Eski Vikings oyuncusu Dalvin Cook, serbest oyuncu arkadaşı DeAndre Hopkins ile takım olmanın ‘destansı’ olacağını söyledi

HalaycıBaşı

New member
Dalvin Cook’a koşan yıldız, hâlâ bir sonraki NFL takımını arıyor.

Bu ayın başlarında Minnesota Vikings, 28 yaşındaki oyuncuyla sınırdan tasarruf etmek için yollarını ayırdı. Ekip, Cook’u 1 Haziran’dan sonra serbest bırakarak, sermaye alanında 9 milyon dolar tasarruf etti, ancak 2023’teki üst sınırlarında 5,1 milyon dolar ölü para aldı.

Takımların arka arkaya ödeme yapması gerekip gerekmediği ligde kutuplaştırıcı bir konu oldu. New York Giants, yıldızları Saquon Barkley ve Derrick Henry’nin Tennessee’deki geleceği belirsizken bir yol ayrımında görünüyor.

Ancak Cook için net olan bir şey, 2023 futbol sezonu için inişe geçtiğinde kiminle takım olmak istediğidir.

FOXNEWS.COM’DAKİ DİĞER SPOR HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Minnesota Vikings takımından Dalvin Cook, 15 Ocak 2023’te Minneapolis’te US Bank Stadyumu’nda New York Giants’a karşı NFC wild-card playoff maçından önce ısınıyor. (David Berding/Getty Images)

Yakın zamanda “The Adam Schefter Podcast” programına katılan Cook, sahada serbest oyuncu arkadaşı DeAndre Hopkins’in yanında sıraya girme olasılığını tartıştı.

Cook, “Aynı kadroya düşersek, bu NFL için destansı bir şey olur,” dedi.

NFL YARIŞMASI DEANDRE HOPKINS ÇEKİLİŞLERİNDE YARIŞMIŞ GÖRÜNÜYOR

Arizona Cardinals, geçen ay 31 yaşındaki Hopkins’i serbest bıraktı. Birden fazla rapora göre, o zamandan beri Tennessee Titans ve New England Patriots’u ziyaret etti.

Cook, Schefter’e “Onun zihniyetini biliyorum ve birçok kez D-Hop’a karşı oynadım,” dedi. “D-Hop’la birlikteyken, birlikte rahatladık, birbirimizin yanındaydık ve sanki onun nasıl biri olduğunu görüyorum, kazanmak istiyor ve benim aklımdaki de bu.”

“Kazanmak istiyorum. Dediğim gibi, para gelecek ve bu olacak. Ama bunu kaldıracak kadar [Vince Lombardi] ödül aldı, benimle aynı zihniyete sahip.”

DeAndre Hopkins futbolla koşuyor

Arizona Cardinals takımından DeAndre Hopkins, 6 Kasım 2022’de Arizona, Glendale’deki State Farm Stadyumu’nda Seattle Seahawks’a karşı topla koşuyor. (Norm Salonu/Getty Images)

Cook, Hopkins ile aynı takıma katılma konusunda bir konuşma yapmadığını kaydetti, ancak geniş alıcıya “ulaşmayı” planladığından bahsetti.

“Ama konuşmadık. Ve o, ulaşacağım adamlardan biriydi, çünkü onun da benimle aynı zihniyete sahip olduğunu biliyorum, sanki gidip kazanmaya çalışıyoruz. Kadroya gidin ve mücadele etmeye çalışın.”

Cook bir Florida yerlisi ve Schefter’in yakın tarihli bir raporuna göre memleketi takımı Miami Dolphins’in ilgisini çekmesi bekleniyor.

Ancak Dolphins baş antrenörü Mike McDaniel, geçen hafta mini kamp sırasında gündeme geldiğinde Cook hakkındaki sorudan kaçındı.

Dalvin Cook, Giants'a karşı yarışıyor

Minnesota Vikings’ten Dalvin Cook, 15 Ocak 2023’te Minneapolis’te US Bank Stadyumu’nda oynanan NFC joker playoff maçında New York Giants’a karşı ilk yarıda koşuyor. (Stephen Olgun/Getty Images)

Vikingler, 2017 NFL Taslağının ikinci turunda Cook’u seçti. Profesyonel futbol kariyerinin ilk dönemlerinde çeşitli sakatlıklarla mücadele etti, ancak 2019’dan 2022’ye kadar dört yıl üst üste 1.000 yardlık sezonları bir araya getirdi.

Ayrıca 2019-2020 sezonları boyunca 29 hızlı gol attı.

HABERLER SUNULDU

Bu arada Hopkins, üç kez birinci takım All-Pro seçildi. Yıldız, geçen sezon Arizona’da 717 yarda 64 yakalama ve üç gol attı. Kariyerinin ilk yedi yılını Houston Texans ile geçirdi.

Cook, “Aynı kadroya girip aynı takımda yer alabilirsek, durumun güzelliği bu olacaktır” dedi.

Chantz Martin, Haberler Digital için bir spor yazarıdır.