Chicago, Caitlin Clark'ın rekor kıran oyununu bozarken Angel Reese, Sky'ı Fever'a karşı geri dönüş zaferine götürüyor

HalaycıBaşı

New member
Chicago Sky, Indiana Fever karşısında 15 sayı geriden gelerek Pazar akşamını heyecan verici bir şekilde 88-87 kazandı.

Angel Reese art arda sekizinci double-double'ını yaptı ve Sky'ın oyuna geri dönmesine liderlik etti. Reese maçı 25 sayı ve 16 ribauntla tamamladı ve Sky, bu sezon Fever'a karşı ilk, genel olarak ise altıncı galibiyetini aldı.

FOXNEWS.COM'DA DAHA FAZLA SPOR HABERİNE ULAŞMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

Chicago Sky'dan Angel Reese, 23 Haziran 2024'te Chicago'daki Wintrust Arena'nın ilk yarısında topu Indiana Fever'dan NaLyssa Smith'in yanından geçiyor. (Quinn Harris/Getty Images)

Reese, maçtan sonra ESPN'den Holly Rowe'a “Ben bir köpeğim” dedi. “Bunu öğretemezsiniz. Ben her gece sahaya çıkıp kazanmak için ne gerekiyorsa yapacağım. Takım arkadaşlarım benim enerjime güveniyor. Yani, moralimiz bozuk olsa bile enerjiye devam edebilmek.” eğer ayağa kalkarsak, ben de bunu yaparım.”

Chennedy Carter bu sezon Sky formasıyla yalnızca üçüncü başlangıcını yaptı ve büyük rakamlara da katkıda bulundu. Galibiyette 5 ribauntla 23 sayı kaydetti. Reese'in çaylak takım arkadaşı Kamilla Cardoso da 16 sayı ve 10 ribaund ekledi.

Reese, Carter ve Cardoso çift haneli rakamlara ulaşan tek Sky oyuncularıydı.

Angel Reese hakemle konuşuyor

Chicago Sky'dan Angel Reese, 23 Haziran 2024'te Chicago'daki Wintrust Arena'da Indiana Fever'a karşı oynanan ilk yarıda yapılan çağrıya tepki veriyor. (Melissa Tamez/Getty Images aracılığıyla Icon Sportswire)

Indiana'nın kaybı Caitlin Clark'ın muhteşem performansını gölgeledi.

CAITLIN CLARK, AYIN BAŞINDA SERT EKRANDA LIBERTY'YE KARŞI KULAK ZAMANI YIRTILDIĞINI AÇIKLADI

Clark 17 sayı, 13 asist ve 4 top çalmayla oynadı. Onun 13 asisti maçın ilk üç çeyreğinde geldi. Dördüncü çeyrekte hiç asist yapmadı ancak tek maçta en çok asist yapan Fever serisi rekorunu kırmayı başardı.

Maçın son anlarında Chicago lider olsa da Fever'ın hâlâ kazanma ya da uzatmaya gönderme şansı vardı. Final 2:19'da tek şutu vardı.

Caitlin Clark bir oyunu işaret ediyor

Indiana Fever'dan Caitlin Clark, 23 Haziran 2024'te Chicago'daki Wintrust Arena'da Chicago Sky'a karşı ilk yarıda topu sahaya çıkarıyor. (Melissa Tamez/Getty Images aracılığıyla Icon Sportswire)

Aliyah Boston, 19.1 saniye kala 3 sayılık basketiyle farkı bir sayıya indirdi. Ancak Fever bundan sonra bir daha gol atamadı.

Boston maçı 18 sayı, 7 ribaund ve 6 asistle tamamladı. Kelsey Mitchell 24 sayıyla Indiana'nın lideri oldu. NaLyssa Smith 12 sayı ve 7 ribaund ekledi.

FOX HABER UYGULAMASINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN

Indiana bu sezon 7-11'e düştü.

Haberler Digital'i takip edin X'te spor yayını ve abone olun Haberler Sports Huddle bülteni.

Ryan Gaydos, Haberler Digital'in kıdemli editörüdür.