Chargers efsanesi Shawne Merriman, Bill Belichick'in Los Angeles'taki koçluk görevi için 'son' seçimi olacağını söyledi

HalaycıBaşı

New member
Belichick, Pazar günü Buffalo Bills'e yenilerek koçluk kariyerinin en kötü rekorunu kırarken, takımdan ayrıldı. Yeni ingiltere yurtseverleri kesin gibi görünüyor.

Bazı takımlar gelecek sezon için yeni teknik direktör arayışında olacak. Chargers'ın efsanesi Shawne Merriman Los Angeles'ın Belichick'in yeri olduğuna inanmıyor.

Eski Chargers defans oyuncusu Shawne Merriman, 26 Nisan 2019'da Nashville şehir merkezinde düzenlenen 2019 NFL Draftının ikinci turunda 60. seçimini duyurdu. (Getty Images aracılığıyla Michael Wade/Icon Sportswire)

Merriman, “Hayır, pek çok nedenden ötürü değil” dedi. OutKick'in “Sıcak Mikrofonu” Brandon Staley'in ayrılmasının ardından Chargers için ilk seçiminin NFL koçu olup olmayacağı sorulduğunda.

FOXNEWS.COM'DA DAHA FAZLA SPOR HABERİNE ULAŞMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

“Beni yanlış anlamayın ve onun geçmiş özgeçmişini almak istiyorum. Bill Belichick'in ne kadar harika bir koç olduğunu hepimiz biliyoruz. Bilmiyorum, bana göre şu anda Bill Belichick gibi birini getirirseniz, bir geri dönüşü, bir başarıyı garanti edecek.”

2005-2010 yılları arasında Chargers'ta forma giyen ve Yılın Savunmacı Çaylağı seçilen Merriman, yeni bir teknik direktörün aşması gereken en büyük engelin bir miktar tutarlılığı korumak olduğunu açıkladı.

“Bir takımda bu süperstarlar var. Birinin hemen gelip kazanması gerekiyor. Ve eğer Bill Belichick gelip tüm ekibini getirecekse ya da kendi adamlarını işe alacaksa, yapmanız gereken tek şey bu. Justin Herbert ve tüm bu adamlar son birkaç yıldır üç veya dört farklı koordinatör için oynuyorlar” dedi Merriman.

“Bu çok fazla bir ciro anlamına geliyor. Ve Bill Belichick'in gelip kararları vermek, tüm adamlarını işe almak isteyeceğini biliyorsunuz. Bu kadroda herhangi birini tutup tutmayacağından ciddi olarak şüpheliyim. Yani, şundan bahsediyorsunuz: büyük bir ciro. Yani o benim ilkim olmayacak. Dürüst olmak gerekirse muhtemelen sonuncum olacak.”

Bill Belichick vs Chargers

New England Patriots baş antrenörü Bill Belichick, 3 Aralık 2023'te Foxborough, Massachusetts'teki Gillette Stadyumu'nda Los Angeles Chargers'a karşı oynanan bir maç sırasında. (Maddie Meyer/Getty Images)

OUTKICK'TEN: TRAVIS KELCE, BILL BELICHICK'İN ŞARJ İŞİ ALMASINI İSTEMİYOR, BUNUN YERİNE 'BAZI JABRONİ' KİRALAMASINI UMUYOR

Peki Merriman onun yerine kenarda kimi görmeyi umuyordu?

“Jim olurdu. O olurdu Jim Harbaugh,” dedi.

All-Pro defans oyuncusu, Harbaugh'un hücumdaki başarısına dikkat çekti ancak Harbaught'un savunmaya kimi seçeceğinin Chargers'ın gelecek sezon başarısında belirleyici faktör olacağını açıkladı.

“Oyun kurucularla iyi iş çıkardı. Yetenekli oyun kuruculara sahip olduğunda son derece iyi iş çıkardı” dedi. “Her şey savunma koordinatörü olarak kimi getirdiğine bağlı çünkü bana göre Chargers sezonunun son birkaç maçında hücum oynandı.”

BILL BELICHICK GELECEĞE İLİŞKİN SORULARA NEDEN KÖTÜ OLDUĞUNU, 'MYFACE'DE KARARINI DUYURMA KONUSUNDA ŞAKALAR YAPIYOR

Geçen sezon Carolina Panthers'ın baş antrenörlük arayışı sırasında Harbaugh'un takımla bir düzeyde görüşmelerde bulunduğu bildirilmişti. Ocak 2023'ün başlarında, medyadaki tüm spekülasyonların ortasında, Michigan'da kalacağını söyleyen bir açıklama yaptı.

Jim Harbaugh ve JJ McCarthy

JJ McCarthy (9), 1 Ocak 2024'te Pasadena, Kaliforniya'da Alabama Crimson Tide'a karşı oynanan Rose Bowl maçının ardından Michigan Wolverines takımının baş antrenörü Jim Harbaugh ile kutlama yapıyor. (Ryan Kang/Getty Images)

“Michigan'da sahip olduğum ilişkileri seviyorum; antrenörler, personel, aileler, yönetim, Başkan Santa Ono ve özellikle oyuncular ve onların aileleri. Kalbim Michigan Üniversitesi'nde. Bir zamanlar bilge bir adamın 'Don' dediğini duymuştum. Mutluyu, mutluyu aşmaya çalışmayın.' Mavi git!”

Ancak bu yıl işler farklı. Harbaugh, iddia edilen bir kişiyle savaş halinde tabela hırsızlığı skandalı Wolverines'in namağlup sezonunun son üç maçında forma giymek zorunda kaldı. Kenara döndüğünde, Michigan'ın 1997'den bu yana ilk şampiyonluğunu kazanma umuduyla takımı CFP ulusal şampiyonluk maçına götürdü.

FOX HABER UYGULAMASINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN

NFL'ye dönüşüyle ilgili spekülasyonlar yeniden arttı.

Merriman, “Jim Harbaugh'da fırsatınız varsa bunu yapın” dedi. “Tetiği çek ve onu içeri getir. [Then] Futbolun defansif tarafı hakkında konuşalım çünkü takımı geride tutacak en önemli şey bu çünkü topun hücum tarafında neler yapabileceklerini biliyoruz.”

Haberler Digital'i takip edin X'te spor yayını ve abone olun Haberler Sports Huddle bülteni.