Doğu Konferansı Finalleri’ni 3-0 geride bırakan Celtics’in çılgın vızıltısı, 7. maçı Heat’e karşı zorluyor

HalaycıBaşı

New member
Jaylen Brown 4. maçtan önce “Bu gece kazanmamıza izin verme” dedi.

Pekala, Brown’ın içinde oldukça iyi bir his vardı – Boston Celtics’i, bu seride 3-0 geride kaldıktan sonra Miami Heat’e karşı 7. Maçı ani bir klasikle zorladı.

Doğu Konferansı’nın bir numaralı seri başı olan Boston, Finallerin ilk üç maçını, Külkedisi’ni 8 numara olarak koşan Heat’e kaybetti.

Şimdi, Celtics tarihe bir galibiyet uzaklıkta ve Heat, Cinderella’nın hayal kırıklığına dönüşmesine bir mağlubiyet uzaklıkta.

FOXNEWS.COM’DAKİ DİĞER SPOR HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Boston Celtics forveti Jayson Tatum, 27 Mayıs 2023 Cumartesi günü Miami’de düzenlenen NBA Doğu Konferansı finallerinin 6. maçında Celtics’in Miami Heat’i 104-103 mağlup etmesini kutluyor. (AP Fotoğrafı/Michael Laughlin)

Jimmy Butler, Heat’e 3.0 saniye kala bir sayılık üstünlük sağlamak için üç serbest atış devirdikten sonra, Derrick White, üçlük yapan Marcus Smart’a geldi, ancak White şutu takip etti ve ihbarı az farkla zili yendi Boston 104-103 galibiyetini alırken, seriyi Boston’a geri göndermek için saniyenin onda biri kadar.

Sekiz buçuk dakikadan biraz fazla kala, Duncan Robinson derin bir üçlük atarak Miami’yi bire yaklaştırdı. Boston bir şutu kaçırdıktan sonra, Jimmy Butler’ın ihbarı, 13’e kadar geride olan Miami’ye 11-9’dan bu yana ilk liderliğini verdi.

Boston, liderliğini çift hanelere geri getirmek için 16-5’lik bir seri ile yanıt verdi, ancak başta Butler olmak üzere Miami, bitmesine bir dakikadan az kala maçı tek sayılık bir oyun haline getirmeyi başardı.

Jayson Tatum bir turnikeyi kaçırdıktan sonra, Robinson Miami’yi tımarhaneye gönderecek bir üçlüğü kaçırdı. Smart iki serbest atıştan birini yaptı ve Miami şut saati iki gerideyken topa sahipti.

3.0 saniye kala Al Horford, Butler’a üç sayılık atışta faul yaptı ve Miami’ye liderlik yapma şansı için onu çizgiye gönderdi. Butler üçünü de yere serdi ve Heat birinci oldu.

Butler, yedek kulübesinde takımına “tek durak”a ihtiyaçları olduğunu söylerken görüldü.

Yanılmıştı – iki kişiye ihtiyaçları vardı.

Derrick White ve Jaylen Brown kucaklaşması

Boston Celtics guardı Derrick White (9), Kaseya Center’da düzenlenen 2023 NBA playoffları Doğu Konferansı Finalleri’nin altıncı maçında Miami Heat’i mağlup ettikten sonra guard Jaylen Brown’ı (7) kucaklıyor. (Rich Story-USA TODAY Sports)

KARL MALONE, İMZALANMIŞ MICHAEL JORDAN FORMA DAHİL OLAN ‘RÜYA TAKIMI’ HATIRA ESERLERİNİ SATMAKTAN 5 MİLYON DOLAR KAZANIYOR

Beyaz 11 sayı kaydetti ama hiçbiri maçın son ikisinden daha önemli değildi. Tatum 31, Brown 26 ve Smart 21 sayı ekledi. Hem Tatum hem de Brown 10’ar ribaund aldı.

Butler, 21 denemesinden sadece beşini yere vurarak yerden mücadele etti. 24 sayı ile bitirmek için 12 serbest atış çaldı.

Bir NBA serisinde yüz elli bir takım 3-0 geride kaldı. Celtics, NBA tarihinde üç maç geride kaldıktan sonra 7. Maçı zorlayan dördüncü takım ve 2003 Portland Trail Blazers’tan bu yana ilk takım. İlk üç maçlarını Dallas Mavericks’e kaybetmişlerdi, ancak Mavs, önceki üç maçı kaybetmelerine rağmen 7. Maç galibiyetiyle ayrıldı. 7. Oyunu zorlayacak üç takım da ziyaretçiydi. Boston, Pazartesi gecesi 7. Maça ev sahipliği yapacak.

7. maçta bir galibiyetle Celtics, NBA tarihinde ilk üç maçı kaybettikten sonra bir seri kazanan ilk takım olacaktı. NHL’de dört kez oldu, ancak Boston tarihi geri dönüşlere o kadar da yabancı değil.

Derrick White ve Jayson Tatum kucaklaşması

Boston Celtics guardı Derrick White (9), Kaseya Center’da 2023 NBA playoffları için Doğu Konferansı Finallerinin altıncı maçında Miami Heat’i mağlup ettikten sonra forvet Jayson Tatum (0) ile kutlama yapıyor. (Sam Navarro-USA TODAY Sports)

HABERLER SUNULDU

Major League Baseball tarihinde bunu yapan tek takım, ezeli rakibi New York Yankees’e karşı geri dönen ve ardından World Series’de St. Louis Cardinals’ı süpüren 2004 Boston Red Sox’du.