Cardinals atıcısı Jack Flaherty, hızlı topun hızındaki düşüşle ilgili soruları artık yanıtlamayacağını söyledi

HalaycıBaşı

New member
Jack Flaherty, ikinci tam sezonunda NL Cy Young Ödülü oylamasını dördüncü sırada bitirdiğinde 2019 formundan çok uzakta.

St. Louis Cardinals haklının düşüşü, son birkaç sezonda hızlı top hızındaki düşüşten kaynaklanıyor gibi görünüyor. 2019’daki ortalama hızlı topu saatte 94,3 mil idi. Salı gecesi başlangıcında, maksimum hızlı top hızı 94.8’di ve ortalama 91.9’du.

Bu sezon 6.18 ERA’ya sahip ve mücadelelerinin veya hızlı topunun hız düşüşünün kendisine hatırlatılmasını pek istemiyor.

FOXNEWS.COM’DAKİ DİĞER SPOR HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Louis Cardinals takımından Jack Flaherty, 9 Mayıs 2023’te Chicago’daki Wrigley Field’daki ilk vuruş sırasında Chicago Cubs’a karşı bir atış yapıyor. (Michael Reaves/Getty Images)

Salı günü Chicago Cubs’a karşı beş karede üç kazanılan koşuya izin verdikten sonra, medyaya artık hızlı topunun neden eskisi gibi olmadığından bahsetmediğini bildirdi.

Louis’in 6-4 galibiyetinden sonra, “Bir dahaki sefere biri hızlı topumdaki hızdan bahsetmek istediğinde, bu soruyu yanıtlamayacağım,” dedi. “Mesela, oyunun gerektirdiği şeye bağlı olarak hızlı topumun hızıyla oynayacağım. Gerekirse 95’te dışarı çıkabilirim. [mph]. Onunla oynayacağım. Hep onunla oynadım. Daha önce maçlarda en iyi halimdeyken 87’de hızlı toplar fırlatmıştım. …

“Hepiniz bundan büyük bir anlaşma yapmak istiyorsunuz ve ben bundan bıktım.”

Flaherty, hızının neden düştüğünü soranların “yunuslamayı anlamadığını” ekledi.

Jack Flaherty, Angels'a karşı atış yapıyor

Louis Cardinals takımından Jack Flaherty, 4 Mayıs 2023’te St Louis’deki Busch Stadyumu’ndaki ilk vuruşta Los Angeles Angels’a karşı atış yapıyor. (Dilip Vishwanat/Getty Images)

Belleville News, menajer Oliver Marmol’un maç sırasında Flaherty’nin düşüşünü fark ettiğini, ancak atıcının iyi hissettiğini söyledi.

Flaherty’nin bu sezon kazanılan koşu ortalaması, 4 Mayıs’ta Los Angeles Angels’a karşı 2⅓ vuruşta 10 kazanılmış koşuya izin verdikten sonra büyük ölçüde şişirildi. Diğer dört başlangıcında toplam 14 kazanılmış koşuya izin verdi.

DODGERS’IN MOOKIE BETTS’İ, AIRBNB’NİN MILWAUKEE’DEKİ GÜZEL HAUNTED TAKIM OTELİNDEN UZAK OLMASINI SAĞLIYOR

2019’da 2,75 ERA yayınladığından beri, 2021 ve 2022’de toplamda yalnızca 23 start alırken 4,36’ya yükseldi. Bu sezon yaptığı 27 yürüyüş, Ulusal Lig’deki en fazla yürüyüş.

Vurucu oyuncular bu yıl Flaherty’nin hızlı topuna karşı 0,365 vuruş yapıyor. Bu sayı 2019’da 0,194’e, 2020’de 0,238’e ve 2021’de 0,193’e düştükten sonra 2022’de 0,313’e çıktı. Analizler onun biraz şanssız olduğunu gösteriyor. Baseball Savant’a göre, bu yıl sahada beklenen vuruş ortalaması sadece 0,269.

Jack Flaherty sahayı ateşliyor

Louis Cardinals takımından Jack Flaherty, 26 Haziran 2022’de St. Louis’de Busch Stadyumu’nda Chicago Cubs’a karşı ilk vuruşta atış yapıyor. (Scott Kane/Getty Images)

HABERLER SUNULDU

Her halükarda, Flaherty’nin mücadeleleri açık ve 27 yaşındaki Flaherty bunu duymak istemiyor.