Eski NFL oyuncusu çim sahalarda oynamanın ‘araba kazası’ gibi hissettirdiğini söyledi

HalaycıBaşı

New member
NFL oyuncularının, öncelikle doğal çim üzerinde oynayabilmeleri için ligin suni çim sahalardan kurtulmasını sağlamaya çalıştıkları bir sır değil.

Lorenzo Alexander, NFL’de 15 sezon oynadı, bu nedenle hem sahte hem de gerçek sahada bolca zaman geçirdi.

Eski defans oyuncusu her seferinde doğal çim kullanıyordu.

Birçok oyuncu suni çimin yumuşak doku yaralanmalarına neden olduğunu suçladı.

FOXNEWS.COM’DA DAHA FAZLA SPOR HABERİNE ULAŞMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

Buffalo Bills’den Lorenzo Alexander, 29 Aralık 2019’da Orchard Park, New York’ta New Era Field’da New York Jets’e karşı oynayacağı maç öncesinde sahada koşuyor (Brett Carlsen/Getty Images)

“Bu çok önemli… Çim sahada oynadığımda hissettiklerimin çok farklı olduğunu söyleyebilirim. [than on grass]. Alexander, Perşembe günü OutKick’e şöyle konuştu: “Adamla çarpıştığımda ve ardından sert yüzeye çarptığımda iki kez araba kazası geçirdiğimi hissediyorum.” [natural] çimen [compared to artificial turf].

“Bu stadyumlarla her zaman ‘Nasıl daha fazla para kazanabiliriz, mekanımızda nasıl daha fazla etkinlik düzenleyebiliriz?’ diye düşünüyorlar. Muhtemelen suni çime yönelmelerinin nedeni budur çünkü kontrol edilmesi daha kolaydır ve tutarlılığı çimden daha iyidir.Umarım ilerlemenin en iyi yolunun ne olduğunu bulabiliriz… çünkü [real grass] Bu kesinlikle oyuncunun ömrü açısından daha iyi.”

Sahada NFL logosu

Arizona Cardinals ile Los Angeles Rams arasında 3 Ekim 2021’de Inglewood, Kaliforniya’daki SoFi Stadyumu’nda oynanan maç öncesinde sahadaki NFL logosu. (Katelyn Mulcahy/Getty Images)

Stadyum, geçmişteki sakatlıklar nedeniyle yeni bir yüzey oluştursa da, birçok oyuncu Aaron Rodgers’ın MetLife Stadyumu’ndaki aşil sakatlığından sorumlu olduğunu söyledi. Bu haftanın başında Garrett Wilson, sakatlığının ardından kendi stadyumunun sahasında yaptığı konuşmada bunu “çöp” olarak nitelendirmişti.

NFLPA geçen yıl yarık filmli çim sahaların yasaklanması çağrısında bulundu ve her iki Kelce kardeş de ligin 30 stadyumun tamamında doğal çime geçmesi çağrısında bulundu.

“Oyuncularına iyi bak dostum. Çimde oynanan bir maç sonrasında vücudumu hissetmem, çimde oynanan bir maçtan sonra hissettiğim histen çok çok saçma.” Kansas City Chiefs Travis Kelce o sırada podcast’inde sıkı son demişti.

“Tennessee’ye karşı oynadığım maçın çim sahada oynandığını ancak hayal edebiliyorum. Mesela, o şeyin dışına zar zor çıktım ve çim sahada oynadığımda bunun 10 kat büyüdüğünü biliyorum. Dördüncü çeyrekteki her adımın, sahada olduğunu hissediyorsun.” dizlerde, eklemlerde ve ayak bileklerinde; en azından bu sadece benim için. Çim sahada oynamaktan nefret ediyorum. Bunun aptalca olduğunu düşünüyorum.”

Lorenzo Alexander Giants'a karşı

Buffalo Bills’in dış savunma oyuncusu Lorenzo Alexander (57), 15 Eylül 2019’da East Rutherford, New Jersey’deki MetLife Stadyumu’nda oynanan maçın dördüncü çeyreğinde New York Giants’ın hücum oyuncusu Will Hernandez’e (71) karşı koşuyor. (Getty Images aracılığıyla Nick Cammett/Diamond Images)

FOX HABER UYGULAMASINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN

Jason Kelce, “Sanırım hepinizin bizden kazandığınız paranın bir kısmını alıp ligdeki her takım için çim sahalara yatırmanızın zamanı geldi” dedi ve bunun “birlik çapında” bir görüş olduğunu ekledi.