IndyCar sürücüsü Indianapolis 500 antrenmanında korkunç kazada havaya uçtu

HalaycıBaşı

New member
IndyCar sürücüsü Nolan Siegel, Cuma öğleden sonra Indianapolis 500 antrenmanında biraz korktu.

Siegel, 2. virajda dönerken pistin etrafında hızla ilerliyordu. 19 yaşındaki çaylak sürücü, arka gergide kontrolü kaybederken duvara çarptı ve havayı yakaladı. Neredeyse tamamen baş aşağı inmeden önce aracı birkaç metre yan yattı.

FOXNEWS.COM'DA DAHA FAZLA SPOR HABERİNE ULAŞMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

Dale Coyne Racing pilotu Nolan Siegel (18), 17 Mayıs 2024 Cuma günü, Indianapolis Motor Yarış Pisti'nde Indianapolis 500'ün 108. koşusu öncesinde Fast Friday sırasında arabasıyla kaza yaptı. (Joe Timmerman/IndyStar / USA TODAY NETWORK)

Saha bakım merkezinde kontrol edildikten sonra iyi görünüyordu.

Ayrıldıktan sonra gazetecilere “Hayal kırıklığına uğradım” dedi. “Takım için üzülüyorum. Bunun için çok uzun zamandır çok çalışıyordum. Bir şekilde onu çöpe attım. Bundan hiç memnun değilim.”

Instagram Hikayelerindeki bir gönderide duygularını genişletti.

ANI X'TE GÖRÜNTÜLEYİN.

“Bugün istediğimiz veya ihtiyaç duyduğumuz şey bu değildi” diye yazdı. “Tüm mesajlarınız için teşekkürler, sabah döneceğiz.”

PENSKE YARIŞ BAŞKANI TIM CINDRIC, HİLE SKANDALINDAN SONRA INDY 500'DEN UZAKLAŞTIRILDI

Her takım önümüzdeki hafta sonu Indianapolis 500 öncesinde ivme kazanmayı hedefliyor. NASCAR yıldızı Kyle Larson da aralarında. Kendisi, Charlotte, Kuzey Carolina'da Indy 500 ve Coca-Cola 600'de yarışacak çifte görev üstlenen en son sürücü gibi görünecek.

Nolan Siegel antrenmanda kaza yaptı

Nolan Siegel, 17 Mayıs 2024 Cuma günü Indianapolis'te Indianapolis Motor Yarış Pisti'nde Indianapolis 500 otomobil yarışı için yapılan antrenman sırasında kaza yapıyor. (AP Fotoğrafı/Jamie Gallagher)

Larson, McLaren aracıyla 234.271 mil/saat ile en hızlı ikinci turu elde etti.

Indy Star aracılığıyla, “Bugün çok daha sorunsuz geçti – planlandığı gibi – dün öyle değildi” dedi. “Tahminlerin iyi olması nedeniyle (Perşembe günü) çok sayıda tur atacağımı düşünmüştüm, ancak yapamadım. Bu yüzden dün bazı şeylerden oldukça hayal kırıklığına uğradım, ancak her şey yolunda gitti ve biraz tekrar almak güzel.”

Indy 500 elemeleri cumartesi günü yapılacak. Yarışın 108'inci koşusu önümüzdeki hafta sonu yapılacak.

FOX HABER UYGULAMASINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN

Nolan Siegel'in arabası asansörde

Dale Coyne Racing sürücüsü Nolan Siegel'in (18) arabası, Indianapolis Motor Yarış Pisti'nde Indianapolis 500'ün 108. koşusu öncesinde 17 Mayıs 2024 Cuma günü Hızlı Cuma sırasında meydana gelen kazanın ardından garaja çekildi. (Bob Goshert/IndyStar için / USA TODAY NETWORK)

Geçen sezon yarışı Josef Newgarden kazandı. Alex Palou pole pozisyonundaydı.

Associated Press bu rapora katkıda bulunmuştur.

Haberler Digital'i takip edin
X'te spor yayını, ve abone olun Haberler Sports Huddle bülteni.

Ryan Gaydos, Haberler Digital'in kıdemli editörüdür.