Dodgers menajeri Dave Roberts, takımın Onur Gecesi’ni desteklediğini ifade ediyor: ‘Herkesi hoş karşılıyoruz’

HalaycıBaşı

New member
Yoğun tepkilere rağmen, uzun süredir Los Angeles Dodgers yöneticisi Dave Roberts, organizasyonun son Onur Gecesi’ne desteğini ifade etti.

Son haftalarda, franchise, Dodger Stadyumu’ndaki The Sisters of Perpetual Indulgence’ın Los Angeles bölümünü onurlandırma kararından dolayı eleştirilere maruz kaldı.

Roberts Cuma günü Pride temalı bir Dodgers şapkası takarken “Benim için bu benim için varoluşsal bir soru,” dedi.

“Ailem beni herkesi sevmem ve herkese saygı duymam için yetiştirdiği için bu büyük, kapsayıcı bir soru.”

FOXNEWS.COM’DAKİ DİĞER SPOR HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Los Angeles Dodgers’ın menajeri Dave Roberts, 17 Mayıs 2022’de Los Angeles’ta Dodger Stadyumu’nda Arizona Diamondbacks’e karşı bir çift başlı maçın ikinci maçından önce sığınakta. (Katelyn Mulcahy/Getty Images)

Roberts, insanlar aynı fikirde olmasalar bile “bir arada var olabilmeleri” gerektiğini ekledi.

Roberts, “İnsanlara, size davranılmasını istediğiniz gibi davranın. Hayatta herkesin kararları konusunda her zaman hemfikir olmayacağız,” dedi. “Dünya böyle işliyor. Ve sorun değil. Bence hâlâ bir arada var olabilmeliyiz.

“Benim için her zaman herkesi sevmeye geri dönüyor. Ve bir beyzbol takımı olan Los Angeles Dodgers’ın menajeri olarak, top kulübümüzü desteklemek için bu kapılardan gelen herkesi memnuniyetle karşılıyorum – hoş karşılıyoruz.”

BİNLERCE KIZ KARDEŞ, ONUR GECESİ BAŞLAMADAN SAATLER ÖNCE DODGER STADI DIŞINDA SÜREKLİ HOŞGÖRÜSÜNÜ PROTESTO ETTİ

Onur Gecesi şenliklerinin Cuma günü başlamasından saatler önce, Topluluk Kahramanı Ödülü’nü alan hicivli LGBTQ+ grubuna karşı çıkan göstericiler, Dodger Stadyumu’nun hemen dışındaki bir otoparkta toplandı. Organizatörler toplantıyı “dua alayı” olarak adlandırdı.

Dodgers, Cuma gecesi San Francisco Giants ile oynadı. Giants’ın menajeri Gabe Kapler, “bu gece gurur renkleri giydiği için çok gurur duyduğunu. Oyuncularımızın çoğunun aynı şeyi hissettiğini biliyorum” dedi.

Kapler, “Her türlü barışçıl protestoya inanıyorum ve destekliyorum” diyerek protestocular hakkında da konuştu.

Protestocular Dodger Stadyumu'nun önünde toplandı

İnsanlar, 16 Haziran 2023 Cuma günü Los Angeles’ta Dodger Stadyumu’nun dışında bir dua töreni sırasında bir mesaj dinliyor. (İlişkili basın)

Dodgers, The Sisters of Perpetual Indulgence ile ileri geri gitti. Tepki aldıktan sonra ekip, yalnızca birkaç gün sonra tekrar davet etmek için gruba davetini iptal etti.

Roberts, “İnsanlar farklı görüşlere sahip olacak, ancak kültürümüz artık bir arada var olmadığımız bir yerde ve üzücü ve talihsiz olan da bu” dedi. “Herkesi seviyorum. Ben böyle bir durumdayım. Buraya gelip bizi ve Dodgers’ı desteklemek isteyen varsa, ben varım. Hepimiz varız. Ben böyle yetiştirildim.”

Dodgers, 29 Mayıs’ta sadece oyunculara özel bir toplantı düzenledi, aynı gün takımın yıldız atıcısı Clayton Kershaw, serinin The Sisters of Perpetual Indulgence’a ev sahipliği yapma kararına katılmadığını kamuoyuna açıkladı.

Clayton Kershaw, Cardinals'e karşı sahaya çıkıyor

Los Angeles Dodgers takımından Clayton Kershaw, Los Angeles’ta 29 Nisan 2023’te Dodger Stadyumu’nda St. Louis Cardinals’e karşı tepede. (Katelyn Mulcahy/Getty Images)

Los Angeles Times’a “Bunun LGBTQ topluluğu veya Pride veya bunun gibi bir şeyle hiçbir ilgisi yok” dedi. “Bu sadece bir dinle dalga geçen bir grup. Ben buna katılmıyorum.”

Roberts, oyuncularının farklı “düşünce ve inançlarını” memnuniyetle karşıladığını söyledi.

Roberts, “Hepsi bireyler ve kendi düşünceleri ve inançları var” dedi. “Bunu memnuniyetle karşılıyorum. Harika olduğunu düşünüyorum. Ama gerçekten sohbet etmedim. Bence kendi aralarında, kendi aralarında yaptılar. Ve bence herkesin eğitimli olması ve sohbet etmesi çok önemli. Bu her zaman önemlidir ve ben bunu destekle.”

HABERLER SUNULDU

Bu haftanın başlarında, MLB Komiseri Rob Manfred, bir Onur Gecesi düzenleme kararlarını her franchise’a bırakmak istediğini söyledi.

Manfred, “Takımlara gerçek üniformalar, şapkalar, üsler açısından, sadece oyuncuları koruma arzusu nedeniyle üzerlerine logo koymanın iyi bir fikir olmadığını söyledik” dedi. kişisel görüşlerinden dolayı onları rahatsız edecek bir şey yapmamak.”

Chantz Martin, Haberler Digital için bir spor yazarıdır.