Deshaun Watson, ikinci Browns kampına giden askıya alma konusunu yansıtıyor: ‘Bütün durum beni değiştirdi’

HalaycıBaşı

New member
Oyun kurucu Deshaun Watson, ikinci Cleveland Browns eğitim kampından geçiyor, ancak ilk kez 1. Hafta için forma giyebilecek.

Watson, iki düzineden fazla kadının masaj seansları sırasında cinsel saldırı ve suistimal suçlamalarının ardından NFL’nin kişisel davranış politikasını ihlal ettikten sonra 2022 sezonuna başlamak için 11 maçlık bir uzaklaştırma aldı. NFL ve NFLPA, askıya alma ve 5 milyon dolarlık para cezasını içeren bir anlaşmaya vardı ve Watson bir tedavi programına girmek zorunda kaldı.

Watson, cezası sona erdikten sonra sonunda Browns’un ilk oyun kurucusu olarak yerini aldı, ancak bu yıl Cleveland’ın sayfayı bir kez daha playofflara çevirmesine yardım etmesi bekleniyor.

FOXNEWS.COM’DAKİ DİĞER SPOR HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Cleveland Browns’tan Deshaun Watson, 7 Haziran 2023’te Berea, Ohio’da Cleveland Browns’ın CrossCountry Mortgage Kampüsü’ndeki zorunlu kıdemli mini kampından sonra düzenlediği basın toplantısında konuşuyor. (Getty Images aracılığıyla Nick Cammett/Diamond Images)

Ancak Watson’ın yaşadıklarından sonra beklediğiniz gibi, bu yıl onun için çok farklı geliyor.

Watson Pazar günü ESPN aracılığıyla “Bütün durum beni değiştirdi” dedi. “Kendime kilitlenmem, yönlendirmem ve çevremde kimlerin olduğunu gerçekten bilmem ve en düşük noktamda olduğumda bile gerçekten kimin orada olup beni desteklemesi gerektiği bir durumda ve son birkaç yıl kesinlikle hayatımın en düşük noktasıydı.

“Ama bu hayatın bir parçası. Sadece ondan büyüyorum, ondan öğreniyorum. İlerlemeye ve ilerlemeye devam ediyorum ve gerçek karakterimi, gerçek kişiliğimi ve kim olduğumu göstermeye devam ediyorum.”

BROWNS GENİŞ ALICISI, AKCİĞERLERDE VE BACAKLARDA KAN PİHİTLERİ OLAN EĞİTİM KAMPININ BAŞLANGICINI KAÇIRACAK

Watson, durumun kendisi için nasıl değiştiğini ayrıntılı olarak açıklamadı, ancak genel menajer Andrew Berry, başlangıçtaki oyun kurucusunu övdü.

Berry, “Profesyonel ve kişisel olarak onun için büyük bir yıl olacağını düşünüyorum” dedi. “Fiziksel olarak çok iyi durumda olduğunu düşünüyoruz. Sahada gerçekten iyiydi. Saha dışında yaptıklarına bayılıyorum, onun için çok heyecanlıyım.”

Watson, alıcılarıyla yakınlık kurmaya devam ederken “gerçekten iyi” hissettiğini de kaydetti. Geçen sezon, Houston Texans ile geçirdiği süre boyunca üç kez Pro Bowler olan Watson, 1.102 yarda pas, yedi gol ve beş müdahale ile 3-3’lük skorla gözle görülür bir pas yaşadı.

Browns kampında Deshaun Watson

Cleveland Browns’tan Deshaun Watson, 24 Mayıs 2023’te Berea, Ohio’da CrossCountry Mortgage Kampüsünde Cleveland Browns OTA’ları sırasında sahadan çıkıyor. (Getty Images aracılığıyla Nick Cammett/Diamond Images)

Yılda sadece altı maçı vardı, ancak 2020 sezonunun son maçından bu yana ilk kez bir NFL sahasındaydı – suçlamaların ardından 2021’in tamamında oturdu.

Watson, sadece Browns’ın kurtarıcılarını oyundaki en önemli konuma getirmek için onunla beş yıllık, 230 milyon dolarlık bir sözleşme imzalaması nedeniyle değil, saha dışında olanlardan dolayı spot ışığının onun üzerinde parlamaya devam edeceğini anlıyor.

Ancak takım arkadaşlarına özel olarak hitap etti, onlarla özel hayatı hakkında ve Cumartesi günü yapılan bir gözden geçirmenin ardından böyle şeyler hakkında konuştu.

BROWNS ALTERNATİF KASK, ÜNİFORMA KOMBİNASYONU, RAKİP BENGALLERLE SİNİR ETİYİ YENİDEN ATIŞTIRACAK GÖRÜNÜYOR

“İnsanların pek duymadığı şeyler. Özellikle geçen sene medya başka bir şeyi yönetiyor ve anlatıyordu… [my story] bir şekilde gölgede kaldı,” dedi Watson ESPN aracılığıyla.

Watson, elit formuna geri dönmeyi umduğu bir sezonda aynı sayfada yer almak için takım arkadaşları ve koçlarıyla birlikte çalışmaya devam edecek. Sağlıklı ve oyununun zirvesindeyken Watson, hücumunu yönetmek için güçlü kolunu ve hızlı bacaklarını kullanan futbolun en iyi oyun kurucularından biridir.

“Sezona tam bir sezon dışı, kilitlenmiş, odaklanmış olarak girme fırsatına sahip olmak, kesinlikle iyi hissettiriyor ve bu organizasyonun etrafına yayılan tüm bu enerjiyi ve pozitif enerjiyi kanalize etmeye ve beslemeye devam etmek istiyorum.”

Deshaun Watson kaskını çıkarıyor

Cleveland Browns’tan Deshaun Watson, 7 Haziran 2023’te Berea, Ohio’daki CrossCountry Mortgage Kampüsü’ndeki Cleveland Browns zorunlu kıdemli mini kampı sırasında izliyor. (Getty Images aracılığıyla Nick Cammett/Diamond Images)

HABERLER SUNULDU

Browns, 2023 normal sezon programını başlatmak için 1. Haftada arka arkaya AFC Şampiyonası maçlarına ulaşan Cincinnati Bengals ile karşılaşacak.

Scott Thompson, Haberler Digital için bir spor yazarıdır.