Dünya Serisi şampiyonu, Alyssa Nakken’in menajerlik görevi için röportaj yapmasının ardından Giants’ı eleştirdi

HalaycıBaşı

New member
San Francisco Giants ile birçok Dünya Serisi şampiyonluğu kazanan Aubrey Huff, açık yönetici rolü için Alyssa Nakken ile röportaj yapması nedeniyle organizasyona yönelik eleştirilerini ikiye katladı.

Nakken, Gabe Kapler’in eski işi için röportaj yapılanlar arasındaydı. Büyük liglerde bir yöneticilik işi için röportaj yapan ilk kadın olduğuna inanılıyor. Huff, bu haftanın başlarında X (eski adıyla Twitter) hesabında Giants’ın bir organizasyon olarak “utanç verici” hale geldiğini yazdı ve Texas Rangers menajeri Bruce Bochy’yi Amerikan Ligi Şampiyonası Serisine “eski tarz” bir zihniyet getirdiği için övdü.

Eski saha oyuncusu, “OutKick The Morning w/Charly Arnolt” hakkındaki röportajında eleştirisini daha da genişletti.

FOXNEWS.COM’DA DAHA FAZLA SPOR HABERİNE ULAŞMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

Aubrey Huff (sağda), San Francisco Giants’ı Alyssa Nakken’i açılış yöneticiliği pozisyonu için röportaja getirdiği için eleştirdi. (Getty Images)

“Orada attığım tweetlere yüzde yüz inanıyorum. Bence analitikler ve günümüzün beyzbol organizasyonlarının ön bürolarındaki uyanık, ilerici inekler – beyzbola girebilmelerinin tek yolu, bu saçma istatistikleri icat etmenin bir yolunu bulmalarıdır. Bu, özellikle San Francisco’da, puan almanın hiçbir anlamı olmadığı ve asla oynayamayacakları bir oyunun parçası olmanın siyasi puanları uyandırdığı anlamına geliyor,” dedi Huff.

“Ve Dusty Baker, Bruce Bochy gibi adamlarınız olduğunda, Alex Rodriguez ve Derek Jeter’in oyun öncesi kulübede iPad’lerin bulunmadığından bahsettiklerini bile duyarsınız, bu eski tarz, içgüdüsel yönetim, tamamen katılıyorum. Hiç düşünmemiştim. Hayatımda A-Rod’a katılırdım ama orada bunu yaptım.”

Huff, bir kadının birinci ligdeki bir kulüp binasında yer alması durumunda ortaya çıkabilecek olumsuz sonuçlardan endişe ediyor. Nakken, son üç sezondur San Francisco’da yardımcı antrenör olarak görev yapıyor.

“Bana göre bir kadının… eğer hayalleri ve hedefleri varsa, peşinden gidin, tamam. Ama bana göre, Major League Baseball kulüp binasında bir grup erkekle birlikte olan bir kadın olarak kötü şeylerden başka hiçbir şey olamaz.” Huff dedi. “Erkekler bir kadından emir alacak donanıma sahip değiller. Biz de değiliz.

“Özellikle bir kadın, saatte 97 mil hızla onlara doğru yaklaşırken Major League Baseball’u hiç oynamamışsa. Nasıl saygı kazanacak? ‘Tüm kadınlara inan #MeToo hareketi’ ne olacak? Tanrı korusun, bazı erkeklerin yüzüne tokat atıyor… tesadüfen – kim bilir? Her şey ters gidebilir. İyi bir şey olamaz.”

BLUE JAYS’TEN ERIK SWANSON, KÜÇÜK OĞLUYLA AVCILIK YAPMAYI SAVUNUYOR: ‘ONA ÇOK ÖNEMLİ BİR HAYAT DERSİNİ ÖĞRETİYORUM’

Alyssa Nakken gülümsüyor

San Francisco Giants yardımcı antrenörü Alyssa Nakken, 7 Temmuz 2023’te San Francisco’daki Oracle Park’ta bir muhabirle konuşuyor. (AP Fotoğrafı/Josie Lepe, Dosya)

Huff, Nakken’in diğer potansiyel adayların bazılarından daha nitelikli olduğunu düşünmediğini ekledi.

“Ona bakılmasının tek nedeni… işe alınmayacak…. Bu bir kutucuğu işaretlemek, siyasi noktalar. İşi alacağını sanmıyorum ama sanki ‘Bak, biz öyleyiz’ gibi uyandık, biz San Francisco’yuz, ona bir baktık” dedi.

33 yaşındaki Nakken, 2009’dan 2012’ye kadar Sacramento Eyaleti’nde softbol yıldızıydı ve 2020’de Kapler tarafından asistan olarak işe alındı. Üç kez tüm konferansların seçkisine ve dört kez Akademik All American’a seçildi.

Nakken, 2014 yılında Giants’ın beyzbol operasyonları departmanında staj yaptıktan sonra San Francisco Üniversitesi’nden spor yönetimi alanında yüksek lisans derecesi aldı.

İş için sıkı bir rekabet olduğu için işi alma ihtimali belirsiz.

Üçüncü kale antrenörü Mark Hallberg ve takım antrenörü Kai Correa, bu pozisyon için dahili adaylar arasında yer alıyor. MLB.com, beyzbol operasyonlarından sorumlu özel asistan Ron Wotus’un da yarışta yer almasının beklendiğini bildirdi.

Giants, hayal kırıklığı yaratan bir sezonun ardından Kapler’ı görevden aldı. Beyzbolun pandemiden etkilenen bir sezondan 162 maçlık bir sezona geri döndüğü 2021’de takım 107-55’ti. Takım, Ulusal Lig Lig Serisinde kaybetti. Daha sonra 2022’de Giants 81-81 galip geldi ve play-off’ları kaçırdı.

Alyssa Nakken sığınakta

San Francisco Giants’ın özel asistanı Alyssa Nakken, 29 Eylül 2023’te San Francisco’daki Oracle Park’ta Los Angeles Dodgers’a karşı oynanacak maçın başlamasından önce yedek kulübesinden bakıyor. (Thearon W. Henderson/Getty Images)

FOX HABER UYGULAMASINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN

San Francisco bu sezon 79-83’lük skorla yine play-off’ları kaçırdı. Giants’ın beş yılda üç Dünya Serisini kazanacağı günlerden çok uzakta olduğu görülüyor.

Associated Press bu rapora katkıda bulunmuştur.

Ryan Gaydos, Haberler Digital’in kıdemli editörüdür.