Eski NBA hakemi Chris Paul'u 'şimdiye kadar uğraştığım en büyük deliklerden biri' olarak nitelendirdi

HalaycıBaşı

New member
Chris Paul ve NBA hakemi Scott Foster'ın bir süredir fikir ayrılıkları yaşadığı biliniyor, ancak başka bir hakemin de tecrübeli oyun kurucuyla bazı hoş olmayan deneyimler yaşadığı biliniyor.

Ve emekli olmadan önce 32 yıl NBA'de çalışan Bill Spooner, The Athletic aracılığıyla Foster'da yakın zamanda yayınlanan bir profilde Paul hakkındaki düşüncelerini saklamadı.

“Size söyleyeceğim ve beni kaydettiğinizi biliyorum ama bana sürekli şu soru soruluyor: 'Sert adamlardan bazıları, kötü adamlardan bazıları kimler?' Ve onlara Chris Paul'un ligde geçirdiğim 32 yıl boyunca karşılaştığım en büyük pisliklerden biri olduğunu söylediğimde, 'Rasheed Wallace değil mi… yoksa da-da-da mı?' diyorlar. Hayır (Paul) gibisi yok” dedi Spooner The Athletic'e.

FOXNEWS.COM'DA DAHA FAZLA SPOR HABERİNE ULAŞMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

Hakem Bill Spooner, 14 Nisan 2018'de Philadelphia'daki Wells Fargo Center'da Philadelphia 76ers ile Miami Heat arasında oynanan 2018 NBA Playoff'larının ilk turunun 1. maçında. (Getty Images aracılığıyla David Dow/NBAE)

Spooner, Paul'ün sahada başa çıkmanın zor olduğunu duyunca insanların genellikle şok olduklarını ekledi.

“Ve şöyle diyorlar: 'Ah, çok iyi bir adama benziyor.' Ben de 'Evet, o harika bir imaj yaratıcısı' diyorum” dedi Spooner.

Paul ve Foster'ın ligde oldukları süre boyunca harika bir ilişkilerinin olmadığı bir sır değil.

WARRIORS'TAN CHRIS PAUL, ATILDIKTAN SONRA RESMİ SCOTT FOSTER İLE 'KİŞİSEL' SORUN YAŞADIĞINI KABUL ETTİ

Athletic, 2015 yılında Paul'ün 5 yaşındaki oğlunun elini tutarak arabanın sahadan ayrılmasını engellerken Foster'ın arabasının kornasına bastığı maç sonrası bir anı hatırlattı. Paul o anda şaşırmıştı ama sonunda arabanın önünden çekildi.

Foster baba-oğullara bir şey söylemezken ertesi gün The Athletic'e kendisi hakkında suçlamalar olduğunu söyledi.

Foster, “Ertesi gün eve geldiğimde bana profesyonel olmayan bir şey yaptığım yönünde suçlamalar yapıldığı söylendi.” dedi. “NBA bir soruşturma yaptı ve tartışılması veya herhangi biriyle konuşulması gereken hiçbir şeyin bulunmadığını tespit etti. Ve bu, işin sonu oldu.”

Chris Paul ve Scott Foster konuşuyor

Golden State Warriors'tan Chris Paul, 22 Kasım 2023'te Phoenix, Ariz'deki Footprint Center'da Phoenix Suns'a karşı oynanan maçın ilk yarısında hakem Scott Foster'a tepki gösteriyor. (Christian Petersen/Getty Images)

O zamanlar Los Angeles Clippers'ta oynayan Paul, o zamanki baş antrenör olan babası Foster ve lig ofisi görevine geçen eski NBA hakemi Bob Delaney ile bir toplantı yaptı.

Paul, oğlunun dahil olduğu durumdan ve sonuncusu geçen normal sezonda gerçekleşen toplantıdan önce bahsetmişti. Foster, Golden State Warriors üyesi Paul'u 22 Kasım'da Phoenix Suns'a karşı oynanan maçta oyundan çıkardı.

Paul, Foster hakkında “Kişisel bir durum” dedi. “Birkaç yıl önce bir durum yaşadık ve bu kişisel. Lig biliyor, herkes biliyor. Bir toplantı falan oldu. Bu sadece oğlumla olan bir durum. Bir hakemin ne dediğini kabul ediyorum. Sakın yapma. Amacınızı anlatmak için bir teknoloji kullanın.”

Foster, 1994-95 sezonunda NBA'de görev almaya başladı ve o zamandan beri ligin bir parçası.

Chris Paul top sürüyor

Phoenix Suns'tan Chris Paul, 1 Mayıs 2023'te Denver, Colo'daki Ball Arena'da 2023 NBA Playoffları ikinci turunun 2. maçında Denver Nuggets'a karşı top sürüyor. (Bart Young/NBAE, Getty Images aracılığıyla)

FOX HABER UYGULAMASINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN

12 kez All-Star ve 11 kez All-NBA ödülüne layık görülen Paul, 20. sezonuna yaklaşırken Mayıs ayında 40 yaşına girecek.

Haberler Digital'i takip edin X'te spor yayınıve abone olun Haberler Sports Huddle bülteni.

Scott Thompson, Haberler Digital'de spor yazarıdır.