Ja Morant’ın babası, oğlunun ‘kararları nedeniyle’ uzaklaştırıldığını söyledi

HalaycıBaşı

New member
Ja Morant, 2023-24 NBA sezonu başladığında 25 maçlık cezasını çekecek ve babası kendisinden başka suçlayacak kimsesi olmadığını söylüyor.

Memphis Grizzlies’in yıldız muhafızı bir kez daha elinde silah tutarken görüntülendi ve ekibi harekete geçirdi.

Benzer bir olay nedeniyle yılın başlarında askıya alındı.

Video, Morant’ı bir aracın yolcu koltuğunda bazı arkadaşlarıyla müzik eşliğinde dans ederken gösteriyordu. Daha sonra kameraya hava atmak için silahı çıkardı.

FOXNEWS.COM’DAKİ DİĞER SPOR HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Memphis Grizzlies takımından Ja Morant, 26 Nisan 2023’te Memphis’te düzenlenen FedEx Forum’da Batı Konferansı elemelerinin ilk turunun 5. maçında Los Angeles Lakers’a karşı. (Justin Ford/Getty Images)

Videonun arkadaşlarıyla birlikte çekilmesine rağmen Tee Morant, bir gençlik basketbol kampında oğlunun eylemleri için hiçbir mazeret olmadığını söyledi.

Tee kısa süre önce New Orleans’taki Up Next Elite Camp’te “Oğlumun başı etrafındaki insanlar için belaya girmedi” dedi. Aldığı kararlar yüzünden başı belaya girdi.

“Verdiğiniz her karara daima dikkat edin” diye ekledi. “Sizi hemen hemen ele geçirip tüketebilir ve kim olmadığınızı düşünmenize neden olabilir. Her an her yerdesiniz… her şeyin size baktığını düşünün. Her şey büyütülmüş.”

Morant, kendisini yanlış yapmakla suçlayan birkaç rapor nedeniyle gündemde. Bir basketbol maçı sırasında evinde bir gençle kavga etmesi de dahil olmak üzere olayların hiçbirinde asla suçlanmadı. Ancak bu yılın başlarında Denver’daki bir gece kulübünde silah sallarken görüldüğünde her şey kaynama noktasına geldi.

Ja Morant puanları

Memphis Grizzlies guardı Ja Morant, 4 Nisan 2023’te Memphis’te Portland Trail Blazers’a karşı oynanan bir maçın ikinci yarısında topu kontrol ediyor. (AP Fotoğrafı/Brandon Dill)

Morant kendini bir kliniğe teslim etti Denver olayından sonra stres yönetimi için. Grizzlies playofflardan elendikten sonra, saha dışı olaylarının muhtemelen dikkat dağıtıcı olduğunu kabul etti.

Morant’ın saha dışı sorunlarından biri başka bir NBA takımıyla ilgiliydi. Indiana Pacers, Ocak ayında Morant ve ortaklarının karıştığı bir tartışmanın takımı etkilediğini iddia etti.

ESKİ ESPN YAYINCISI SAGE STEELE, AYRILDIKTAN SONRA ŞİRKETİN “İKİYÜZLÜKÜNÜ” PATLATTI

İddia edilen olay sırasında, Morant’ı taşıyan bir SUV’den Pacers oyuncularına kırmızı bir lazer yöneltildi. Pacers, kendilerine bir silah doğrultulduğuna inandı ve olayı NBA yetkililerine bildirdi.

NBA olayı araştırdı ve hiçbir “bireyin başkalarını silahla tehdit etmediğini” tespit etti.

Ja Morant, 76ers'a tepkili

Memphis Grizzlies takımından Ja Morant, 23 Şubat 2023’te Philadelphia’daki Wells Fargo Center’da Philadelphia 76ers’a karşı ikinci çeyrekte tepki gösteriyor. (Tim Nwachukwu/Getty Images)

HABERLER SUNULDU

Morant, Mayıs ayında Haberler Digital tarafından alınan bir açıklamada, “Beni destekleyen birçok insanı hayal kırıklığına uğrattığımı biliyorum. Bu bir yolculuk ve yapılacak daha çok iş olduğunu biliyorum.” “Sözlerim şu anda pek bir anlam ifade etmeyebilir, ancak eylemlerimin tüm sorumluluğunu alıyorum. Kendim üzerinde çalışmaya devam etmeye kararlıyım.”

Haberler’den Ryan Gaydos ve Joe Morgan bu habere katkıda bulundu.