Cam Newton kavgasına katılan antrenörler NFL QB ile tartışmaya neyin yol açtığını ortaya koyuyor: 'Tipik Cam'

HalaycıBaşı

New member
Bu içeriğe erişim için Haberler'e katılın

Ayrıca hesabınızla belirli makalelere ve diğer premium içeriklere özel erişim – ücretsiz.

Geçerli bir e.

E-postanızı girip devam düğmesine bastığınızda, Mali Teşvik Bildirimimizi içeren Haberler'in Kullanım Koşullarını ve Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz. İçeriğe erişmek için e-postanızı kontrol edin ve verilen talimatları izleyin.

Sorun yaşıyorsanız? Buraya tıklayın.

NFL MVP oyun kurucusu Cam Newton, Atlanta'da 7'ye 7 futbol turnuvası sırasında çıkan kavganın görüntülerinin sosyal medyada ortaya çıkmasının ardından Pazar günü viral oldu.

Kavgaya karışan iki kişi, koçlar TJ ve Steph Brown, Newton'un hafta sonu boyunca yaptıklarının, TJ yumruk atmadan önce ilk olarak Steph'i yakalamasıyla başlayan fiziksel çatışmaya yol açtığını söylüyor.

TJ Pazartesi günü Haberler Digital'e “İşin asla bu noktaya gelmemesi gerekirdi” dedi.

FOXNEWS.COM'DA DAHA FAZLA SPOR HABERİNE ULAŞMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

TopShelf Performance'dan futbol koçu TJ Brown, eski NFL MVP'si Cam Newton ile karıştığı kavga hakkında Haberler Digital'e konuştu. (TJ Brown)

Maalesef durum, TopShelf Performance'ın (TSP) 7'ye 7 takımlarını yönetirken aynı zamanda her seviyedeki geniş alıcılara eğitim veren TJ ve Steph'in sadece bu hafta sonu değil, uzun bir süre boyunca iltihaplandığını gördüğü bir durumdu.

Newton'un TJ'yi “C1N” 7'ye 7 takımlarından birine baş antrenör olarak atadığı 2020'den bu yana, 2011 NFL Draftında ilk sıradan seçilen ve 2015'te Carolina Panthers ile lig MVP'si kazanan Newton ile ilişkileri vardı. . Steph, üniversitede top antrenörlüğü yaptıktan sonra nihayet aramıza katıldı ve Newton'un geniş top alıcıları antrenörü ve hücum destek ekibinin bir üyesi oldu.

Özellikle TJ'nin takımı Newton'un çalıştırdığı takımı yenerken organizasyon içinde gerilim arttı. 2022'de TJ ve Steph, C1N'den ayrılmaya ve kendi 7'ye 7 takımlarını kurmaya karar verdiler ve bu takım TSP oldu.

NFL MVP CAM NEWTON, 7'YE 7 FUTBOL MAÇINDA MÜCADELEYE ÇIKACAK GÖRÜNÜYOR

İlk “We Ball Sports” 7'ye 7 turnuvası hafta sonu Atlanta'da gerçekleşti, her iki organizasyonda da takımlar oynuyordu ve TJ, Cumartesi günü 18U takımlarını karşı karşıya getirirken organizatörlerin ne yaptıklarını tam olarak bildiklerini hissetti. .

TJ, “Öncelikle organizatör açısından Cam oynamamamız bile gerekiyordu. Onlar grubun diğer tarafındaydı” dedi.

TJ ve Steph, daha oyun başlamadan önce Newton'un yaptığı alay hareketlerini hatırladılar. Spor ne olursa olsun, takımların sahaya çıkmadan önce bazı iğnelemelerde bulunması yeni bir şey değildi. Ancak bunun kişisel olduğunu düşünüyorlardı.

“Videoların çoğunda gördüğünüz gibi ısınırken Cam'in 'Ayo!' diye bağırdığı görülüyor. Bu yüzden kenarda bağırıyor ve onlara 'Dostum, hepiniz oraya gidin ve aynısını onlara da yapın' diyor” diye açıkladı TJ. “Böylece tüm oyuncular üzerimize koşuyor ve 'Ayo!' diyorlar. Unutmayın, birçok oyuncumuzun kendi oyuncularıyla uğraşmadığını biliyor ve bazıları da havalı. Açıkçası, oyuncularımıza doğru koşarken We Ball da [Sports] millet, kaydediyorlar. Kameraya tek söylediğim, 'Bu sefer onu yendiğimde filmi silmeyin' oldu, çünkü onu en son yendiğimde -onları son üç kez yendiğimde- birdenbire film yok oldu. 'Ah, hiçbir şey kaydetmedik. Fotoğraflar çektik.'”

TSP Cumartesi günü C1N'yi mağlup etti, ancak Pazar günü işler daha da kötüleşmeye başladı ve TJ'nin otoparkta Newton'la yaşadığı bir etkileşimle başladı.

Futbol antrenörü Steph Brown sahaya bakıyor

Futbol antrenörü Steph Brown, 7'ye 7 futbol turnuvası sırasında eski NFL MVP'si Cam Newton ile tartışmaya karıştı. (Steph Brown)

“Pazar geliyor, otoparkta yürüyorum, sahaya yürüyorum” diye anlattı. “Cam arabasından atlıyor ve bağırıyor, 'Hey, tüm bu özürler bugün işe yaramayacak. Bugün neyle bahse giriyoruz? Neyle bahse giriyoruz?' 'Seninle bahse girmiyorum kardeşim. Seni zaten üç, dört kez yendim. Önce beni yenmelisin' dedim. “Neye bahse gireceğiz? Çok param var. Hiçbir zaman param bitmeyecek.” İşte o zaman ona şöyle dedim: 'Senin sorunun bu. Tek umursadığın para. Paranın her şey olduğunu düşünüyorsun. Beni satın alamazsın.' Ve çekip gidiyorum.”

Newton'un takımı Pazar günkü maçlarda oynamaya başladı ve TJ, oyunda rakip olmamasına rağmen TSP ile alay ettiğini belirtti. Daha sonra, oynamaya başlama sırası TSP'ye geldiğinde, Newton merdivenlerin tepesindeydi (kavga videolarında görüldü) sahadaki TSP koçlarına ve oyuncularına alay hareketleri yağdırıyordu.

TJ, “Muhtemelen maçın başlamasından üç dakika sonra, tüm çocukları etrafında, bir çadırın altında bize bağırıyor, tepede oturuyor,” dedi. “'Hey, bu oyunu biliyorum. Bu benim işim. Hepinize bildiğiniz her şeyi öğrettim. Ben hepinizin babasıyım. Hepinizi ben yarattım. Yaptığınız her şeyin sebebi benim. Açık.' Bütün bunları bağırıp çağırıyor.”

Pazar günü kavgada hazır bulunan isimsiz bir ebeveyn, Haberler Digital'e Newton'un sahadakilerle alay ettiğini doğruladı.

Steph, maçtan sonra söylenenler hakkında konuşmak için Newton'la yüzleşmeye gitti, o sırada işler kızışmaya başladı. TJ tam uzun merdivenden yukarı çıkıyordu ki, videoda Newton'un yüz yüze konuştuktan sonra Steph'i ceketinden yakaladığı görülüyor.

TJ atladı ve Newton'a bir yumruk attıktan sonra Newton onu yakaladı ve kavga çitlere doğru ilerledi.

Cam Newton sahada yürüyor

Cam Newton, 30 Nisan 2022'de Atlanta'da Taraftar Kontrollü Futbol Sezonu v2.0 – Üçüncü Hafta sırasında görüldü. (Brett Davis/Taraftar Kontrollü Futbol/Getty Images)

TJ, “Merdivenlerden yukarı doğru yürüyorsanız ve 1.96 boyunda bir adamın küçük kardeşinizi tutup onu merdivenlerden aşağıya atmaya çalıştığını görürseniz, müdahale edeceksiniz” dedi. “Bunun bir önemi yok. kim olduğunu, daha ziyade bir yumruk, daha ziyade bir itme, daha ziyade onu kapmak olur. Bir şey yapacaksın. İşte o noktada Cam'in başka bir yetişkin adama el atmasıyla bunun arkasında bir şeyler ortaya çıkacak.

“Hakkımda kimseye sorarsanız, çatışmacı değilim, yüksek sesle konuşmuyorum, insanlara kızmıyorum, insanlarla tartışmıyorum, kavga etmiyorum, bunların hiçbirini yapmıyorum. o çılgın şey. Bu ben değilim.”

Atlanta polisi ve diğerleri durumu yatıştırmak için devreye girdi. Steph, TJ ve Newton'a bölgeyi terk etmeleri emredilmesine rağmen hiçbir tutuklama yapılmadı ve herhangi bir suçlamada bulunulmadı.

TSP koçları yalnızca Newton'un değil, aynı zamanda etkinliğin organizatörlerinin de sorumluluk eksikliği olduğunu hissettiler. Hiçbir şey kavgaya dönüşmemiş olsa da, bu ayın başlarında Miami'de düzenlenen 7'ye 7 turnuvasında bir etkinlik fotoğrafçısıyla ilişkiye girdiğinden bahsettikleri için Newton için durum iyice yaklaştı.

TJ, “Bu, 7'ye 7 sahnesindeki tipik Cam Newton davranışıdır” dedi. “Ama dün biraz daha kötüydü, hatta onun organizasyonundaki insanlara bile sorabilirsiniz. Cam asla böyle davranmaz. Onun ailelerle çılgınca konuştuğunu, bazı çocuklarla çılgınca konuştuğunu gördüm çünkü herkes bunu yapmaya çalışıyor.” 'Ah, çocuklar Cam'e saygısızlık ediyor' gibi görünüyorlar. Hayır, Cam de insanlara saygısızlık ediyor.

“Onun bizim insanız olduğunu anlaması gerekiyor. Kimse onlara saygısızlık etmenize ve çılgınca konuşmanıza izin vermeyecek. Bunu nasıl geçiştireceğimi biliyorum ama herkes böyle değil.”

Cam Newton pas atıyor

Eski NFL ve Auburn oyun kurucusu Cam Newton, 21 Mart 2023 Salı günü Auburn, Alabama'da düzenlenen Auburn Profesyonel Günü'nde pas atıyor. (AP Fotoğrafı/Butch Dereotu)

TJ ve Steph, C1N tarafındaki oyuncularla ve diğer kişilerle iyi ilişkiler içinde olduklarını, bu yüzden de bu durum sırasında kendi davranışlarından hoşlanmadıklarını belirttiler.

TJ, “C1N oyuncularından özür dilerim. Bunları size söyleyen büyük ağabeyiniz” dedi. “Birçoğunuz bizi kişisel olarak tanıyorsunuz. Sizi böyle bir duruma soktuğumuz için özür dileriz çünkü iş bu noktaya gelmemeli. Hepinizi seviyoruz. Organizasyonun parçası olan bazı antrenörler ve kişiler , hepinizi seviyoruz. Hala ilişkilerimiz var.”

Steph ekledi, “Kendim hakkında hayal kırıklığına uğradım. Cam'in beni, yaptığı şeyden keyif aldığım noktaya kadar tetiklemesine izin verdim, ancak bu hiçbir zaman kötü niyetten ya da onu tehlikeye atmak için olmadı. Boyum 1,79″ dostum, ama üzerinde durduğum şeyin üzerinde duruyorum. Ne olursa olsun söyleyeceğimi söylüyorum. Ses çıkarmama gerek yok, şu ve bu. Ama benim oraya gitmem ona şunu bildirmek içindi: 'Cam, organizasyonumuza saygısızlık etmeyeceksin, buradaki çocuklarımıza veya ebeveynlerimize saygısızlık etmeyeceksin. Sen bundan daha büyüksün.”

Durum bir zamanlar iyi olan ve şimdi parçalanmış bir ilişki gibi görünse de TSP tarafı, Newton ve C1N ile aralarındaki farklılıkları yakında uzlaştırabileceklerini umuyor.

Steph, “Erkekler olarak daha iyisini yapmalıyız” dedi. “Biz Siyah adamlarız. Daha iyisini yapmalıyız. Cam, ne kadar paran olduğu umurumda değil, şu, bu. Ama kimseye elini sürmezsin. …Ben sana bir kardeş gibi bakıyorum. İzin ver [something] Bunların arasına futbol giremez.”

Cam Newton sahaya bakıyor

Cam Newton, 30 Nisan 2022'de Atlanta'da Pullman Yards'ta Taraftar Kontrollü Futbol Sezonu v2.0 – Üçüncü Hafta sırasında 2022 Huncho Günü Ünlü Futbol Maçına katılıyor. (Paras Griffin/Getty Images)

FOX HABER UYGULAMASINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN

TJ, “Bunu anlamak için hala çok geç değil” dedi. “Çünkü sonuçta mesele bu çocuklarla ilgili. Takımında benim eğittiğim ve koçluk yaptığım çocuklar var. Bizim takımımızda onun tanıdığı çocuklar var. Takımımızda bazı oyuncuları tanıyan ve oynayan çocuklar var. lisedeyken takımındaki bazı oyuncularla. İş bu noktaya geldiğinde, bunu çözmemiz gerekiyor çünkü artık işin içine bu çocuklar ve onların ilişkileri dahil.”

Newton ve C1N, Haberler Digital'in tartışmayla ilgili yorum talebine hemen yanıt vermedi.