ESPN analisti Caitlin Clark'ın şampiyonayı sıcak bir şekilde ele geçirmesini değerlendirdi

HalaycıBaşı

New member
Bu içeriğe erişim için Haberler'e katılın

Üstelik ücretsiz hesabınızla binlerce makaleye, videoya ve daha fazlasına sınırsız erişim elde edin!

Geçerli bir e.

E-postanızı girerek, Mali Teşvik Bildirimimizi içeren Haberler Hizmet Şartları ve Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz. İçeriğe erişmek için e-postanızı kontrol edin ve verilen talimatları izleyin.

Eski Duke erkek basketbol yıldızı Jay Williams, Iowa Hawkeyes'in keskin nişancısı Caitlin Clark'ın henüz NCAA şampiyonluğu kazanamadığı için “harika” olmadığına dair ateşli görüşünü yineledi.

Williams Çarşamba günü ESPN'de LSU-Kentucky maçına çağrı yaparken ikiye katladı. Kolej basketbolu analistinin LSU kadın basketbol yıldızı Angel Reese ile bir konuşması vardı ve kendisine geçen hafta Clark hakkında söylediklerini netleştirmesi için ikinci bir şans verildi.

FOXNEWS.COM'DA DAHA FAZLA SPOR HABERİNE ULAŞMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

Hawkeyes guardı Caitlin Clark, 15 Şubat 2024'te Iowa City'deki Carver-Hawkeye Arena'da oynanan Michigan Wolverines maçında kadınlar NCAA tüm zamanların sayı rekorunu kırdıktan sonra yedek kulübesinde. (Keith Gillett/Getty Images aracılığıyla Icon Sportswire)

Williams, “'En iyi'den bahsediyorduk ve röportajımda GOAT'lardan bahsettik” dedi. “Benim için ben şöyle düşünüyorum: KEÇİ olmak ister misin? Güzel. Mükemmelliğin seviyeleri var. KEÇİ olmak için şampiyonluklar kazanmalısın.

“İnsanlar onu tüm zamanların en iyisi olarak giymek istediğinde, 'Hadi yavaşlayalım' diyorum. Diana Taurasi'yi gördüm. Breanna Stewart'ı gördüm. Ve orada oturup bütün gün bana şöyle diyebilirsiniz: 'O başka harika oyuncularla oynadı.' Tamam, harika. Şampiyonalar; genel olarak büyüklüğü bu şekilde ölçüyoruz.”

Williams, Clark'ın hâlâ “üretken” bir golcü olduğuna ve oyunun gördüğü en iyi menzile sahip olduğuna inandığını savundu.

Jay Williams, ESPN'de

ESPN'den Jay Williams, 2 Aralık 2023'te MGM Grand Garden Arena'da düzenlenen Legends of Basketball Las Vegas Daveti sırasında Gonzaga Bulldogs ve USC Truva Atları arasındaki bir maçı yayınlıyor. (Ethan Miller/Getty Images)

ALABAMA BASKETBOLCUSU, KAYBEDİLEN TOP İÇİN MÜCADELE EDERKEN FLORIDA'DAKİ RAKİBİNE DİRSEK ATTIĞI GÖRÜNÜYOR

Clark'ın özgeçmişi her şeyi anlatıyor; geçen yıl Yılın AP Oyuncusu seçilmiş, John Wooden Ödülü'nü kazanmış ve üç kez All-American Birinci Takımı olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

Sadece 1. Lig kadın basketbol tarihinde tüm zamanların en skorer oyuncusu olmakla kalmadı, aynı zamanda 1. Lig basketbolunun tüm zamanların en iyi oyuncusu olarak LSU efsanesi Pete Maravich'i geçme potansiyeline sahip.

Clark, Iowa'yı ulusal şampiyonaya taşıdı ancak Reese's Tigers'a düştü. Ne olursa olsun, Clark'ın arkasında 2-4 numara olan Kelsey Plum, Kelsey Mitchell ve Jackie Stiles hiçbir zaman şampiyonluk kazanamadı veya ulusal şampiyonaya katılmadı.

Caitlin Clark ısınıyor

Iowa Hawkeyes'tan Caitlin Clark, 11 Şubat 2024'te Lincoln, Nebraska'daki Pinnacle Bank Arena'da Cornhuskers'a karşı oynayacağı maç öncesinde ısınıyor. (Steven Branscombe/Getty Images)

FOX HABER UYGULAMASINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN

Skor listesinde beşinci sırada yer alan Brittney Griner, Baylor ile ulusal şampiyonluk kazandı.

Haberler'tan Ryan Morik bu rapora katkıda bulundu.

Haberler Digital'i takip edin
X'te spor yayını ve abone olun Haberler Sports Huddle bülteni.