Japonya, Meksika’yı devirmek ve Dünya Beyzbol Klasiği finaline yükselmek için destansı bir ralli düzenliyor

HalaycıBaşı

New member
Japonya ve Meksika arasındaki Dünya Beyzbol Klasiği yarı final karşılaşması, Pazartesi gecesi Miami’deki CreditDepot Park’ta son vuruşa geldi.

Vuruşun sonundaki bir koşuda, Los Angeles Angels süperstarı Shohei Ohtani, çerçeveye St. Louis Cardinals atıcı Giovanny Gallegos ile önde giden bir ikili ile başladı. Masataka Yoshida yürüyecekti ve ikisi üzerindeyken ve Munetaka Murakami dışında kimse debriyaj vuruşunu yapamayacaktı.

Murakami orta sahanın derinliklerine bir top sürdü ve Ohtani ve Yoshida Japonya adına maçı 6-5 kazanmak için evlerinde yarışacaktı.

Japon Shohei Ohtani, 20 Mart 2023 Pazartesi günü Miami’de Meksika’ya karşı oynanan Dünya Beyzbol Klasiği maçının dokuzuncu vuruşunda yaptığı dublenin ardından kutlama yapıyor. (AP Fotoğrafı/Wilfredo Lee)

FOXNEWS.COM’DAKİ DİĞER SPOR HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Japonya menajeri Hideki Kuriyama maçtan sonra bir tercüman aracılığıyla “Bu oyunlar gerçekten kritik ve beyzbolun temeli” dedi.

Japonya, şampiyonluk maçında Salı gecesi ABD ile oynayacak.

Meksika oyunda arkalarında ivme kazandı. Taraftarlar, Meksikalı Randy Arozarena’nın 3-0’lık erken bir galibiyeti korumak için bir home run topu yakaladığında, oyuncunun basketbol sahasında aldığı en büyük tepkilerden birinde koltuklarından fırladı.

ABD VE KÜBA ARASINDAKİ DÜNYA BEYZBOL KLASİĞİNDE ANTİ-KOMÜNİST PROTESTOLARI MERKEZ SAHNESİNİ ALDI

Japon oyuncular, 20 Mart 2023 Pazartesi günü Miami'de düzenlenen Dünya Beyzbol Klasiği maçında Meksika'yı mağlup ettikten sonra bunu kutluyor.

Japon oyuncular, 20 Mart 2023 Pazartesi günü Miami’de düzenlenen Dünya Beyzbol Klasiği maçında Meksika’yı mağlup ettikten sonra bunu kutluyor. (AP Fotoğrafı/Wilfredo Lee)

Meksika menajeri Benji Gil, “Randy bugün inanılmazdı,” dedi. “Bize, pek çok takımın bu kadar çok yıldıza sahip bu tür bir takımla karşı karşıya kaldığı bir home run’dan sonra maça geri dönme fırsatı verdi, vazgeçebilirlerdi ama hayır, bu ralliyi o başlattı. Savaştık. Yine biz liderliği ele geçirdiler. Onlar savaşçılar.”

Arozarena sekizinci sırada ikiye katlandı ve skoru 4-3’e getirdi. Meksika sekizinci turda iki tur attı ve Japonya, geri dönüşten önce dokuzuncuya girerek 5-4 yapmak için bir tur attı.

Yoshida, önümüzdeki hafta Boston Red Sox ile ilk lig maçına çıkmak üzere, ancak şimdilik Japonya için debriyaj anlarını artırıyor. Oyunda üç RBI ile 4’e 3’tü.

Meksikalı sol saha oyuncusu Randy Arozarena, 20 Mart 2023 Pazartesi günü Miami'de düzenlenen Dünya Beyzbol Klasiği maçının beşinci vuruşunda Japon Kensuke Kondoh'un vurduğu topu yakalıyor.

Meksikalı sol saha oyuncusu Randy Arozarena, 20 Mart 2023 Pazartesi günü Miami’de düzenlenen Dünya Beyzbol Klasiği maçının beşinci vuruşunda Japon Kensuke Kondoh’un vurduğu topu yakalıyor. (AP Fotoğrafı/Wilfredo Lee)

Yoshida, “Elimin biraz titrediğini biliyorum ama iyi bir bağlantı olduğunu da biliyorum. Kendime inanıyorum ve kutuya kendime inanarak adım attığımı hatırlıyorum.”

HABERLER SUNULDU

Dünya Beyzbol Klasiği finali Salı günü 19:05 ET’de başlayacak.

Associated Press bu rapora katkıda bulunmuştur.

Ryan Gaydos, Haberler Digital’in kıdemli editörüdür.