içeriklere özel erişim – ücretsiz.

Geçerli bir e.

E-postanızı girip devam düğmesine bastığınızda, Mali Teşvik Bildirimimizi içeren Haberler'in Kullanım Koşullarını ve Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz. İçeriğe erişmek için e-postanızı kontrol edin ve verilen talimatları izleyin.

Sorun yaşıyorsanız? Buraya tıklayın.

Caitlin Clark tarihi kaydetti WNBA'deki ilk maçı Salı gecesi, Indiana Fever'ın başarmayı umduğu bir istatistik olmasa da.

Clark'ın üretken bir şutör olarak ünü, ilk normal sezon maçında pek iyi yansımadı çünkü Connecticut Sun, evindeki 92-71 galibiyetinde onu erkenden sınırlamayı başardı. Eski Iowa Hawkeyes'in yıldızı Takıma 20 sayı ile liderlik etti ancak 4/11 sayı dahil olmak üzere sahadan 15/5 sayı kaydetti.

Indiana Fever'dan Caitlin Clark, 14 Mayıs 2024'te Uncasville, Connecticut'taki Mohegan Sun Arena'da DiJonai Carrington of the Sun tarafından savunulan topu kontrol ediyor. (Elsa/Getty Images)

En dikkat çekici olanı Fever'ın yüksek ciro oranıydı. Clark topu 10 kez çevirdi ve bu, kariyerine WNBA'de ilk kez çıkan oyuncular arasında en fazla sayıyı kaydetti. Bu rekor daha önce sekiz yaşındayken Cynthia Cooper-Dyke tarafından kırılmıştı.

FOXNEWS.COM'DA DAHA FAZLA SPOR HABERİNE ULAŞMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

Fever antrenörü Christie Sides, Indiana'nın perşembe gecesi New York Liberty'e ev sahipliği yapmak üzere hızlı bir dönüş yapması hakkında şunları söyledi: “Bir sonraki antrenmanımız için çok fazla antrenman zamanımız yok.”

“Yarın spor salonunda bol bol video izleyeceğiz, topu 25 kez 29 sayı için nasıl ters çevirmeyeceğimizi bulmaya çalışacağız.”

Ancak Sides suçu tamamen Clark'a yüklemedi.

Caitlin Clark yedek kulübesinde oturuyor

Indiana Fever'dan Caitlin Clark, 14 Mayıs 2024'te Uncasville, Connecticut'ta Mohegan Sun Arena'da oynanan Sun maçı sırasında yedek kulübesinden bakıyor. (Elsa/Getty Images)

CONNECTICUT SUN ROUT INDIANA FEVER, CAITLIN CLARK'IN WNBA'DEKİ ÇIKIŞINI BOZACAK

“Ona yardım etmeliyiz. Baloya geri dönmek için daha iyi bir iş yapmalıyız. Bu hafta bunun üzerinde birkaç kez çalıştık, sadece yapacaklarının muhtemelen bu olacağını biliyorduk. ,” diye devam etti.

“Fakat birilerini topa geri döndürmek için daha iyi bir iş yapmalıyız.”

Clark, rolüyle ilgili olarak maçtan sonra olumsuzlukları dile getirmeyeceğini söyledi.

Clark, “Hayal kırıklığına uğradım ve kimse kaybetmeyi sevmez, ancak bir maç için kendinizi çok fazla hırpalayabileceğinizi düşünmüyorum” dedi. “Bunun takıma faydası olacağını düşünmüyorum.”

Caitlin Clark WNBA sırasında tepki gösteriyor

Indiana Fever'dan Caitlin Clark, 14 Mayıs 2024'te Uncasville, Connecticut'taki Mohegan Sun Arena'da ikinci çeyrekte Sun'a karşı tepki gösteriyor. (Elsa/Getty Images)

FOXNEWS.COM'DA DAHA FAZLA SPOR HABERİNE ULAŞMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

Salı gecesi Sides, Ateş'in sahada herhangi bir zaman olmadan uyum sağlaması gerekeceğini söyledi.

“Üzerinde çalışmamız gereken o kadar çok şey var ki ve bu lig, programımız ve bundan sonra yapacağımız işler açısından şu anda bizim için pek de hoş değil. Video izlemek zorunda kalmak ve çıkıp üzerinde çalışamamak. bir şey, iki farklı şey.”

“İhtiyacımız olanı 24 saat içinde pratik yapmadan nasıl değiştirebileceğimizi ve düzeltebileceğimizi anlamaya çalışan biziz.”

Haberler Digital'i takip edin X'te spor yayınıve abone olun Haberler Sports Huddle bülteni.