Celtics, Mavericks'in cesur geri dönüş girişiminden sağ çıktı ve NBA Finallerinde 3-0 öne geçti

HalaycıBaşı

New member
Boston Celtics, dördüncü çeyrekte Dallas Mavericks'in 22-2'lik serisini atlatarak NBA Finalleri 3. Maçını 106-99 kazandı ve seride 3-0 öne geçti.

Jaylen Brown maçın bitimine yaklaşık bir dakika kala bir şut attı ve Celtics, Dallas'ın seriye geri dönmek için muhteşem bir geri dönüş umudunu kırmak için Kyrie Irving'e karşı birkaç önemli savunma duruşu yaptı.

FOXNEWS.COM'DA DAHA FAZLA SPOR HABERİNE ULAŞMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

Boston Celtics guardı Jaylen Brown (7), 12 Haziran 2024 Çarşamba günü Dallas'ta oynanan NBA basketbol finalleri 3. maçında ikinci yarıda Dallas Mavericks forveti Maxi Kleber'e (42) şut atıyor. (AP Fotoğrafı/Tony Gutierrez)

Brown ilk yarıda sadece altı sayı atabildi ve maçı 30 sayı, 8 ribaund ve 8 asistle tamamladı.

Jayson Tatum 31 sayı, 6 ribaund ve 5 asistle Boston'a liderlik etti. Sahadan 26'ya 11 ve yayın gerisinden 13'e 4'le oynadı.

Mavericks dördüncü çeyreğin başlarında 21 sayı gerideydi ve iki sayıya yükseldi. Geri sahadaki ekranda PJ Washington hücum faulü ve Derrick White'ın üçlüğü, Dallas'ın yakaladığı ivmeyi sekteye uğrattı.

Jayson Tatum hayranlarına veda öpücüğü verdi

Boston Celtics'in 0 numaralı oyuncusu Jayson Tatum, 12 Haziran 2024'te Dallas, Teksas'ta American Airlines Center'da 2024 NBA Finalleri Üçüncü Maçında Dallas Mavericks'e karşı üçüncü çeyrekte yaptığı şutun ardından kutlama yapıyor. (Stacy Revere/Getty Images)

NBA HALL OF FAMER JULIUS ERVING, JERRY WEST'İ HATIRLIYOR: 'KAHRAMANLARIMDAN BİRİNİ KAYBETTİM'

Luka Doncic kariyerinde ilk kez play-off'larda faul yaptı. Yaklaşık son dört dakikayı sahalardan uzak geçiren oyuncu, maçı 27 sayı, 6 ribaund ve 6 asistle tamamladı.

Irving'in mağlubiyette çok büyük emeği vardı. 35 sayı attı, 3 ribaund aldı ve 2 asist yaptı. 13/28'di ve 45 dakika oynadı.

Luka Doncic bağırıyor

Dallas Mavericks guardı Luka Doncic, 12 Haziran 2024 Çarşamba günü Dallas'ta oynanan NBA basketbol finalleri 3. maçının ikinci yarısında Boston Celtics'e karşı oynadığı maçın ardından tepki gösteriyor. (AP Fotoğrafı/Tony Gutierrez)

Kyrie Irving potaya doğru ilerliyor

Dallas Mavericks'ten 11 numaralı Kyrie Irving, 12 Haziran 2024'te Dallas, Teksas'ta American Airlines Center'da oynanan 2024 NBA Finalleri Üçüncü Maçında dördüncü çeyrekte Boston Celtics'ten Derrick White #9 tarafından savunulurken turnike girişiminde bulunuyor. (Tim Heitman/Getty Images)

Dallas 3 sayı çizgisinde 9/25, Boston ise 17/46 ile oynadı.

Boston, 2. maçta nadir görülen bir ayak sakatlığı geçirdikten sonra oyun zamanı kararı olan Kristaps Porzingis'siz oynadı. Maçtan saatler önce denemeyeceği belliydi.

Celtics'in artık kupa davasına bir NBA şampiyonluğunu daha eklemesine bir galibiyet kaldı. 17 NBA şampiyonluğu var.

FOX HABER UYGULAMASINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN

4. maç Cuma gecesi Dallas'ta oynanacak.

Haberler Digital'i takip edin X'te spor yayını ve abone ol Haberler Sports Huddle bülteni.

Ryan Gaydos, Haberler Digital'in kıdemli editörüdür.