Dolphins’ten Emmanuel Ogbah, ChatGPT akıllı gözlük markasıyla ortaklıktan bahsediyor

HalaycıBaşı

New member
Yapay zekanın artan sayıdaki uygulamaları, spor dünyasında görünüşte sonsuz sayıda araca güç veriyor. Miami Dolphins başarılı bir normal sezonu daha geride bırakıyor.

Dolphins’in kilit savunma oyuncularından biri olan Emmanuel Ogbah, maçlardan önce ve sonra sıklıkla güneş gözlüğü takıyor. Sekiz yıllık savunma yan hakemi kısa süre önce, Ogbah ve diğer kullanıcıların durumsal farkındalıktan ödün vermeden müziğin keyfini çıkarmasına olanak tanıyan, açık kulak ses arayüzü kullanan ChatGPT destekli bir akıllı gözlük serisi geliştiren Innovative Eyewear Inc. ile ortaklık kurdu.

Ogbah Haberler Digital’e “Ortaklık muhteşemdi” dedi. “Çok fazla gözlük takıyorum, çok fazla renk tonu kullanıyorum; iyi görünmeyi seviyorum. Bu yüzden (Innovative Eyewear) bu fırsatla geldi ve ben de hemen bu fırsata atladım. Müzik dinleyen gözlükler… Anlıyorum [the eyewear)] gelecek olarak… özellikle ChatGPT’nin entegrasyonuyla.”

FOXNEWS.COM’DA DAHA FAZLA SPOR HABERİNE ULAŞMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

Miami Dolphins’ten Emmanuel Ogbah yakın zamanda ChatGPT destekli akıllı gözlük serisi geliştiren Innovative Eyewear Inc. ile ortaklık kurdu. (Zengin Schultz/Getty Images)

Innovative Eyewear, akıllı gözlükleri Lucyd, Eddie Bauer, Nautica ve Reebok gibi birçok tanınmış marka altında geliştirdi.

Gözlükler kullanıcılara yenilikçi bir araç sunmanın yanı sıra gözlerini güneşten koruyarak pratik işlevsellik de sağlıyor.

“Gölgelikler sizi kesinlikle güneşten koruyor. Güneş gözlükleriniz, koyu renk gözlükleriniz, güneş gözlükleriniz var. … Darkside XL gözlükler… bunlar gerçekten hoşuma gidenler.”

CHATGPT NEDİR?

Innovative Eyewear’ın iOS ve Android’de bulunan Lucyd uygulaması, ChatGPT’yi hareket halindeyken erişilebilir hale getiriyor. Şirketin merkezi, Ogbah’ın son dört NFL sezonunu geçirdiği şehir olan Miami’de bulunuyor.

Innovative Eyewear CEO’su Harrison Gross, Haberler Digital’e yaptığı açıklamada, “Miami yerlisi bir marka olarak, yerel yıldızlarımızdan biriyle ortak olmaktan heyecan duyuyorum.” dedi.

“Bay Ogbah’ın pozitif ve enerjik kişiliği ekibimize hoş bir katkı sağladı ve eğlenceli ve işlevsel akıllı gözlüklerimizi tanıtmak için çok uygun.”

Chatgpt yapay zeka

Innovative Eyewear, kullanıcıların durumsal farkındalıktan ödün vermeden müziğin keyfini çıkarmasını sağlayan açık kulak ses arayüzünü kullanan, ChatGPT destekli bir akıllı gözlük serisi geliştirdi. (Getty Images aracılığıyla Olivier Morin/AFP)

Şirketin uzun süredir devam eden sloganı “Gözlüğünüzü Yükseltin”, Ogbah için de geçerli.

“Pürüzsüz… Müziğin sesini biraz açabileceğinizi bile söyleyemezsiniz ve insanlar bunu duyamaz bile. Müzik dinlediğinizi bilmiyorlar ve sadece gününüze devam edebilirsiniz. Yani muhteşem bir gözlük.”

“Gözlükleri çok fazla sallarım. [motto] ‘İyi görünüyorsun, iyi hissediyorsun, iyi oynuyorsun’ ve bu her şeye katkıda bulunuyor. Güzel bir kot pantolon giyiyorum, güzel bir kıyafet; Öne çıkmayı seviyorum ve bu gözlükler kıyafeti dikkat çekici kılıyor.”

Emmanuel Ogbah maç sırasında kutlama yapıyor

Innovative Eyewear’ın merkezi, Ogbah’ın son dört NFL sezonunu geçirdiği şehir olan Miami’de bulunuyor. (AP Fotoğrafı/Wilfredo Lee/Dosya)

Gözlük yüzlerce çerçeve ve lens kombinasyonuyla sunuluyor ve kullanıcılara kusursuz bir deneyim sunmak için Bluetooth ses özelliğini kullanıyor.

Ogbah, Nijerya’nın Lagos şehrinde doğdu ve Oklahoma Eyaleti’ndeki dikkat çekici kariyeri boyunca Yılın En Büyük 12 Ortak Savunma Oyuncusu ödülünü almaya devam etti. 2016 yılında Cleveland Browns tarafından draft edildi.

FOX HABER UYGULAMASINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN

Ogbah, 2019’da Kansas City Chiefs takımına katıldı ve Dolphins’in kendi stadyumunda oynanan Super Bowl LIV’i kazandı.

Chantz Martin, Haberler Digital’de spor yazarıdır.