Charles Barkley, son ateşli silah olayından sonra Ja Morant için akıl yürütenleri “ahmaklar” olarak adlandırıyor

HalaycıBaşı

New member
Charles Barkley, ateşli silah içeren bir olay nedeniyle NBA tarafından yeniden soruşturulurken, Memphis Grizzlies yıldızı Ja Morant’ı savunan sporcu şahsiyetlerinden bıktı.

Boston Celtics ve Miami Heat, Doğu Konferansı Finalleri’nin 1. Maçında tüyo vermeden önce, Morant’ın durumu gündeme geldi ve Barkley açıkça göğsünden bir şeyler çıkarmak zorunda kaldı.

“Televizyonda beni gerçekten kızdıran bazı aptallar, bazı aptallar, bazı ahmaklar var, ‘Ja herhangi bir yasayı çiğnemediğini söylemeli. Yanlış bir şey yapmadı. nerede silah taşıyabileceğinizi belirtin.’ Barkley, “Bu adamlar tam anlamıyla aptallar” dedi.

FOXNEWS.COM’DAKİ DİĞER SPOR HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

24 Nisan 2023; Los Angeles, Kaliforniya, ABD; Memphis Grizzlies guardı Ja Morant (12), Crypto.com Arena’da 2023 NBA playofflarının dördüncü maçının ilk yarısında tepki gösteriyor. (Gary A. Vasquez-USA TODAY Sports)

“Erkeklerin bunu söylediğini duymak beni sinirlendiriyor. Yılda 100 milyon dolar kazanıyorken [Morant makes $39 million each year, but will make $194 million over five years] Spor yapmak için bir yıl, hayatınız değişir. Sade ve basit bir şekilde yaşamanız gereken belirli kurallar ve düzenlemeler vardır. Aptalca şeyler yapamazsın. Karşılık bu.”

Barkley’nin bahsettiği insanlardan biri, Morant’ın bir cezayla karşı karşıya kalması gerektiğini söyleyen eski NBA keskin nişancısı ve şu anki ESPN kişiliği JJ Redick, ancak karıştığı diğer olaylar da dahil olmak üzere hiçbir yasanın çiğnenmediğini belirtti.

Redick, Çarşamba günü ESPN’nin “First Take” programında “Genç olayla ilgili arka plana gidebiliriz, Ja, gencin topu yüzüne attığı için meşru müdafaa iddiasında bulunuyor” dedi. “Güvenlik görevlisine bağırdığında alışveriş merkezi ile olaya girebiliriz. Indiana Pacers gezici ekibiyle olaya girebiliriz. Bildiğimiz kadarıyla… bunların hepsi araştırıldı ve hiçbir yasa çiğnenmedi.” .”

GRİZZLİES’IN JA MORANT’I, İKİNCİ VİDEO’DA SİLAH TUTUYOR GÖRÜNDÜĞÜNDEN SONRA YANIT VERDİ: “KENDİM ÜZERİMDE ÇALIŞMAYA DEVAM EDİYORUM”

Redick, GOP milletvekillerine de değinerek yol boyunca Teksas Valisi Greg Abbott’u gündeme getirdi.

“Ülkemizde şu anda silah kültürü çok yaygın… Toplu kurşun üstüne toplu kurşun atıyoruz ve kimse yapmıyor. [anything] bununla ilgili… Ancak, Greg Abbott’ın seçmenlerine ‘gidip daha fazla silah almaları gerektiğini’ söylemesinin bir anlamı yok ve ardından Teksas’ta toplu katliamdan sonra toplu kurşun var,” dedi Redick.

“Kanunları çiğnemeyen 23 yaşındaki bir çocuğa neden çekiç indirmeye çalışıyoruz? Bunu bana açıkla.”

Barkley, Morant’ın NBA kadar küresel bir platforma sahip olduğu için artık her şeyi farklı görüyor.

Ja Morant, Lakers'a Karşı

Memphis Grizzlies takımından 12 numara Ja Morant, 28 Nisan 2023’te Los Angeles, California’da Crypto.com Arena’da Batı Konferansı Birinci Tur Playofflarının Altıncı Maçında Los Angeles Lakers’a karşı oynamadan önce ısınıyor. (Ronald Martinez/Getty Images)

“Bütün bunları yapmak ve tüm parayı geri vermek istiyorsanız, size daha fazla güç verin. Bu duruşu sergileyebilirsiniz. ‘Biliyor musun? Yapmak istediğimi yapmak istiyorum. Silahımı ateşleyip videolar çekmek istiyorum. ve bir şeyler yap.’ Tamam, sorun değil. Ama bu işleri yaparak NBA’den para kazanamazsınız” dedi.

“Umarım büyüyüp şöyle anlar, dostum, her şeyden önce sen bir haydut değilsin. Sen bir suçlu değilsin. Sen bir sahtekar değilsin. Sen yılda 100 milyon dolar kazanan bir adamsın.” yıl top sürme aptal bir basketbol. ve sen piyangoyu tutturuyorsun. hepimiz bir şeyler yapmak için piyangoya çıkıyoruz. dışarıda haftada dokuzdan beşe, 80 ila 90 saat çalışan insanlar yılda 25.000 dolar kazanıyor. bizim durumumuzda.”

ADAM SILVER GRIZZLIES’I ‘ŞOK ETTİ’ STAR JA MORANT BİR KEZ DAHA SİLAHLA GÖRÜNDÜ

Morant, arkadaşı Davonte Pack’in hesabındaki bir Instagram Canlı videosunda ateşli silah sallıyor gibi göründü. O zamandan beri Grizzlies, lig soruşturmasının sonuçlarını beklerken onu tüm takım faaliyetlerinden uzaklaştırdı.

Komiser Adam Silver Salı gecesi durumu ele alarak Morant’ın durumunda “en kötüsünü varsaydığını” söyledi. Instagram Live’da ateşli silahla ilgili ikinci olayı olduğu için ağır bir askıya alma hakkında konuşuldu.

Ulusal şampiyona sırasında Charles Barkley

Kolej basketbolu analisti Charles Barkley, 03 Nisan 2023’te Houston, Teksas’ta NRG Stadyumu’nda Connecticut Huskies ile San Diego Eyaleti Aztecs arasında NCAA Erkekler Basketbol Turnuvası Final Four şampiyonluk maçından önce yayında. (Mitchell Layton/Getty Images)

HABERLER SUNULDU

İlki, Morant’ın kendi hesabına bir gece kulübünde sarhoşken ateşli silah gösterdiği Denver’da bir yolculuk sırasında meydana geldi.

Scott Thompson, Haberler Digital için bir spor yazarıdır.