Georgetown, Ed Cooley’i Patrick Ewing’in yerine baş antrenör olarak atadı

HalaycıBaşı

New member
Ed Cooley, koçluk kariyerinde büyük bir adım atıyor ancak son 12 sezondur koçluk yaptığı konferanstan ayrılmayacak.

Cooley, Pazartesi günü Georgetown Hoyas’ın bir sonraki baş antrenörü olarak ilan edildi ve Friars’a önderlik ettikten sonra Providence’taki süresini sonlandırdı. yedi NCAA Turnuvası 2011-12 sezonundan beri.

Providence Friars baş antrenörü Ed Cooley, 17 Mart 2023’te Greensboro, Kuzey Carolina’da The Fieldhouse at Greensboro Coliseum’da düzenlenen NCAA Erkekler Basketbol Turnuvasının ilk turunda Kentucky Wildcats’e karşı ilk yarıda tepki gösteriyor. (Jared C. Tilton/Getty Images)

“Koç Cooley’in Erkek basketbol programımızın bir sonraki lideri olarak topluluğumuza katılacak olmasından büyük onur duyuyoruz. Ed, kanıtlanmış bir lider ve oyuna ilişkin değerleri ve bilgisi programımızı bu yeni bölüme taşıyacak deneyimli bir koç.” söz konusu Georgetown Üniversitesi Başkanı John J. DeGioia.

KOLEJLİ BASKETBOL YILDIZI, NCAA PUANLAMA REKORUNU KIRMA ŞANSININ “ALDADIĞINI” HİSSEDİYOR

“Saha içinde ve dışında mükemmelliğe olan bağlılığı, elimizden gelenin en iyisini ortaya çıkaracaktır.” basketbol programı ve ekibimizin her üyesine gelişmek için ihtiyaç duydukları deneyimleri ve desteği verecek. Ed ve ailesini topluluğumuzdaki bu yeni role davet etmeyi dört gözle bekliyoruz.”

Providence Pazartesi günü Cooley’in istifasını açıkladı.

Cooley, zor günler geçiren bir zamanların gururlu programını yeniden canlandırmakla görevlendirilecek.

Georgetown Hoyas baş antrenörü Patrick Ewing, 9 Mart 2022'de New York'ta Madison Square Garden'da düzenlenen 2022 Big East Erkekler Basketbol Turnuvasının Birinci Turunda Seton Hall Pirates ile oynanan maç sırasında.

Georgetown Hoyas baş antrenörü Patrick Ewing, 9 Mart 2022’de New York’ta Madison Square Garden’da düzenlenen 2022 Big East Erkekler Basketbol Turnuvasının Birinci Turunda Seton Hall Pirates ile oynanan maç sırasında. (Porter Binks/Getty Images)

Patrick Ewing yönetiminde Hoyas, son altı sezonda 75-109 galip geldi ve turnuvayı eski yıldız oyuncunun altında sadece bir kez yaptı.

FOXNEWS.COM’DAKİ DİĞER SPOR HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Ewing sonra kovuldu Villanova, Georgetown’u havaya uçurdu Büyük Doğu Turnuvası’nın ilk turunda.

Cooley, Providence’ta 242-153’e gittikten sonra Georgetown programını tersine çevirmeye çalışacak.

“Koşarak yere vurmayı, sahada çalışmaya başlamayı ve Bölge içinde ve çevresinde ilişkiler geliştirmeyi planlıyorum. Georgetown ile bu fırsatı kabul etmek, hafife aldığım bir karar değildi ve karım ve ailemle birlikte dikkatlice düşündüm.” dedi Cooley.

Providence Friars baş antrenörü Ed Cooley, 17 Mart 2023'te Greensboro, Kuzey Carolina'da The Fieldhouse at Greensboro Coliseum'da düzenlenen NCAA Erkekler Basketbol Turnuvasının ilk turunda Kentucky Wildcats'e karşı mücadele ediyor.

Providence Friars baş antrenörü Ed Cooley, 17 Mart 2023’te Greensboro, Kuzey Carolina’da The Fieldhouse at Greensboro Coliseum’da düzenlenen NCAA Erkekler Basketbol Turnuvasının ilk turunda Kentucky Wildcats’e karşı mücadele ediyor. (Jacob Kupferman/Getty Images)

HABERLER SUNULDU

diye devam etti, “Orada doğup büyüdüm. Providence Koleji basketbol programı ve daha iyi destek alamayacağım koleje, Başkanı Kenneth Sicard’a ve Atletizm Direktörü Steve Napolillo’ya minnettarım. Harika oyuncular, antrenörler, atletik direktörler ve taraftarlarla bu olağanüstü konferansta çalıştığım için çok mutluyum ve yeni fırsatımı dört gözle bekliyorum.”

Friars, 2022-23 sezonunda 21-12 kazandı. Providence, Kentucky’ye yenildi NCAA Turnuvasının ilk turunda.

Joe Morgan, Haberler için bir Spor Muhabiridir.