Dick Vitale, ses teli kanserinin ardından 7 ay sonra ilk kez konuşuyor ve yayına geri döndüğünü duyurdu

HalaycıBaşı

New member
Dick Vitale’nin efsanevi sesi yedi aydır, özel olarak bile duyulmadı.

Yayıncı, 2021’den bu yana üçüncü kanser savaşı olan ses teli kanseriyle mücadele ediyor.

Pazartesi günü Tampa Bay Times yazarı Joey Knight, Vitale’den yayıncının Mart ayından bu yana ilk kez konuştuğu bir video aldığını söyledi.

Videoda Vitale hastane odasında bir doktorla birlikte görülüyordu ve her iki adam da bazı haberleri paylaşıyordu.

FOXNEWS.COM’DA DAHA FAZLA SPOR HABERİNE ULAŞMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

Spor yorumcusu Dick Vitale, 12 Aralık 2021’de Waco, Teksas’taki Ferrell Center’da Jon “Boog” Sciambi ile Baylor-Villanova maçına çağrı yapmaya hazırlanıyor. (Ron Jenkins/Getty Images)

“Herkese merhaba. Dick Vitale. İlk kez konuşabiliyorum. Önümüzdeki birkaç hafta bunu ölçülü bir şekilde yapacağım. … Duygusalım. Heyecanlıyım. Konuşmadım , anlamalısın, yedi ay boyunca. Çok çok uzun zamandır sesimi duyan ilk insanlarsın.”

Massachusetts Genel Hastanesi Laringeal Sağlık Merkezi Direktörü Dr. Steven Zeitels, Vitale’in tüm dokularının “tamamen iyileştiğini” ve “kansere dair hiçbir kanıt görmediğini” açıkladı.

Doktor, “Son birkaç haftadaki olağanüstü iyileşme göz önüne alındığında, şu anda en iyi yol sabırdır ve Dick’in kendini nasıl iyileştirip yapmayı sevdiği şeye geri dönebileceğini görelim” dedi.

O kadar uzun sürmeyecek.

Dick Vitale kırmızı halıda

Dick Vitale, 20 Temmuz 2022’de Hollywood, Kaliforniya’daki Dolby Theatre’da 2022 ESPYS’e katıldı. (Leon Bennett/Getty Images)

HALEY CAVINDER KOLEJLİ BASKETBOL’A ŞOK EDİCİ DÖNÜŞÜNÜ DUYURDU: ‘SONRAKİ SEZON GÖRÜŞÜYORUZ’

Vitale, “28 Kasım’da ilk maçımı Miami-Kentucky’de, tüm oyuncularla Kentucky’de yapmayı planlıyorum” dedi. “Umuyorum ve orada olabilmem için dua ediyorum. Orada olmayı planlıyorum ve planlıyorum [speaking] o zamana kadar ölçülü olarak.

“Hepinizi seviyorum ve hepinize dualarınız ve bana gönderdiğiniz inanılmaz sevgi için teşekkür ediyorum. Bu benim için çok şey ifade ediyordu. Size söylüyorum, zordu. Zordu. Sadece inançlı olun diyorum. Olumlu düşünün ve ben de bunu yapmaya çalıştım. Tanrı hepinizden razı olsun.”

Geçtiğimiz yıl Vitale, ses tellerindeki displaziyle devam eden mücadelesi nedeniyle ameliyat oldu. Şubat 2022 prosedürü, yayın görevlerini geçici olarak durma noktasına getirdi.

Vitale, Basketball Hall of Fame’in bir üyesidir. Kırk yılı aşkın bir süredir ESPN’de oyun çağrıları yapıyor.

2022'de Dick Vitale

ESPN analisti Dick Vitale, 15 Kasım 2022’de Indianapolis’teki Gainbridge Fieldhouse’da düzenlenen Şampiyonlar Klasiği sırasında Kentucky Wildcats ile Michigan State Spartans arasında bir maç olduğunu söylüyor. (Andy Lyons/Getty Images)

FOX HABER UYGULAMASINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN

Yayıncılığa başlamadan önce 1970’lerde Rutgers’ta asistan olarak koçluk yaptı. Daha sonra Detroit Mercy’de antrenörlük yaptı ve ardından takımın başantrenörü seçildi. Detroit Pistons’ı.

Haberler’tan Chantz Martin bu rapora katkıda bulundu.