Enes Freedom, kadın sporlarında trans kadınlar hakkında konuşmak için Riley Gaines’ten ilham aldığını söylüyor

HalaycıBaşı

New member
Eski NCAA yüzme yıldızı Riley Gaines, kadın sporlarında yer alan trans kadınların dikkatini çekerek kadın sporlarını adil tutma çabalarında görev alan sporcular arasında yer aldı.

NBA oyuncusu Enes Freedom, bu hafta sadece biyolojik kadınlara yönelik yerlerde trans kadınların varlığına ilişkin görüşlerini dile getirdiğinde tepkilere yol açtı. Tuvaletler, soyunma odaları ve spor da dahil olmak üzere “erkeklerin kadınların alanlarına ait olmadığını” yazdı.

Freedom, Haberler Digital’e Gaines’in, Gaines’in konuya geri dönmesini sağlayan tek erkek atlet değilse de biri olarak neden hakkında konuşması için ona ilham verdiğini söyledi.

FOXNEWS.COM’DAKİ DİĞER SPOR HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Boston Celtics pivotu Enes Freedom, 28 Kasım 2021’de Toronto’daki Scotiabank Arena’da Raptors’a karşı oynanan bir maç sırasında gösteriliyor. (Dan Hamilton-USA TODAY Sports)

“Aslında geçen yıl State of the Union’da Riley Gaines ile tanıştım. O çok cesur bir kadın ve yaptığı şeyin inanılmaz olduğunu düşünüyorum. Kadın sporlarının en büyük seslerinden biri. Aslında bana ilham veren sporculardan biriydi. . İkimiz de aynı üniversiteye gittik – Kentucky” dedi.

“Yani, hayır, sadece o değil, diğer birçok kadın sporcu çıkıp ‘Bu adil değil, yeter artık. Bu noktaya gelmek için tüm hayatımız boyunca çok çalıştık ve şimdi birisi bile değil’ diyor. Biyolojik erkek olan bir kadın çıkıyor ve kim daha güçlü, kim daha büyük, daha uzun ve şimdi onunla rekabet etmeye çalışıyoruz.’ Röportajları kesinlikle bana çok ilham verdi, büyük zaman.”

TRANS POWERLIFTER RESMİ OLMAYAN KADINLAR DÜNYA REKORUNU KIRDIKTAN SONRA RILEY JUSTIN TRUDEAU’YA SLAMS YAPAR

Riley Kazançları

Riley Kazançları (McKenzie Lange/Personel/USA Today Ağı/Dosya)

Freedom, şimdi Gaines ve Paula Scanlan’ın oyun kitabından bir sayfa çıkarmaya çalıştığını söyledi – Gaines kısa süre önce OutKick’e katılarak “Gaines for Girls Podcast”i başlattı.

Freedom, Haberler Digital’e “Şimdi aynı şeyi yapmaya çalışıyorum. İptal edilmekten korkan tüm insanlara ilham vermeye çalışıyorum” dedi. “Birçoğuyla sohbet ettim. ‘Dinle dostum korkma. Senin sesine de ihtiyacımız var. Sesim güçlü evet ama bana yardım edersen takım olursak’ dedim. , kimse bize karşı durmayacak.’ Ama ne yazık ki henüz cesur bir atlet görmedim.”

Freedom, diğer profesyonel sporcuların iptal edilmekten veya onay anlaşmalarını kaybetmekten çok endişe duyduklarını söyledi.

Enes Kanter, Charlotte'a Karşı

NBA oyuncusu Enes Freedom, bu hafta sadece biyolojik kadınlara yönelik yerlerde trans kadınların varlığına ilişkin görüşlerini dile getirdiğinde tepkilere yol açtı. (AP Fotoğrafı/Michael Dwyer/Dosya)

HABERLER SUNULDU

“Bu konuda sesimizi yükseltmezsek, kızları bir gün biyolojik bir erkeğe karşı yarışacak. Ve bu onlar için adil değil.”

Ryan Gaydos, Haberler Digital’in kıdemli editörüdür.