Eski WWE güreşçisi, Mississippi sosyal yardım programından milyonlarca dolar çalmakla suçlanıyor

HalaycıBaşı

New member
Perşembe günü ortaya çıkan federal bir iddianameye göre, eski WWE güreşçisi Ted “Milyon Dolarlık Adam” DiBiase Sr.’nin oğlu Ted DiBiase Jr., Mississippi’deki muhtaç aileler için federal güvenlik ağı fonlarından milyonlarca parayı zimmete geçirmekle suçlanıyor.

DiBiase Jr., düşük gelirli bireylere ve ailelere yönelik bu fonları kendi kişisel çıkarları için kullandığı iddia edilen bir grup kişiden biriydi.

Mississippi İnsan Hizmetleri Departmanı İcra Direktörü John Davis, North Mississippi Inc. İnsan Kaynakları Merkezi Başkanı Christi Webb ve Mississippi Halk Eğitim Merkezi’ni yöneten Nancy New, iddianamede adı geçenler arasında. Peki.

FOXNEWS.COM’DAKİ DİĞER SPOR HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Teddy DiBiase Jr., 8 Temmuz 2006’da Missouri, Eldon’da World League Wrestling için ilk profesyonel dövüşünden önce. (Ezra Shaw/Getty Images)

Resmi bir bildiride Adalet Bakanlığı, Acil Gıda Yardımı Programı ve Muhtaç Aileler için Geçici Yardım programından gelen federal fonların, diğerlerinin yanı sıra, Davis’in MDHS tarafından alt yetki sahibi olarak Webb’s ve New’in kuruluşlarına yönlendirildiğini belirtti.

Yayına göre Davis daha sonra Webb ve New’e “diBiase’nin şirketleri, Priceless Ventures LLC ve Familiae Orientem LLC’ye verilen en az beş sahte sözleşme de dahil olmak üzere sosyal hizmetlerin sağlanması için çeşitli kişi ve kuruluşlara sahte sözleşmeler vermelerini söyledi. .”

BRETT FAVRE, MISSISSIPPI REFAH DOLANDIRICILIĞI SKANDALINDAKİ İDDİALAN ROLÜNE İLİŞKİN ELEŞTİRİYİ Azarladı

İddianamede, DiBiase Jr.’ın kuruluşlarına, sağlamadıkları ve asla amaçlamadıkları sosyal hizmetleri sağlamaları için milyonlarca dolar verildiği de eklendi.

Bunun yerine iddianame, DiBiase Jr.’ın parayı “diğer harcamaların yanı sıra bir araç ve tekne satın almak ve bir ev satın alırken peşinat ödemek” için kullandığını iddia ediyor.

Açıklamada, “DiBiase, federal fon alan programlarla ilgili olarak bir adet elektronik dolandırıcılık ve hırsızlık komplosu, altı adet elektronik dolandırıcılık, federal fon alan programlarla ilgili iki adet hırsızlık ve dört adet kara para aklama ile suçlanıyor.” .

DiBiase Jr. suçlu bulunursa, komplo suçundan en fazla beş yıl, her elektronik dolandırıcılık suçundan 20 yıl ve her hırsızlık ve kara para aklama suçundan 10 yıl ceza alacak.

Güreş minderi üzerinde Ted DiBiase Jr.

Teddy DiBiase Jr., 5 Temmuz 2006’da Missouri, Eldon’daki Harley Race’s Wrestling School’da ringde çalışıyor. (Ezra Shaw/Getty Images)

1999’da DiBiase Sr., şu anda bir Hıristiyan bakanı olduğu için “Davis Bakanlığının Kalbi” ni kurdu. Şubat 2020’de raporlar, bakanlığın, oğlu Brett’in Devlet İnsani Hizmetler Departmanında yönetici yardımcısı olarak işe alınmasının ardından Mississippi eyaletinden 2,1 milyon dolardan fazla sosyal yardım fonu aldığını belirtti. Daha sonra Ekim 2022’de bir mahkeme, DiBiase Sr.’nin zimmete geçirilen fonlar için 722.299 $ ödemesine karar verdi.

Ardından, DiBiase ailesi, Mississippi İnsan Hizmetleri Departmanı tarafından, NFL Hall of Fame oyun kurucu Brett Favre’nin de dahil olduğu bir davada, dünyanın en büyük dolandırıcılık davası olarak kabul edilen “israf edilmiş” fonlardan 20 milyon doları geri almak için dava açtı. devlet tarihi.

Ekim 2022’de Haberler Digital’e özel olarak yaptığı açıklamada Favre, “Medyada haksız yere karalandım,” dedi. “Yanlış hiçbir şey yapmadım ve rekoru düzeltmenin zamanı geldi.

BRETT FAVRE, REFAH FONU KULLANARAK VOLEYBOL KOMPLEKSİ İNŞA ETMEK İÇİN ESKİ MIISSIPPI HÜKÜMETİNDEN YARDIM ALDI: RAPOR

“Hiç kimse bana sosyal yardımdan yararlananlar için ayrılan fonların Üniversiteye mi yoksa bana mı gittiğini söylemedi ve ben de bilmiyordum. Mezun olduğum okul olan USM’ye, bir devlet Mississippi eyalet üniversitesine, bir sağlıklı yaşam merkezi için para toplamasına yardım etmeye çalıştım. hedefim üniversitemdeki spor tesislerini geliştirmekti ve her zaman da öyle olacak.

“Devlet kurumları fonları Nancy New’in hayır kurumu Mississippi Toplum Eğitim Merkezi’ne sağladı ve daha sonra fonları Üniversiteye verdi; bunların tümü, Eyalet çapındaki Yüksek Öğrenim Enstitüsü, Vali dahil olmak üzere diğer Devlet kurumlarının tam bilgisi ve onayıyla. ofisi ve Başsavcılık ofisi.

Ted DiBiase Jr. kırmızı halıda

WWE Superstarı Ted DiBiase Jr., 16 Ağustos 2012’de Beverly Hills, California’da. (David Livingston/Getty Images)

“Bu fonların üniversite tarafından kabul edilmesini sağlamak için yasal çalışmanın Devlet avukatları ve Devlet çalışanları tarafından yapıldığı söylendi.”

HABERLER SUNULDU

DiBiase Jr., güreş dünyasında en çok Randy Orton ve Cody Rhodes’un da dahil olduğu “The Legacy”nin üç üyesinden biri rolüyle tanınır. 2013’te WWE’den ayrıldı, ancak 2017’de ayrılmadan önce bağımsız bir devrede güreşmeye devam etti.

Haberler’ Joe Morgan bu rapora katkıda bulundu

Scott Thompson, Haberler Digital için bir spor yazarıdır.