Devlerin yan hakemi, mücadelelerin ortasında hayranlarını parçalıyor, ‘bir yere sosisli sandviç ve hamburger fırlatıp atmayacaklarını’ merak ediyor

HalaycıBaşı

New member
New York Giants’ın hücum hattının oyunu yıllardır sıcak bir konu ve eleştirilerin hedefi oldu ve bu durum 2023 sezonunun ilk çeyreği boyunca da devam edecek.

2022 NFL Draftının Giants adına yedinci genel seçimi ve sağ mücadelesi olan Evan Neal, New York’un Pazartesi gecesi Seattle Seahawks’a 24-3 yenildiği bir başka berbat hücum performansının ardından Çarşamba günü antrenmandan sonra konuştu.

Neal, MetLife Stadyumu devre arasında kalabalığa işaret yaparken görüldü ve taraftarlara kuşu fırlatıyormuş gibi görünse de gerçekte ne yaptığını açıkladı.

Neal Çarşamba günü NJ Advance Media’ya “Bizi yuhalıyorlardı, ben de ‘Daha yüksek sesle Boo’ dedim” dedi.

FOXNEWS.COM’DA DAHA FAZLA SPOR HABERİNE ULAŞMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

New York Giants’tan Evan Neal, 10 Eylül 2023’te East Rutherford, NJ’deki MetLife Stadyumu’nda Dallas Cowboys’a karşı (Mitchell Leff/Getty Images)

Hücum hattı bir kez daha Giants’ın ilk maçlardaki hücum mücadelesinde önemli bir faktördü. Oyun kurucu Daniel Jones 11 kez kovuldu ve bu sayı sezonda 22 oldu; Washington Commanders’ın çaylak sinyal çağırıcısı Sam Howell’ın ardından ligde en çok ikinci sırada yer aldı.

Neal oyunu nedeniyle eleştirildi. Pro Football Focus’a göre dört hafta içinde 20 oyun kurucu baskısına izin verdi ve bu çıkış ona genel not olarak 42,5 verdi ki bu da ortalama mücadeleye yakın değil. Neal çaylak sezonunu 44.1 notla tamamladı.

Neal’ın performansı, hayranların onu 2015’teki draft fiyaskosu Ereck Flowers of the Giants’la karşılaştırmasına neden oldu. Ama Neal’ın umurunda değil.

DEVLERİN ‘TUSH PUSH’ OYUNUNA GİRİŞİMİ SEAHAWKS’A AĞIR KAYIP İKİ YARALANMAYA YOL AÇTI

“Bir aslan neden bir koyunun düşünceleriyle ilgilensin ki?” NJ Advance Media’ya söyledi. “Performansıma yorum yapan kişi ne yapıyor? Bir yerlerde sosisli sandviç ve hamburger mi çeviriyor?”

Neal taraftarlara ateş etmeye devam etti ve neden takıma daha yüksek sesle yuhalamalarını istediğini açıkladı.

Evan Neal sahayı terk ediyor

New York Giants’tan Evan Neal, Arizona Cardinals’a karşı 17 Eylül 2023’te Glendale, Ariz’deki State Farm Stadyumu’nda oynanan maçın ardından. (Michael Owens/Getty Images)

“Çünkü bu, insanların adil havalarda olduğunu gösteriyor” dedi. “Birçok hayran taraftardır. Yani anlıyorum: İyi performans göstermemizi istiyorlar. Ve ben de bunlara saygı duyuyorum. Ama hiç kimse bizim kadar iyi performans göstermemizi istemiyor.

“Peki, biz orada kıçımızla mücadele ederken – ve oyun iyi gitmiyorken – yapabileceğiniz en iyi şey ev sahibi takımınızı yuhalamakken, gerçekten bir taraftar olduğunuzu nasıl söyleyebilirsiniz? Hayran mısın, gerçekten?”

GENO SMITH, oyun kurucuyu yaralayan ‘kirli oyun’ nedeniyle dev oyuncuyu yırttı

Neal bir muhabire “Hayranınız olan birinin siz yazılarınızı yazarken sizi yuhalaması sizi üzer mi?” diye sordu.

Neal ayrıca pek sosyal medya kullanıcısı olmasa da insanların onun hakkında ne söylediğini anladığını da belirtti.

“Gerçekten umurumda değil” dedi.

Evan Neal sahayı terk ediyor

New York Giants’tan Evan Neal, 21 Eylül 2023’te Santa Clara, Kaliforniya’daki Levi’s Stadyumu’nda devre arasında sahadan koşuyor. (Cooper Neill/Getty Images)

“Eleştirmenlerin çoğu futbol oyununu bizim bu binada anladığımız düzeyde anlamıyor” diye açıkladı. “Öyleyse bir aslan neden bir koyunun düşünceleriyle ilgilensin ki? Ben sadece Evan’a odaklanacağım ve daha iyiye gideceğim. Dürüst olmak gerekirse Evan Neal hakkında kimsenin ne söyleyeceği umrumda değil çünkü onlar konuşacaklar Neyse.”

FOX HABER UYGULAMASINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN

Giants’ın hücumu dört hafta boyunca NFL’deki en kötü ikinci hücum oldu ve maç başına ortalama sadece 252 yarda hücum yaptı.

Scott Thompson, Haberler Digital’de spor yazarıdır.