Heat yıldızı Jimmy Butler, arabasını doldurduktan sonra 145 dolarlık benzin faturasıyla karşılık verdi: ‘Otoyol soygunu’

HalaycıBaşı

New member
Miami Heat’in yıldızı Jimmy Butler da hepimiz gibi. Benzin fiyatlarının hayranı değil.

Bazı arkadaşlarıyla turşu oynayarak vakit geçirdikten sonra Butler, Rolls-Royce’unu doldurmak için bir benzin istasyonuna götürdü.

Ve diyelim ki, pompada dolu depo fiyatının üç rakamın üzerine çıkmasını izlerken pek de memnun olmadı.

Faturası 145 dolara yükselirken Butler, Instagram hikayesinde “Bu bir otoyol soygunu” dedi. “Dostum, bu benzinin bir kısmını geri vermeye çalışıyorum. Vay be.

FOXNEWS.COM’DA DAHA FAZLA SPOR HABERİNE ULAŞMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

Miami Heat forveti Jimmy Butler, 9 Haziran 2023’te Miami’de Denver Nuggets’a karşı oynanacak NBA Finalleri 4. Maçı öncesinde ısınıyor. (AP Fotoğrafı/Wilfredo Lee)

“İçeriye girip ona yanlış gazı koyduğumu söylersem paramı geri vereceklerini mi sanıyorsun? Bu çılgınlık.”

AAA’nın son raporuna göre, galon benzinin ulusal ortalama fiyatı 21 Eylül’de sona eren haftada 3,86 dolara düştü. Önceki hafta 3,88 dolardı ve bu yılın zirvesi olabilir.

MIAMI HEAT’TAN JIMMMY BUTLER, TENİS YARDIM ETKİNLİĞİNDE ALCARAZ, SEBASTIÁN YATRA’YI OYNAMAK İÇİN TIAFOE İLE İŞ BİRLİĞİ YAPIYOR

Butler’ın deposunu tam olarak nereden doldurduğu veya ne tür gaz satın aldığı bilinmiyor. Ancak pompayla ilgili üç rakam ülke genelinde birçok kişi için ortak hale geldi.

Elbette Butler, Heat ile 2025-26 sezonu boyunca Miami’de kalmasını sağlayacak üç yıllık 146 milyon dolarlık bir sözleşme imzaladıktan sonra hepimizden çok daha fazla kazanıyor.

Yine de Butler, benzin fiyatlarının bu kadar yüksek olmasından ve bunun çok yakında araç değişikliğine yol açabileceğinden şaşkına dönmüş durumda.

Butler, “Elektriğe geçiyorum” dedi.

Jimmy Butler NBA Finalleri için sahaya çıkıyor

Miami Heat’ten Jimmy Butler (22), 1 Haziran 2023’te Denver’daki Ball Arena’da NBA Finalleri 1. Maçının ilk çeyreği öncesinde Denver Nuggets’a karşı sahaya çıkıyor. (AAron Ontiveroz/Denver Post)

Butler, 12. NBA sezonunda 22.9 sayı ortalamasıyla kariyerinin ikinci en yüksek sayı ortalamasına ulaştı. Geçtiğimiz sezon ise 64 karşılaşmada maç başına 5,3 asist ve 5,9 ribaund ortalamaları elde etmişti.

Butler, Heat’i NBA Playoff’larının ilk turunda 1 numaralı Milwaukee Bucks karşısında mağlup etti. Heat bunu ikinci turda New York Knicks’i 4-2 yenerek takip etti ve ardından Boston Celtics ile Miami’nin NBA Finalleri’ne katılma hakkı elde etmesiyle sonuçlanan yedi maçlık heyecan verici bir seri izledi.

Jimmy Butler basın toplantısında

Miami Heat forveti Jimmy Butler, 11 Haziran 2023’te Denver’da düzenlenen bir basın toplantısında konuşuyor. (AP Fotoğrafı/Jack Dempsey)

FOX HABER UYGULAMASINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN

Heat finalde Denver Nuggets’a yenildi.

Scott Thompson, Haberler Digital’de spor yazarıdır.