Eski Knicks yıldızı Charles Oakley, sahibi James Dolan ile sığır eti arasında MSG'yi uzatmaya devam ediyor

HalaycıBaşı

New member
Eski New York Knicks yıldızları saha kenarında oturup play-off'lar boyunca eski takımlarına tezahürat yapıyordu ancak Charles Oakley yoktu.

Oakley'nin Knicks'le olan çekişmesi, 2017'de Oakley'nin Knicks maçından atılması ve sahibi James Dolan'ın saha kenarındaki koltuğunun yakınında bir güvenlik görevlisine çarpmasıyla zirveye ulaştı.

Ekip, Oakley'nin sürekli olarak Dolan'a bağırdığını söyledi ancak Oakley bunu yalanladı ve bunun yerine, maçta koltuğuna oturduktan kısa bir süre sonra hiçbir sebep olmaksızın arenayı terk etmesinin istendiğini söyledi.

FOXNEWS.COM'DA DAHA FAZLA SPOR HABERİNE ULAŞMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

Eski NBA oyuncusu Charles Oakley, Cleveland Cavaliers ile New York Knicks arasında 15 Şubat 2017'de Cleveland, Ohio'da Quicken Loans Arena'da oynanacak maç öncesinde sahada oturuyor. (Fotoğraf: Jason Miller/Getty Images)

Oakley o zamandan beri Garden'a dönmedi ve Knicks, Oakley'nin oynadığı günlerden bu yana en iyi sezonunu geçirirken bile boykotuna devam ediyor.

Oakley saldırı suçundan tutuklandı, ancak sonunda aklandı, ancak ikisi arasında hâlâ devam eden bir hukuki mücadele var.

Buna rağmen Oakley, Dolan'ın avukatlarının kendisini aradığını ve onu yakın zamanda oynanan bir maça davet ettiğini söylüyor. Ama bu zor bir hayır.

Associated Press'e “Özür dilemeleri gerekiyor” dedi. “Oradan devam edeceğiz. Can (Dolan) hatalar olur diyecek kadar erkek olabilir. O da bir hata yaptı.”

Oakley, Dolan'a karşı saldırı ve darp iddialarında bulundu ve geçen ay değiştirilmiş bir dava açıldı. Perşembe günü verilen bir emirle, ileriye dönük işleri yürütmek üzere Sulh Hakimi Stewart D. Aaron'a verildi.

MAHKEME, CHARLES OAKLEY'İN MADISON SQUARE GARDEN'A YÖNELİK SALDIRI DAVASINI YENİDEN GÖRÜŞTÜ; JAMES DOLAN MUHTEMEL BİR DAVALI

Charles Oakley Hawks maçına gidiyor

Emekli NBA yıldızı Charles Oakley, 30 Aralık 2022'de Atlanta, Georgia'da State Farm Arena'da Los Angeles Lakers ile Atlanta Hawks arasında oynanan maça katılıyor. (Fotoğraf: Paras Griffin/Getty Images)

CAITLIN CLARK, FEVER TAKIM ARKADAŞLARIYLA SÜİTTE PACERS-KNICKS PLAYOFF MAÇINA KATILIYOR

Oakley “Dürüst ol” dedi. “Birine neler yaşattığınız ve onun hayatını nasıl değiştirdiğiniz konusunda şeffaf olun. Bu kesinlikle benim hayatımı değiştirdi. Kızım beni Google'da arattı, beni bahçeden çıkardıklarını gösteriyorlar, bu kötü. Bir çocuğun bunu görmesi cehennem gibi. “

MSG tüm iddiaları reddetti.

Oakley, “Hiçbir anlaşma yok. 'Hadi bunu ortadan kaldıralım' diye bir şey yok” dedi. “Olanlar konusunda şeffaf değiller.”

Oakley, Dolan işleri doğru yaptığı sürece MSG'ye Knicks maçını izlemeye “gitmeyi çok isterdi”.

Oakley, “Benden maça gelmemi istemek için kötü bir zaman olduğunu düşünüyorum” dedi. “Dava hâlâ devam ediyor. Bir davayı çözmeye çalışmıyorsun. Dava hâlâ beklemede. Davayla ilgili işine bak ve bırakın oyun oyun hakkında endişelensin, ne dediğimi anlıyor musun? Sen' Özel bir şey yapmıyorsun. Özel bir şey yapmaya çalışıyor olsaydın bunu yapmazdın.”

Oakley, Knicks'i sadece evinden desteklediğini itiraf etti.

Eski NBA oyuncusu Charles Oakley bir maça katılıyor

Eski NBA oyuncusu Charles Oakley, 12 Mart 2017'de New York City'nin Brooklyn ilçesinde Barclays Center'da Brooklyn Nets ile New York Knicks arasında oynanan bir maça katılıyor. Nets, Knicks'i 120-112 mağlup etti. (Fotoğraf: Jim McIsaac/Getty Images)

FOX HABER UYGULAMASINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN

Oakley, “Onların yoluna çıkmak istemiyorum, harika oynuyorlar” dedi. “Erkeklere iyi işler yapmaları için tezahürat yapacağım. Sahadaki kimseye kızgın değilim.”

Knicks şu anda Indiana Pacers'a karşı iki maça bir seriyle lider durumda. 2000 yılından bu yana ilk kez Doğu Konferansı Finallerine çıkmayı hedefliyorlar.

Associated Press bu rapora katkıda bulunmuştur.

Haberler Digital'i takip edin
X'te spor yayınıve abone olun Haberler Sports Huddle bülteni.