Chris Jones, bir yıllık anlaşmayı kabul ettikten sonra Chiefs’le olan ayrılığını sonlandırdı

HalaycıBaşı

New member
Katz Kardeşler (Jones’un menajerleri), Haberler Digital’e yaptığı açıklamada, All-Pro savunma ekibi Chris Jones ve Kansas City Chiefs’in bir yıllık anlaşma üzerinde anlaşarak onun uzatmasına son verdiğini doğruladı.

ESPN’den Adam Schefter’e göre Jones, takımla olan sözleşmesinin son yılına “birden fazla teşvik” eklenmesi konusunda anlaşmaya vardı ve bu sayede “bu sezon çok daha fazla para kazanması” bekleniyor.

Uzun vadeli bir anlaşma üzerinde anlaşmaya varılmadığından Jones, bu sezondan sonra hâlâ serbest oyuncu olmaya hazırlanıyor.

FOXNEWS.COM’DA DAHA FAZLA SPOR HABERİNE ULAŞMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

Kansas City Chiefs’in savunma mücadelesi Chris Jones, 12 Şubat 2023’te Glendale, Arizona’daki State Farm Stadyumu’nda Super Bowl LVII sırasında Philadelphia Eagles’a karşı görülüyor. (Cooper Neill/Getty Images)

Jones, Chiefs’le yaptığı dört yıllık 80 milyon dolarlık anlaşmanın son yılı olarak bu sezon 20 milyon dolar kazanacaktı.

Chiefs’le yaptığı anlaşmanın son yılına girerken daha fazla parayı hak ettiğine olan inancı konusunda katıydı, bu da tüm antrenman kampının ertelenmesine ve takımın Perşembe gecesi Detroit Lions’a karşı 1. Hafta mağlubiyetine yol açtı.

Jones, takımının onsuz düşüşünü ya da maçtan iki gün önce dizinden sakatlanan Travis Kelce’nin sahada düşüşünü izlemek için Arrowhead Stadyumu’ndaki bir süitteydi.

ŞEFLERDEN TRAVIS KELCE, YILDIZ TAKIM ARKADAŞINA HOLDOUT’TAN ‘LÜTFEN GERİ DÖN’ diye yalvardı

Jones, daha önce üç kez All-Pro ikinci takımı olarak seçildikten ve Kansas City ile art arda dört sezonda Pro Bowl’a seçildikten sonra kariyerinde ilk kez birinci takım All-Pro unvanını alıyor.

New York Jets’ten Quinnen Williams, New York Giants’tan Dexter Lawrence ve Tennessee Titans’tan Jeffrey Simmons dahil olmak üzere ligdeki savunma mücadelelerine uzun vadeli devasa uzatmalar ödenirken, 2022’de 15,5 çuval kaydeden Jones da aynısını istiyordu. tedavi.

Super Bowl LVII'den sonra Travis Kelce ve Chris Jones

Travis Kelce (solda) ve Kansas City Chiefs’ten Chris Jones, 12 Şubat 2023’te Glendale, Arizona’daki State Farm Stadyumu’nda Super Bowl LVII’de Philadelphia Eagles’ı 38-35 mağlup ettikten sonra kutlama yapıyor. (Gregory Shamus/Getty Images)

Jones tüm antrenman kampına katılmadı ve hatta sosyal medya üzerinden normal sezonun 8. haftasına kadar dayanmaktan çekinmeyeceğini söyledi ve bir hayranının “Bu benim için büyük bir olay olurdu” mesajını atması üzerine “Bunu karşılayabilirim” diye ekledi. ağır bir sekme.” Jones’un bu kadar uzun süre dayanması durumunda toplam 1,1 milyon dolarlık oyun kontrolü olacaktı ve eğitim kampının kaçırdığı her gün için 50.000 dolar para cezasına çarptırılacaktı.

Ancak Chiefs takım arkadaşları onun binaya geri dönmesini istiyorlardı, ancak Kelce’nin “New Heights” podcast’inde söylediği gibi, “Chris, lütfen geri gelebilir misin? Beni gerçekten korkutuyorsun.”

Kelce geçen hafta “Benim bilmediğim bir şeyi biliyor olmalısın çünkü anlamıyorum” diye ekledi. “Gerçekten seninle bir Super Bowl yüzüğü daha almak istiyorum kardeşim. Geri gelip Chiefs için futbol oynaman için seninle pazarlık yapıyorum. Lütfen, sana ihtiyacımız var. Sana fena halde ihtiyacımız var.”

Kelce, Jones’un “şu anda ligin en iyi savunma oyuncusu” olduğuna inandığını ve dünyadaki tüm parayı hak ettiğini sözlerine ekledi.

Chris Jones Bengals'a karşı

Kansas City Chiefs’ten Chris Jones, 29 Ocak 2023’te Kansas City, Missouri’deki Arrowhead Stadyumu’ndaki GEHA Field’da Cincinnati Bengals’e karşı oynanan AFC Şampiyonası maçı öncesinde sahaya çıkarken tepki gösteriyor. (Michael Owens/Getty Images)

FOX HABER UYGULAMASINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN

Mississippi Eyaleti’nin bir ürünü olan Jones’un Kansas City’de hâlâ bilinmeyen bir geleceği var, ancak bu bir yıl daha bekleyebilir. Chiefs, onun bir başka Super Bowl şampiyonluğu için takımlarına yardım etmek amacıyla binaya ve sahaya geri dönmesinden kesinlikle mutlu.

Scott Thompson, Haberler Digital’de spor yazarıdır.