Floyd Mayweather Jr, gösteri dövüşü öncesinde emeklilikle ilgili konuşmalarda yarışı çağırıyor

HalaycıBaşı

New member
efsanevi boksör Floyd Mayweather Jr. profesyonel kariyerinde namağlup, 50 dövüş ve 15 dünya şampiyonluğu kazandı.

46 yaşında, Amerikan mafya patronu John Gotti’nin torununa karşı son mücadelesinin önümüzdeki ay gerçekleşmesiyle birlikte, hâlâ gösteri maçlarında yer alıyor.

Floyd Mayweather Jr., 13 Haziran 2022’de Nevada, Henderson’daki The M Resort’ta karma dövüş sanatçısı Mikuru Asakura’ya karşı bir sergi boks karşılaşmasını duyuran bir basın toplantısında konuşuyor. (Getty Images)

Mayweather Perşembe günü Haberler Digital ile John Gotti III ile 11 Haziran’da gerçekleşecek olan mücadele hakkında konuştu. FLA Canlı Arena Gündoğumu, Florida’da.

MIKE TYSON EN İYİ DÖVÜŞ SIRASINDA PSİKEDELİK KULLANMAYI KEŞKE İSTİYOR: “DAHA İYİ BİR DÖVÜŞÇÜ”

Mayweather eğitimiyle ilgili olarak “Bir sergiye hazırlanırken tamamen farklıdır” dedi. “Çünkü bir kavga için her şey tehlikedeyse, mesele aileni beslemektir. Galip gelmektir. Önemli olan tarihtir.”

“Bir sergi yaptığınız zaman, insanları eğlendirmekle ilgili” diye devam etti. “Tabii ki, normal bir dövüşte bile, eğlendirmekle ilgili ama biraz farklı. Bir sergi için antrenman yaparken, beni sadece formda tutuyor, çalışmamı sağlıyor, kardiyo.”

Mayweather’ın son profesyonel zaferi Ağustos 2017’de MMA efsanesine karşı geldi. Conor McGregor, 10. rauntta TKO ile kazandığı bir mücadele. O zamandan beri, en son Şubat ayında eski Bellator MMA dövüşçüsü Aaron Chalmers’a karşı olmak üzere çeşitli sergilerde yarıştı.

Bir gösteri maçı sırasında Floyd Mayweather

Mayweather, solda ve Aaron Chalmers, 25 Şubat 2023’te Londra’daki The O2’deki gösteri mücadelesinde karşı karşıya geliyor. (Getty Images aracılığıyla Zac Goodwin/PA Resimleri)

FOXNEWS.COM’DAKİ DİĞER SPOR HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Mayweather’a emekliyken neden gösteri maçlarında mücadele etmeye devam ettiği de soruldu.

Bunu diğer nedenlerin yanı sıra formda kalmak için yaptığını söyledi, ancak aynı soruyu “Beyaz Amerikalılara” sormayacağını söylediği kişilere de seslendi.

“Siyahlar dışarı çıkıp eğlenmeye devam ettiğinde sorgulamak istiyorlar” dedi. “Ağır bir ceza alıyorsam, dayak yiyorsam veya zar zor yürüyüp konuşabiliyorsam, o zaman oraya eğlenmek için gitmediğimi görebilirim.”

Bir gösteri maçı sırasında Floyd Mayweather

Mayweather, gösteri maçlarına esas olarak formda kalmak ve “hırslı” kalmak için katıldığını söylüyor. (Getty Images aracılığıyla Zac Goodwin/PA Resimleri)

Devam etti: “Ama Bill Gates, Warren Buffett, Waltons – Beyaz Amerikalılar, Kafkasyalılar oraya gidip para kazanıp milyarlar kazandıklarında, neden emekli olmadıklarını asla sorgulamıyoruz.

HABERLER SUNULDU

“Yani emekli oldum. Sadece vücudumu formda tutuyorum, eğleniyorum, yapmak istediğimi yapıyorum.”

Mayweather, boks ringi dışındaki çabalarının onu hala meşgul ettiğini, ancak gösteri maçlarına esas olarak formda kalmak ve eğlendirmek için katıldığını söyledi.

“Yapmak istediğimi yapmak zorunda olduğum için değil, istediğim için yapıyorum” dedi.

Gotti bir MMA dövüşçüsü ve profesyonel boksördür. Boks kariyerinde 2-0 ve karma dövüş sanatlarında 5-1’dir.

Fontainebleau Miami Beach, 8 Haziran’da Mayweather ve Gotti ile bir dövüş öncesi basın toplantısıyla başlayacak olan “Dövüş Haftası”na ev sahipliği yapıyor. Resmi tartı 10 Haziran’da yapılacak.