Chiefs'den Harrison Butker, Super Bowl geçit töreninde atışların 'dejeneratif şiddet' olduğunu söyledi ve erkekleri adım atmaya çağırdı

HalaycıBaşı

New member
Bu içeriğe erişim için Haberler'e katılın

Ayrıca hesabınızla belirli makalelere ve diğer premium içeriklere özel erişim – ücretsiz.

Geçerli bir e.

E-postanızı girip devam düğmesine bastığınızda, Mali Teşvik Bildirimimizi içeren Haberler'in Kullanım Koşullarını ve Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz. İçeriğe erişmek için e-postanızı kontrol edin ve verilen talimatları izleyin.

Sorun yaşıyorsanız? Buraya tıklayın.

Kansas City Chiefs'in golcüsü Harrison Butker, yakın zamanda yapılan bir röportajda takımın Super Bowl geçit töreninde yaşanan ölümcül silahlı saldırıyı hatırlattı.

Geçen ay meydana gelen silahlı saldırıda disk jokeyi Lisa Lopez-Galvan öldürüldü ve yaklaşık iki düzine kişi de yaralandı. Olayla ilgili olarak üç kişi federal silah suçlamasıyla karşı karşıya.

FOXNEWS.COM'DA DAHA FAZLA SPOR HABERİNE ULAŞMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

Chiefs'ten Harrison Butker, 20 Kasım 2023'te Kansas City, Missouri'deki Arrowhead Stadyumu'ndaki GEHA Field'da Philadelphia Eagles maçı öncesinde milli marş sırasında. (Perry Knotts/Getty Images)

Super Bowl şampiyonuna, EWTN News'in “In Depth” programında yapılan bir röportajda silahlı şiddet ve silahlı saldırının ardından bunun nasıl önleneceği soruldu.

Butker, “Geçit töreninde neler olduğu hakkında çok düşünmek zorunda kaldım. Silahlı şiddetin büyük bir tartışma olduğunu biliyorum ama günün sonunda bu dejeneratif şiddettir ve yaşanmaması gerekir” dedi. “Sanırım evde güçlü babalara ihtiyacımız var. Liderlik yapan, iyi örnekler oluşturan, toplumumuzdaki genç erkeklere anlaşmazlıklarımızı çözmenin yolunun şiddet olmadığını öğreten erkeklere ihtiyacımız var.

“Olanlar çok talihsiz bir olay. Ne yazık ki pek çok çocuk yaralandı. Birinin gücenmesi ve bu anlaşmazlığı çözmek için şiddete başvurması nedeniyle güzel bir genç bayan öldürüldü. Bu çok üzücü. Sorunun silah olduğunu düşünmüyorum. Ben evde gençlerimize harika örnek olacak babalara ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum.”

Harrison Butker gökyüzünü işaret ediyor

Kansas City Chiefs'ten Harrison Butker, 11 Şubat 2024'te Las Vegas'taki Allegiant Stadyumu'nda Super Bowl LVIII sırasında San Francisco 49ers'a karşı 57 yardlık rekor bir gol attıktan sonra gökyüzünü işaret ediyor. (Jamie Squire/Getty Images)

DEION SANDERS, NFL'DEKİ SON SHEDEUR CALEB WILLIAMS HAKKINDA KENDİNİ ENDİŞELENENLERİ PAYLAŞIYOR: 'BU ŞEYLER ÖNEMLİ'

Lopez-Galvan, Butker'ın formasını giyerken vurularak öldürüldü. Aile, Butker'a, onun içinde dinlenmesi için formalarından birini verip veremeyeceğini sordu. Ailesine formasını vermeyi kabul etti.

“Asla NFL'de şut atan bir oyuncu olmak için yola çıkmadım” dedi. “Hiçbir zaman bu platforma sahip olmak için yola çıkmadım. NFL'de bu kadar başarılı olacağımı hiç düşünmemiştim. İnsanların fikirlerinin ve duruşlarının ne olduğunu görmek için baktığı bu halka açık kişi olmayı asla istemedim. farklı konularda, ancak bu nedenle bu muhteşem kadın gibi insanlardan oluşan büyük bir takipçi kitlesine sahip olmamı sağladı.

Harrison Butker Super Bowl 58'de

Kansas City Chiefs'ten Harrison Butker, 11 Şubat 2024'te Las Vegas'taki Allegiant Stadyumu'nda Super Bowl LVIII için ısınıyor. (Perry Knotts/Getty Images)

FOX HABER UYGULAMASINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN

“Bu inanç. Onun hayatındaki en önemli şeydi. Benim hayatımdaki en önemli şeydi. Ve o cesareti, o sevgiyi, onunla hiç tanışmamış olsam da alabilmenin ne kadar önemli olduğunu ailesinden duydum. O benim tarafımdan cesaretlendirildi ve tüm çalışmalarımı sevdi; bu benim için bulunduğum yolda devam etmem ve inançlarımdan asla şaşmamam çok cesaret verici.”

Haberler Digital'i takip edin X'te spor yayını ve abone olun Haberler Sports Huddle bülteni.