Carmelo Anthony, Nikola Jokic'e 15 numarayı verdiği için Nuggets'a seslendi: 'Küçük manevra'

HalaycıBaşı

New member
Bu makaleyi ücretsiz okuyun!

Üstelik ücretsiz hesabınızla binlerce makaleye, videoya ve daha fazlasına sınırsız erişim elde edin!

Geçerli bir e.

E-postanızı girerek, Mali Teşvik Bildirimimizi içeren Haberler Hizmet Şartları ve Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz. İçeriğe erişmek için e-postanızı kontrol edin ve verilen talimatları izleyin.

Carmelo Anthony'nin eski takımı Denver Nuggets'la oynaması gereken bazı şeyler var.

The Kid Mero ile yaptığı “7PM in Brooklyn” podcast'inin son bölümünde Anthony'nin yardımcı sunucusu, Nuggets'ın iki kez MVP seçilen ve daha sonra iki kez MVP seçilen Nikola Jokic'e 15. sırayı vermesi konusunda bir tür duygu hissedip hissetmediğini sordu. artık franchise'ın yüzü.

Arka planda Anthony, Nuggets tarafından 2003 NBA Draftında üçüncü sıradan seçilmişti ve 19 yaşındayken kendisini kadroya alan takımda All-Star oldu.

FOXNEWS.COM'DA DAHA FAZLA SPOR HABERİNE ULAŞMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

Denver Nuggets'ın 15 numaralı oyuncusu Nikola Jokic, 28 Aralık 2023'te Denver'daki Ball Arena'da oynanan maçı izliyor. (Bart Young/NBAE, Getty Images aracılığıyla)

“Bu küçük bir manevraydı. 'Ah, aralarından seçim yapabileceğimiz numaralarımız var' gibi bir şey değildi. 'İşte, 15'in var' gibiydi. Siz de Jokic'i bu işin ortasına koyuyorsunuz. O ne olup bittiğini bilmiyor.”

Anthony, Jokic'in bunu seçerken belki de 15 numaralı selefine saygı göstermeye çalıştığını da sözlerine ekledi.

Ancak Jokic'in Nuggets tarafından ikinci turda seçildiğini belirtmekte fayda var, bu da onun şu anda NBA'de olduğu oyuncuya dönüşeceğine o dönemde gerçekten inanmadıkları anlamına geliyor.

“'15 giymek istiyorum' veya '15 geldi, 15 giymek istiyorum' diyebilirdi. Ah, bu Melo'nun numarası.' Ne demek istediğimi biliyorsun?” Anthony The Kid Mero'ya şunları söyledi. “Saygı göstermek gibi. Bilmiyorum. Saygı göstermek istediği için bunu takmış olabilir.

NUGGETS'TAN NIKOLA JOKIC, SAVAŞÇILARI sersemletmek için vahşi zil sesiyle vurarak 3'lü vuruş yaptı

“Ama benim yaptıklarımı silmeye çalışması için ona 15 dolar verdiklerine inanıyorum. Bunu düşünürdüm. Bunu düşünmüyorum ama artık düşünmüyorum. Çünkü olması gereken şey, olması gerekendir.” olmak.”

Anthony geçen yaz emekliliğini resmen duyurdu ve bazıları, her ikisinin de emekli olması halinde Jokic'in yerine 15 numaralı formanın emekli olması gerektiğini öne sürdü.

Carmelo Anthony sahada gülümsüyor

Denver Nuggets'ın 15 numaralı oyuncusu Carmelo Anthony, 25 Mayıs 2009'da Denver'da Pepsi Center'da düzenlenen 2009 NBA Playoffları sırasında Batı Konferansı Finalleri Dördüncü Maçında Los Angeles Lakers'a karşı oynuyor. (Jed Jacobsohn/Getty Images)

Jokic, 2023 NBA şampiyonluğunu kazanırken, şimdiden beş All-NBA ödülüyle iki kez MVP seçildi.

Anthony üretken bir golcü olmasına rağmen, All-Star sezonlarının ve övgülerinin çoğu, 2010-11 sezonunda Big Apple'a takas edildikten sonra New York Knicks formasıyla geldi.

Anthony 10 kez All-Star olmuş, altı kez All-NBA'e aday olmuş ve aynı zamanda 2012-13 sezonunda da sayı rekoru kırmıştı ama bu Nuggets'la değil Knicks'le olmuştu.

Jokic'in kariyer gidişatı Anthony'den daha ileri gidiyor gibi görünüyor, ancak hiç kimse eskinin neler başarabileceğini görmek için geleceği tahmin edemez.

Carmelo Anthony bakıyor

Carmelo Anthony, 12 Aralık 2023'te sunucu Seth Meyers ile röportaj sırasında. (Getty Images aracılığıyla Lloyd Bishop/NBC)

FOX HABER UYGULAMASINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN

Ancak Anthony'nin konuyla ilgili yorumlarına göre şu aşamada Nuggets'tan herhangi bir şey istediği görünmüyor.