Hall of Fame adayı Patrick Willis, kariyerinin en iyi döneminde NFL'den uzaklaşmanın bunu yeniden yapacağını söylüyor

HalaycıBaşı

New member
Patrick Willis, Mart 2015'te San Francisco 49ers podyumuna çıktığında, sekiz muhteşem sezonun ardından neden NFL'den ayrıldığını anlatırken gözlerinde yaşlar vardı.

Bugün Willis, üst üste üçüncü kez Pro Football Hall of Fame Class 2024'ün 15 finalistinden biri.

Bu, her NFL oyuncusunun lige girerken hayalini kurduğu bir onurdur; miraslarının Canton, Ohio'da sonsuza kadar yaşama şansı. Her ne kadar seçmenler son iki yıldır Willis'i tercih etse de büstünün efsaneler arasına katılması için yeniden aday gösterildi.

FOXNEWS.COM'DA DAHA FAZLA SPOR HABERİNE ULAŞMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

San Francisco 49ers defans oyuncusu Patrick Willis, Levi's Stadyumu'nda Los Angeles FC'ye karşı oynayacağı maç öncesinde San Jose Earthquakes sirenini çaldıktan sonra esniyor. (Darren Yamashita-USA TODAY Sports)

Willis, Haberler Digital'e Canton'daki efsanelere atıfta bulunarak “Ben sadece onlardan biri olmak istedim” dedi. “Bir kişi beni hatırlayabilseydi bu harika olurdu. Sanki birden fazla kişi hatırlıyor gibi görünüyor, bu yüzden buna minnettarım. Ama ne olacaksa o olacak.”

Genellikle Salondaki oyuncular, ligde yıllarca hizmet süresi biriktirmiş, Kanton'da sonsuza kadar yaşama hakkını elde etmek için en yüksek seviyede performans gösteren oyunculardır. Ancak 30 yaşındaki Willis artık futbolu bırakma zamanının geldiğini biliyordu.

Elbette, 49ers taraftarları ve hatta tüm futbol taraftarları, şimdiye kadar ped kullanan en iyi orta savunma oyuncularından birinin pes ettiğini gördüklerinde şok oldular. Ancak Willis artık zamanın geldiğini bildiğini söyledi.

49ERS'TAN KYLE JUSZCZYK, 8. PRO BOWL SEÇİMİ İLE TARİH YAZIYOR

“Hepiniz beni gördünüz, ameliyat oldum. Pazar günü elimi kırdım, pazartesi ameliyat oldum ve perşembe günü alçıyla oynadım. Bunu defalarca yaptım ve hepiniz gördünüz.” Willis, Mart 2015'teki o gün şunları söyledi: “Ama bu ayaklarla ilgili bir şey. Ayaklarınız olmadığında. Benim için beni ben yapan şey buydu.”

Neredeyse dokuz yıl sonra Willis hâlâ o zamanki gibi hissediyor.

Haberler Digital'e şöyle açıkladı: “Günün sonunda, ne olursa olsun, her zaman ne olursa olsun diyebilirsiniz ya da söylemeniz gerekirdi.” “Ama bana verilen sürede oynama şansına sahip oldum ve sonuçlar da öyle oldu ve ben de beni ne yapabileceğimi düşündüğünüze göre değil, bunlara göre yargılayın derim. Eğer bu rakamların dışına çıkıyorsanız , belki de yeterince iyidirler. Günün sonunda, karar oy verenlere kalmış ve ben finalist olmaktan onur duyuyorum ve tüm takım arkadaşlarıma ve antrenörlerime yıllar ve zamanlar boyunca seslenmek istiyorum. olduğum kişi olabilmeme yardımcı oldu.”

Willis normal sezonda 112 maç oynadı ve tamamı 49ers adına oynadı; bu takım onu 2007 NFL Draftında Ole Miss arasından 11. sırada seçmişti. 733'ü tek başına olmak üzere 950 kombine müdahale, 20,5 çuval, 16 zorunlu top çalma ve sekiz müdahale kaydetti; bunlardan ikisi altılıyı almak için geri döndü.

Patrick Willis podyumda konuşuyor

San Francisco 49ers'ın eski profesyonel defans oyuncusu Patrick Willis, 28 Mart 2023 Salı günü Carl Perkins Civic Center'da düzenlenen 37. Yıllık Jackson-Madison County Onur Listesi Ziyafetinin konuk konuşmacısıydı. (IMAGN)

Hızı ve futbol kariyeri için kenardan kenara geçme konusundaki amansız yeteneği onu San Francisco için vazgeçilmez bir oyuncu yaptı ve ligin geri kalanı onu beş All-Pro ödülü ve yedi Pro Bowls ile takdir etti. Aynı zamanda All-2010'ların Hall of Fame takımına da seçildi.

Willis, futbol sonrası hayatını dolu dolu yaşamaya devam ederken, Şöhretler Listesi'nde yer aldığına dair çağrıyı almanın (eğer bu gerçekleşirse) kendisinin ortaya koyduğu sıkı çalışmanın bir kanıtı olacağını biliyor. verecek hiçbir şeyi kalmayana kadar.

OUTKICK'TEN: DİĞER TAKIMLARIN DENEYLERİ BAŞARISIZ OLURSAK PACKERLAR ÜRDÜN LOVE'DE FRANCHISE QB'Yİ BULDU

“Tam bir daire olurdu [moment]”dedi. “Bu konuyla ilgili her zaman nasıl düşündüğüme dair bakış açımı değiştirmek istemiyorum. Emekli olduğum günkü basın toplantıma giderseniz ve bu konuda söylediklerimi duyarsanız, şu anda hala aynı şeyleri hissediyorum. Bu büyük bir onur.”

Willis, oyun günleri sona ermiş olmasına rağmen son derece aktif olmaya devam ediyor ve Nirvana Super sağlıklı yaşam içecekleri sıkı antrenmanında ona yardımcı olmasaydı bunu başaramazdı.

Eski takım arkadaşı Donte Whitner, onu Nirvana Super ve onun “kas koruyucusu” bileşeni olan HMB ile tanıştırdı; bu madde, vücudunuzun diyetle aldığınız temel amino asit lösini metabolize etmesiyle üretilen bir maddedir. İçecek markası, kas performansını, iyileşmeyi, sıvı alımını ve sağlıklı yaşamı bir arada geliştirmeyi amaçlıyor; bu, Willis'in artık onsuz yaşayamayacağı bir şey.

Patrick Willis sahaya bakıyor

San Francisco 49ers'ın 52. oyuncusu Patrick Willis, 12 Aralık 2010'da San Francisco'da Candlestick Park'ta Seattle Seahawks'a karşı oynanan maç öncesinde kenarda duruyor. 49ers, Seahawks'ı 40-21 mağlup etti. (Michael Zagaris/San Francisco 49ers/Getty Images)

FOX HABER UYGULAMASINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN

“Formda kalmak ve aktif kalmak vücut için iyi, zihin için iyi. Ve sonra doğru ürüne sahip olduğunuzda ve doğru olanı aldığınızda, buna takviye bile demek istemiyorum. Doğru ürünle vücudunuza iyilik yapmış olursunuz. Nirvana Super'in bir parçası olmaktan onur duyuyorum.”

Scott Thompson, Haberler Digital'de spor yazarıdır.