Celtics, Joel Embiid’in MVP kutlamasını 76ers’a karşı 3. Maç galibiyetiyle bozdu

HalaycıBaşı

New member
Jayson Tatum 27, Jaylen Brown 23 sayı attı ve Boston Celtics, Joel Embiid’in MVP taç giyme törenini Cuma gecesi Philadelphia 76ers’ı 114-102 yenerek Doğu Konferansı yarı final serisinde 2-1 öne geçirdi.

4. maç Pazar günü Philadelphia’da.

Maç öncesi düzenlenen törende MVP ödülünü alan Embiid, sağ dizindeki burkulan ikinci maçında 30 sayı ve 13 ribaund ile oynadı.

Boston, 76ers taraftarlarına tekrar tezahürat yapmaları için çok az sebep verdi.

Sixers, De’Anthony Melton’ın 3 sayılık atışına beş kala çekerek kalabalığı 20 saniye boyunca oyuna geri getirdi ve Malcolm Brogdon 3 ile karşılık vererek Boston’a 100-92 öne geçti. Al Horford, kariyerinin çoğunda olduğu gibi, yedi sayılık bir fark için 3’ü gömdüğünde Sixers’ı bir kez daha ezdi.

FOXNEWS.COM’DAKİ DİĞER SPOR HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Boston Celtics’in 0 numarası Jayson Tatum, 05 Mayıs 2023’te Philadelphia, Pensilvanya’da Wells Fargo Center’da Doğu Konferansı İkinci Tur Playoff’larının üçüncü maçında Philadelphia 76ers’a karşı basket atışını kutluyor. (Tim Nwachukwu/Getty Images)

Herhangi bir ciddi hücumun yardımı olmadan tek başına kazanmak zorunda kalan Embiid, 18 metrelik bir pull-up’ı kaçırdı ve Tatum bir jumper’ı boşalttı ve bu da oyunu neredeyse tamamen gölgede bıraktı. Tatum iyi bir ölçü için bir 3 daha vurdu ve Celtics serinin kontrolünü ele geçirdi.

Embiid, 3. maçtan önce NBA Komiseri Adam Silver’dan MVP ödülünü alırken, ebeveynleri ve takım arkadaşları tarafından kuşatılmıştı. Embiid kupayı başının üzerine kaldırırken Sixers taraftarları kükredi. Sonra an dokunmaya döndü. Embiid’in küçük oğlu Arthur sahaya koştu ve babasının kollarına atıldı.

Embiid, “Babam MVP’dir” tişörtü giyen oğlunu kucağına aldı ve hayranlar “MVP! MVP!” sloganları atarken gözlerindeki yaşları sildi.

Embiid, “Dürüst olmak gerekirse, gerçekten burada olmamın ana nedeni o. “Baba olmak gerçekten tüm hayatımı değiştirdi. Ona sadece iyi bir örnek göstermek istedim.”

İyi zamanlar uzun sürmedi.

Boston, törenden herhangi bir duygusal etkiyi artırdı ve hızlı bir şekilde 10 puanlık bir liderliğe ulaştı.

Sixers, maçın geri kalanını arayı kapatarak geçirdi. Geri gelip kısa liderlikler almak için harcanan tüm enerji hızla buharlaştı ve Celtics onları hemen geri aldı.

Embiid, Sixers’ı tek dizinin üzerinde taşımaya çalıştı ama James Harden ve Tyrese Maxey’den neredeyse hiç yardım alamadı. Harden’ın Boston’daki 1. Maçtaki 45 sayılık çabası, gelecek şeylerin bir işaretinden çok bir sapma gibi görünüyordu. Harden, 16 sayı için 13’e 3 şut ile 2. Maçtaki 14 üzerinden 2 mağlubiyetini takip etti.

Jaylen Brown kutluyor

Boston Celtics’in 7 numaralı Jaylen Brown’ı, 05 Mayıs 2023’te Philadelphia’da Wells Fargo Center’da Doğu Konferansı İkinci Tur Playoff’larının üçüncü maçında üçüncü çeyrekte Philadelphia 76ers’a karşı Grant Williams 12 numara ve Al Horford 42 numara ile basket atıyor. , Pensilvanya. (Tim Nwachukwu/Getty Images)

ESKİ NBA YÖNETİCİSİ LANCE BLANKS 56 YAŞINDA ÖLDÜ

Harden, oyunu değiştirebilecekken, üçüncü turda Sixers’ı almayı başaramadı.

Sixers’ı 74-72’ye çeken bir 3 için PJ Tucker’ı vurdu. Harden daha sonra iki düz atlayıcıyı kaçırdı ve Brown’a zorlu bir turnikede faul yaptı. Brown serbest atışı yaptı ve Celtics sekiz sayı gerideydi.

76ers için garip olan şuydu, Harden ayrıca pek çok kolay bakış ve turnikeyi de kaçırdı. Ayrıca beş top kaybı yaptı.

Embiid, Nisan ayı başındaki bir maçta Celtics’e karşı 53 sayı atmıştı, ancak 3. maçta asla başarılı olamadı. Şut atacağına güvenebileceği bir takım arkadaşı olmayan Embiid, skor yükünü kendi üzerine aldı ve tüm çeyreği oynadığı üçüncü periyotta 12 sayı kaydetti.

EĞİTMEN ODASI

Boston’dan Grant Williams, maçın sonlarına doğru düşen bir Embiid tarafından kafasına tekmelenmiş gibi göründü ve ağzı kan içinde kaldı.

TAVSİYELER

Celtics: Antrenör Joe Mazzulla, bir günlük izinli görüntülü görüşmenin sonunda “Gelmiş geçmiş en kötü koç benim” diye mırıldanırken yakalandı. 3. maçtan önce bunun nedeninin, NBA Hustle Ödülü’nü kazandığı için bir takım video oturumunda Marcus Smart’ı tanımayı unutması olduğunu söyledi.

Jayson Tatum koşarak yukarı çıkıyor

Boston Celtics forveti Jayson Tatum (0), Wells Fargo Center’da oynanan 2023 NBA playoff üçüncü maçının ilk çeyreğinde Philadelphia 76ers’a karşı üç sayılık basket attıktan sonra tepki gösteriyor. (Eric Hartline-USA TODAY Sports)

HABERLER SUNULDU

“Bütün bir film seansından geçtik ve ona olan minnettarlığımı göstermedim” dedi. “Sanırım (medya) bana bunu sordu ve gözlerim parladı. ‘Ne aptal’ gibiydim. İmzayı atarken, ‘Kahretsin’ gibiydim ve sonra ona hemen mesaj attım.”

76ers: İlk çeyrekte 12 serbest atıştan 12’sini yaptı.