Iowa'lı Caitlin Clark, NCAA skor rekorunu kırdıktan sonra şöyle konuştu: 'Çok minnettarım'

HalaycıBaşı

New member
Bu içeriğe erişim için Haberler'e katılın

Ayrıca hesabınızla belirli makalelere ve diğer premium içeriklere özel erişim – ücretsiz.

Geçerli bir e.

E-postanızı girip devam düğmesine bastığınızda, Mali Teşvik Bildirimimizi içeren Haberler'in Kullanım Koşullarını ve Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz. İçeriğe erişmek için e-postanızı kontrol edin ve verilen talimatları izleyin.

Sorun yaşıyorsanız? Buraya tıklayın.

Iowa Hawkeyes'in Ohio State'i 93-83 yenmesi sırasında NCAA'nın Division I kolej basketbolunda tüm zamanların sayı rekorunu kıran Caitlin Clark için Büyükler Günü bundan daha iyi geçemezdi.

Maçın ilk yarısı sona ererken Clark iki serbest atış atarak Pete Maravich'in LSU'da geçirdiği yıllardaki 3.617 sayılık önceki rekorunu kırdı. Maça 18 sayıyla girdi ve ilk yarıda teknik faul serbest atışları sonrasında hepsini topladı.

Clark, evindeki son normal sezon maçını 35 sayı, 9 asist ve 6 ribauntla tamamladı.

FOXNEWS.COM'DA DAHA FAZLA SPOR HABERİNE ULAŞMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

Hawkeyes'ın gardiyanı Caitlin Clark, 3 Mart 2024'te Iowa City'de Carver-Hawkeye Arena'da oynanan Ohio State Buckeyes maçında Pete Maravich'in tüm zamanların NCAA sayı rekorunu kırmasının ardından kutlama yapıyor. (Matthew Holst/Getty Images)

Rekor kıran performansın ardından Clark ve diğer Hawkeyes kıdemli takım arkadaşları – Gabbie Marshall, Sharon Goodman, Molly Davis ve Kate Martin – yıllar süren bağlılıklarından dolayı onurlandırıldı.

Kalabalığa bu noktaya kadar olan yolculuğunun nasıl olduğu sorulduğunda Clark, “Sanırım dört yılıma dönüp baktığımda çok minnettarım” dedi.

Kıdemli Gün maç sonrası töreninde sunuculuk yapan deneyimli gazeteci Holly Rowe, Clark'ın üniversite basketbol tarihine yön veren hayranlık uyandıran performanslarına rağmen yıllar boyunca röportajlar sırasında takım arkadaşlarına hep bağırdığını belirtti.

IOWA'DAN CAITLIN CLARK, NCAA PUANLAMA REKORU İÇİN PETE MARAVICH'İ GEÇTİ

Clark'a göre bu, zorlamayla yapılmayan bir şey. Mütevazı doğası doğal olarak geliyor.

Takım arkadaşlarına sevgi göstermek hakkında “Bunun kolay olduğunu düşünüyorum” dedi. “Bu insanlar benim en iyi arkadaşlarım ve bu gösteriş için değil. Arkamı kolluyorlar ve eğlenmek ve çılgın şutlar çekmek için benim için bir sürü kirli iş yapıyorlar… Onlar benim saha dışındaki en iyi arkadaşlarım.”

Clark, Hawkeyes'in Büyükler Günü'nde ülkede 2. sırada yer alan ve bu sezonun başında Iowa'yı 6. sırada yenen Buckeyes takımına karşı “ortaya çıkıp galip gelmesini” sevdi.

Caitlin Clark sahaya atladı

Caitlin Clark, 3 Mart 2024'te Carver-Hawkeye Arena'da tüm zamanların NCAA skor rekorunu kırdıktan sonra. (Matthew Holst/Getty Images)

“Çok büyük bir enerjiyle oynadık” dedi. “…Kızlarımızla gurur duyuyorum. Uzun süredir birlikte olan beş son sınıf öğrencisi ve biz dışarı çıkıp onları kendi sahalarına uğurlamak istedik.”

Clark, evinde oynadığı son normal sezon maçında “her şeyi içine çektiğini” söyledi. Ancak NCAA Turnuvası'ndaki en iyi takımların oyunlara ev sahipliği yapması sayesinde bu ay kendi sahalarında en fazla iki maç daha oynanabilir.

Clark, “Biraz daha az acı olacak” dedi. “…Muhtemelen bir süre sonra bana vurmayacak.”

Tören, üniversite basketbolunu sadece Des Moines'de değil tüm ülkede değiştiren Clark liderliğindeki bir grup olan Hawkeyes'ı onurlandırmanın güzel bir yolu olsa da işin bitmediğini biliyorlar.

Caitlin Clark sahada kutlama yapıyor

Caitlin Clark, evindeki son normal sezon maçını 35 sayı, 9 asist ve 6 ribauntla tamamladı. (Matthew Holst/Getty Images)

FOX HABER UYGULAMASINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN

Hawkeyes'ın, NCAA Turnuvası gelmeden önce Big 10 Turnuvasında tüm zamanların rekorunu kırmak için Clark'ın puan toplamaya devam etmesi gerekecek. Onun performansı, Iowa'nın geçen sezon LSU Tigers'a yenildikleri ulusal şampiyonaya geri dönmesi için çok önemli.