Churchill Downs, at eğitmeninin skandalda hatasını kabul etmesinin ardından Bob Baffert'in cezasını iptal etti

HalaycıBaşı

New member
Churchill Downs'tan aldığı uzun süreli men cezası, Medina Spirit'in Kentucky Derby sonrası uyuşturucu testinden geçememesi nedeniyle üç yıl sonra cuma günü geri çekildi.

Baffert, 2021 Kentucky Derbisi'nin ardından Medina Spirit'in başarısız uyuşturucu testinden dolayı sorumluluk aldığını belirten bir açıklama yaptı.

Test sonucunda at diskalifiye edilirken, yarışın galibi Mandaloun oldu.

FOXNEWS.COM'DA DAHA FAZLA SPOR KAPSAMI İÇİN TIKLAYIN

Antrenör Bob Baffert, 20 Mayıs 2023'te Baltimore'daki Pimlico Hipodromu'nda 148. kez düzenlenen Preakness Stakes'in öncesinde jokey John Velazquez ve Arabian Lion adlı atla Sir Barton Stakes'i kazandı. (Patrick Smith/Getty Images)

Baffert'in açıklamasında, “Medina Spirit'in 2021 Kentucky Derby'deki pozitif testinden ben sorumluyum” denildi. “Eğittiğim atlarda bulunan herhangi bir maddeden ben sorumluyum ve Medina Spirit'in performansının üç yıl askıya alınması ve diskalifiye edilmesiyle çok ağır bir bedel ödedim.

“Churchill Downs ve Kentucky At Yarışı Komisyonu'nun, at yarışlarının güvenliğini ve bütünlüğünü ve Kentucky Derbisi'nin itibarını korumak için gerekli olduğuna inandıkları kuralları yürürlüğe koymak için adımlar attığını anlıyor ve takdir ediyorum. Ailem ve ben bunu geride bırakıp, daha fazla dikkat dağıtıcı veya olumsuzluk olmadan sevdiğimiz şeyi yapmaya geri dönmek istiyoruz. Churchill Downs'a ve Winner's Circle'a geri dönmeyi dört gözle bekliyorum.”

DORNOCH SARATOGA'DA 156. BELMONT HİSSİNİ KAZANDI

Bob Baffert ve John Velazquez

Jokey John Velazquez (solda) ve antrenörü Bob Baffert, atları National Treasure'ın 20 Mayıs 2023'te Baltimore'daki Pimlico Hipodromu'nda düzenlenen Preakness Stakes'in 148. koşusunu kazanmasının ardından kazananlar çemberinde konuşuyor. (Rob Carr/Getty Images)

Churchill Downs, Baffert'in açıklamalarından memnun olduğunu belirterek, Baffert'i görevine iade etti.

“Tüm taraflar bu bölümü kapatmanın ve geleceğe odaklanmanın zamanı geldiğinde hemfikir. Baffert, amiral gemimiz Churchill Downs Hipodromu da dahil olmak üzere CDI'nin herhangi bir hipodromu için geri dönebilir ve kendisine ve bağlantılarına gelecekteki rekabetçi çabalarında bol şans diliyoruz,” dedi Churchill Downs Inc. CEO'su Bill Carstanjen.

Baffert yasaklandıktan sonra bir söz savaşı yaşandı, ancak atları Üçlü Taç'ın diğer ayaklarında yarışabildi. Atı National Treasure geçen yıl Preakness'i kazandı.

Bob Baffert 2024'te

Antrenör Bob Baffert, 18 Mayıs 2024'te Baltimore'daki Pimlico Hipodromu'nda düzenlenecek 149. Preakness Stakes yarışının öncesinde üçüncü yarışı izliyor. (Rob Carr/Getty Images)

FOX NEWS UYGULAMASINI ALMAK İÇİN TIKLAYIN

Baffert, gelecek yıl Churchill Downs'a geri dönerek yedinci galibiyetini resmi olarak almaya çalışacak.

Bu habere Associated Press katkıda bulunmuştur.

Haberler Digital'ı takip edin
X'te spor haberleri ve abone ol Haberler Sports Huddle bülteni.

Ryan Gaydos, Haberler Digital'ın kıdemli editörüdür.