Eski MLB atıcısı Matt Dermody, Harrison Butker'ın mezuniyet konuşmasında 'hiçbir kadını küçümsemediğine' inanıyor

HalaycıBaşı

New member
Harrison Butker'ın inanca dayalı açılış konuşması, Kansas City Chiefs'e üç kez Super Bowl kazanan golcünün serbest bırakılması çağrısında bulunan bir dilekçenin ortaya çıkmasına kadar çok fazla tepki aldı.

Kendi inanç temelli inançlarını ifade ettiği için lig tarafından kara listeye alındığına inanan eski MLB atıcısı Matt Dermody, Butker'ın konuşmasını alkışlayanlar arasında yer alıyor.

Şu anda Meksika Ligi'nin Norte Grubu'nda Toros de Tijuana adına sahaya çıkan Dermody, Pazartesi günü OutKick'in “Tomi Lahren Korkusuz” programına konuk oldu ve Butker'a desteğini ifade etti.

FOXNEWS.COM'DA DAHA FAZLA SPOR HABERİNE ULAŞMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

Boston Red Sox atıcısı Matt Dermody, #67, CoolToday Park'taki ilk atış sırasında Atlanta Braves'e karşı bir atış yapıyor. (Kim Klement-USA TODAY Sports)

“Hatırladığım son şey, Amerika'da olduğumuz ve burada bize belirli haklar tanındığı; din özgürlüğü, ifade özgürlüğü” diye başladı. “Harrison Butker, din özgürlüğünü ve fikrini ifade ediyor. Bunda yanlış bir şey yok.

“Kabul ettiğiniz ve katılmadığınız bazı şeyler var ve ben de aynı gemideyim. Ancak Harrison Butker'ı inançlarını ve inancını savunduğu için takdir ediyorum. Bunun için cesaret gerekiyor, bu yüzden onu alkışlıyorum.” O.”

Dermody, Boston Red Sox'un kendisini 2023'te büyük liglere çağırmasının ardından 2021'deki bir gönderi yeniden ortaya çıktığında inancına karşı benzer bir saldırıyla karşı karşıya kaldı.

ESPN'DEN SAM PONDER, 'TAMAMEN AMERİKAN OLMAYAN' KONUŞMASINDAN SONRA HARRISON BUTKER'İN ŞEFLERDEN ÇIKARILMASI ÇAĞRILARINI SÖYLEDİ

“#GururAyı. Eşcinseller Tanrı'nın krallığını miras alamayacaklar. Cehenneme gidecekler. Bu benim görüşüm değil, #Gerçek. 1 Korintliler 6:9'u okuyun. Hepimiz yüreklerimizi inceleyelim, İsa'dan bizi affetmesini isteyelim, ve günahlarımızdan dolayı tövbe edin, hepinizi Mesih İsa'da seviyorum!” Dermody Japonya'da çalarken gönderilen gönderiyi okuyun.

Red Sox, başlangıçta Dermody ve o zamanın baş beyzbol sorumlusu Chaim Bloom'un da dahil olduğu takım yöneticilerinin bu görevi tartıştığını ve takımın onun bu görevi kaldırmasını istediğini ifade ettiğini söyledi. Red Sox, Dermody'nin anladığını ve öyle yaptığını söyledi. Ancak Haziran 2023'teki tek başlangıçtan sonra serbest bırakılacaktı ve Red Sox daha sonra onu çağırdığı için özür diledi.

Dermody dini inançlarına sadık kaldı, bu nedenle Butker'ın konuşmasında söylediklerini takdir ediyor ve saygı duyuyor. Ancak aynı hissetmeyenlerin saldırıları bölgeyle birlikte geliyor.

Dermody, Lahren'e “Olay bu. Tanrı bizi ateşte arıtacak” dedi. “İnancı olan herkes ateşe atılacak. …Bu Harrison Butker'ın davası ve onun incelme anı. Onu çok takdir ediyorum.

“Harrison'ı inancını savunduğu için takdir ediyorum. Bu acı gerçekler onun inancını gösteriyor. O, inandığı şeyin arkasında duruyor ve onu alkışlıyorum.”

Harrison Butker ısınıyor

Kansas City Chiefs'in 7 numaralı oyuncusu Harrison Butker, 11 Şubat 2024'te Las Vegas'taki Allegiant Stadyumu'nda Super Bowl LVIII öncesinde San Francisco 49ers'a karşı ısınıyor. (Perry Knotts/Getty Images)

Dermody, izleyiciler arasında Katolik öğrencilerin de olması nedeniyle Butker'ın dini inançlarına bağlı kaldığını sözlerine ekledi. Ayrıca Butker'ın “hiçbir kadını küçümsemediğini” düşünüyor.

“Kadınların CEO'nun ofisini terk edip mutfağa gitmeleri gerektiğini hiçbir zaman söylemedi. Bunu asla söylemedi.

“Eşinin bulunduğu ev hanımı pozisyonunu kaldırıyor ve kadınlara yönelik yalanlardan bahsediyordu. Bahsettiği yalanlardan biri de ev hanımı, evde oturan anneydi. Aile, imrenilecek bir iş değil. Harrison Butker bunun aslında ailesindeki en önemli iş olduğunu çünkü ailesine değer verdiğini söylüyordu.”

“Aslında karısını kendinden üstün tutuyordu. Bir kocanın ve erkeğin yapması gereken de tam olarak budur.”

Dermody, Butker'ın konuşma algısı açısından medyanın “yanlış anladığını” düşünüyor.

Dermody, “Medyanın yaptığı da budur; işimizi kaybetme korkusunu zihnimize yerleştirirler” dedi. “Yani, eğer inançlarımız adına konuşursak, bunun için zulüm görürüz ve şu anda dünya bu şekilde yönetiliyor. Harrison Butker bu Katolik öğrencilere güçlü olmalarını, hazır olmalarını ve Tanrısal için ayağa kalkmalarını söylüyordu. değerler.”

Dermody, 2024 sezonunun başlangıcından önce Minnesota Twins tarafından kendisine bahar antrenmanı daveti teklif edildiğini açıkladı. Ancak parayı aldıktan üç gün sonra, organizasyon menajerine sözleşmeyi geri çekmeleri gerektiğini söyledi. Kesin olarak bilmese de Dermody, Twins'in anlaşmadan vazgeçmesine ligin neden olduğuna inanıyor.

Matt Dermody sahaya çıkıyor

Boston Red Sox'un 67 numaralı oyuncusu Matt Dermody, 8 Haziran 2023'te Cleveland'da Progressive Field'da Cleveland Guardians'a karşı ilk vuruş sırasında atış yapıyor. (George Kubas/Diamond Images, Getty Images aracılığıyla)

Dermody şu anda Tijuana'da oynuyor ve burada yedi başlangıçta (34,2 vuruş) 3,89 ERA'ya sahip.

Spor dünyasında Butker'a destek veren tek isim Dermody değil. ESPN NFL yayıncısı Sam Ponder, Chiefs'in Butker'ı terk etmesi için oluşturulan dilekçeyi “tamamen Amerikan dışı” olarak nitelendirdi.

Ponder sosyal medyada “Kişisel olarak onun söylediği birkaç şeye katılıyorum… özellikle çoğu kadının günlük işlerinden çok aileleriyle daha heyecanlı/gurur duyduğu konusunda.” dedi. “İşimi seviyorum ve buraya gelmek için kıçımı yırttım (ve arabamda uyudum), ama bu anne olmakla ilgili hissettiklerim ile kıyaslanamaz bile! ESPN ölüm döşeğimde benimle olmayacak. Bu ne zaman oldu? saldırgan mı?

“Ben de söylediği birkaç şeye karşı çıktım. Hayatımın eş ve anne olduğumda 'başladığını' düşünmüyorum. İş yerinde bekar bir kadın olarak tamamen amacına ulaşmış bir hayat yaşayabileceğinizi düşünüyorum! Açıkçası ben Hiç evlenmeseydim/anne olmasaydım da aynı derecede anlamlı bir hayata sahip olabilirdim. Onun inançlarını açıkça paylaşabildiği bir Amerikalı olduğum için çok gurur duyuyorum.”

Harrison Butker ve Matt Dermody yan yana

Eski MLB atıcısı Matt Dermody (sağda), üniversite mezuniyet konuşmasındaki büyük tepkiye rağmen Harrison Butker'ı inançları hakkında konuştuğu için alkışladığını söyledi. (Getty Images)

FOX HABER UYGULAMASINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN

Chiefs CEO'su Clark Hunt'ın kızı Gracie Hunt da geçtiğimiz Cuma günü “Fox & Friends” programında Butker'a desteğini paylaşmıştı.

“Yalnızca kendi deneyimlerime dayanarak konuşabiliyorum; o da, çocuklar büyürken evde kalıp bizimle birlikte olabilme becerisine sahip olan inanılmaz bir anneye sahip olduğum yönünde. Ve anlıyorum ki dışarıda bunu yapabilecek birçok kadın var. Bu kararı vermeyeceğim. Ama bunun benim ve hayatım için gerçekten şekillendirici olduğunu ve beni ve kardeşlerimi olduğumuz kişi haline getirmede etkili olduğunu biliyorum” dedi.

Haberler Digital'i takip edin X'te spor yayınıve abone olun Haberler Sports Huddle bülteni.

Scott Thompson, Haberler Digital'de spor yazarıdır.