Celtics, 76ers’a karşı 2. maçta büyük galibiyet elde etti

HalaycıBaşı

New member
Jaylen Brown 25 sayı attı ve Boston Celtics Çarşamba gecesi Philadelphia 76ers’ı 121-87 yenerek ligin MVP’si Joel Embiid’in dönüşünü bozdu.

Doğu Konferansı yarı final serisi Cuma günü 3. Maç için Philadelphia’ya kayarken, Celtics seriyi her biri bir maçta eşitledi.

Malcolm Brogdon 23 sayı ekledi ve Boston’ın 20 3 sayılık atışından altısında bağlantı kurdu. Derrick White ve Marcus Smart 15’er sayı ekledi. Jayson Tatum maçın çoğunda faul sorunu yaşadı ve yedi sayıya kaldı.

FOXNEWS.COM’DAKİ DİĞER SPOR HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Boston Celtics baş antrenörü Joe Mazzulla, 3 Mayıs 2023 Çarşamba günü Boston’da Philadelphia 76ers’a karşı NBA basketbol Doğu Konferansı yarı final playoff serisi 2. Maçının ilk yarısında oyuncularına sesleniyor. (AP Fotoğrafı/Charles Krupa)

Boston savunmasını güçlendirdi ve Çarşamba günü 1. Maç galibiyetinde 17 3 sayılık isabet bulan 76ers takımını arkın ötesinden sadece 6/30 ile sınırladı. Celtics dördüncü çeyrekte 36 sayıya kadar öndeydi.

76ers’ta Tobias Harris 16 sayı üretti. Embiid, ilk maçını 15 sayı, 3 ribaund ve 5 blokla bitirdi ve 76ers’ın Brooklyn’deki ilk tur taramasının son maçını kaçırmasına neden olan sağ dizindeki burkulmadan geri döndü. Ayrıca Pazartesi günü Philadelphia’nın 1. Maç galibiyetine oturdu.

Embiid’in dönüşü, ilk kez MVP seçildikten bir gün sonra geldi.

Maç öncesi, saha içi antrenmanın ardından doktorlar ve eğitim personeli tarafından oynamasına izin verildi. Bu, 76ers’ın sabah atışları sırasında biraz hafif iş yaptıktan sonraydı.

Tatum ilk yarıda üç faul aldı. Üçüncü çeyreğin 7:34’ünde Harden’ı bir ekrandan geçmeye çalışırken yere düşürdüğünde dördüncülüğüne çağrıldı.

Bu onu biraz daha az agresif oynamaya zorladı ve Philadelphia’nın üçüncü çeyrekte dört dakikadan biraz fazla süre ile 18 sayılık bir Boston galibiyetini 73-60’a indirmesine yardımcı oldu.

Al Horford kutluyor

Boston Celtics pivotu Al Horford (42), 3 Mayıs 2023 Çarşamba, Boston’da NBA basketbol Doğu Konferansı yarı final playoff serisi 2. Maçın ilk yarısında Philadelphia 76ers’a karşı 3 sayılık isabetinin ardından kutlama yapıyor. (AP Fotoğrafı/Charles Krupa)

STEPH CURRY, WARRIORS-LAKERS PLAYOFF MAÇI SIRASINDA LEBRON JAMES İLE ETKİLEŞİM HAKKINDA KOMİK DETAYLARI PAYLAŞIYOR

Ancak Tatum’un takım arkadaşları boşluğu alarak liderliği ele geçirdi ve Celtics çeyreği 19-5’lik bir seriyle kapatarak dördüncü çeyreği 92-65’e çıkardı.

Embiid ofansif olarak yavaş başladı, ancak 76ers dışarıdan atış yapmakta zorlanırken, defansif olarak neredeyse ani bir etki yarattı.

İlk olarak, Smart’ın erken bir şutunu bloke etti ve ardından Beyaz’ı başka bir girişimi ayarlamaya zorladı. Embiid, ilk 13 dakikasında beş blok yaptı.

Ancak zaman zaman setlere girdiği için kondisyonu gözle görülür şekilde eksikti. İlk dinlenmesini almadan önce ilk çeyrekte sadece yedi dakika utangaç oynadı. Periyodun son 1:05’i için geri döndü.

Embiid gecenin ilk saha golünü kaydetti. Grant Williams’ın üzerinden bir atlayıcı, sahaya geri geri dönerken tökezlemeden önce 21.4 saniye kala. Hızla ayağa kalktı. İlk yarıyı 13 sayı ve 8’de 7 serbest atışla tamamladı.

Joel Embiid, Celtics'e Karşı 2. Maçta Geri Döndü

Philadelphia 76ers pivotu Joel Embiid, 3 Mayıs 2023 Çarşamba, Boston’da NBA basketbol Doğu Konferansı yarı final playoff serisi 2. Maçın ilk yarısında Boston Celtics pivotu Al Horford (42) tarafından kapatılırken pas veriyor. (AP Fotoğrafı/Charles Krupa)

HABERLER SUNULDU

TAVSİYELER

76ers: İlk yarıda 3 sayı çizgisinden 1/13 şut çekti. … İkinci çeyreğin 9:41 işaretine kadar ilk hücum ribaundunu alamadı

Celtics: Tatum’un yedi sayısı, Boston’ın Brooklyn’e karşı oynadığı 2021 ilk tur serisinin 2. maçından bu yana ilk kez bir playoff maçında tek hanelerde tutulduğu zaman oldu. … Boston devreyi 57-49 önde geçti. … Açılış 24 dakikasında sadece üç top kaybı oldu.