Jets’ten Robert Saleh, Aaron Rodgers’ın aşil sakatlığı geçirdiğine inanıldığını söyledi: ‘Bu iyi değil’

HalaycıBaşı

New member
New York Jets, Pazartesi gecesi Buffalo Bills’e karşı heyecan verici bir zafer elde etti ancak bu, Aaron Rodgers sahadayken gerçekleşmedi.

Rodgers, New York’taki yeni yolculuğunun sadece dördüncü maçında Jets’in ayak bileği sakatlığı olarak adlandırdığı sakatlığı yaşadı, ancak başantrenör Robert Saleh muhtemelen Aşil sakatlığıyla karşı karşıya olduğunu açıkladı.

Jets, Salı günü gelecek bir MRI ile inandıkları teşhisin doğru olup olmadığını görecek.

FOXNEWS.COM’DA DAHA FAZLA SPOR HABERİNE ULAŞMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

New York Jets oyun kurucusu Aaron Rodgers (8), 11 Eylül 2023 Pazartesi günü East Rutherford, NJ’de Buffalo Bills’e karşı oynanan NFL futbol maçının ilk çeyreğinde sahada ilgileniyor. (AP Fotoğrafı/Seth Wenig)

Salih, maçtan sonra gazetecilere yaptığı açıklamada, “Bu gece dua ediyorum ama bu iyi değil” dedi.

Saleh, Jets’in bu yaz tecrübeli bir oyuncuyu değiştirmeye çalışırken uzaklaştığı Zach Wilson’ın, MRI Rodgers hakkında inandıklarını söylerse sezonun geri kalanında Jets’in ilk beş oyuncusu olacağını da sözlerine ekledi.

Wilson, Jets’in 2021’de BYU’dan ikinci genel seçimiydi ve onların franchise adamı olduğuna inandılar. Bununla birlikte, geçen yılki ikinci sınıf kampanyasında konu dışına çıkıldı ve bu da iki farklı durumda yedeklenmesine yol açtı.

AARON RODGERS’SIZ JETLER, HEYECAN VERİCİ Uzatma Zaferinde Faturaları Sersemletti

Saleh, Wilson’ın bu oyuna girmesini ve acil durumlarda Jets’e liderlik edebilmesini övdü. Bills’in maçtaki üçüncü cirosunu (Josh Allen’ın Jordan Whitehead tarafından yapılan üçüncü müdahalesi) alıp bunu takımın ihtiyaç duyduğu maç berabere kalan touchdown’a dönüştürmeyi başardı.

Wilson, Garrett Wilson’ı, son bölgenin sol tarafındaki bir sol tarafta kurdu ve burada hüküm süren Yılın Hücum Çaylağı, altı sayıya kadar akrobatik bir yakalama yaptı.

Bills sonunda fazla mesai yapmaya zorlandı ve yazı tura atmayı kazanmalarına rağmen, özel takımlardaki yetenekleri nedeniyle Jets’in 53 kişilik kadrosunu oluşturan draft edilmemiş geri dönüş uzmanı Xavier Gipson’a kumar oynamak zorunda kaldılar.

Ön büro tarafından verilen bu karar, NFL’deki ilk büyük anının karşılığını verdi ve golü atmak ve uzatma galibiyeti için 65 yarda geri koştu.

Aaron Rodgers saha dışında yardım etti

New York Jets’in 8 numaralı oyun kurucusu Aaron Rodgers, 11 Eylül 2023’te East Rutherford, New Jersey’de MetLife Stadyumu’nda Buffalo Bills’e karşı oynanan NFL maçının ilk çeyreğinde sakatlandıktan sonra takım antrenörleri tarafından saha dışında yardım edildi. (Elsa/Getty Images)

Saleh, takımıyla birlikte bu galibiyetin tadını çıkaracağını söyledi ancak bunun hem acı hem de tatlı olduğuna şüphe yok.

Rodgers, bu sezon başında karanlık inzivasından futbol oynamaya devam etmek istediğini bilerek çıktı ancak Green Bay Packers’la bunu yapmadı. Gelecekteki Hall of Fame kariyerinde ilk kez farklı bir takımda oynamak istedi ve Packers, Jets ile uzun görüşmelerin ardından her iki tarafın da işine yarayacak bir takas yapmak zorunda kaldı.

NFL YILDIZLARI, AARON RODGERS’IN JETLERDEKİ İLK ÇIKIŞINDAKİ AYAK BİLEĞİ YARALANMASINA TEPKİ GÖSTERDİ: ‘EN İYİSİ İÇİN DUA EDİYORUZ’

Rodgers hızla New Jersey’deki Florham Park’a geldi; çalışmaya ve Jets’in etrafında oluşturduğu Super Bowl kadrosuyla gelen yüksek beklentilere hazırlanmaya hazırdı. Saleh ve diğer herkes Rodgers’ın masaya getirdiği şeyden etkilendiler ve HBO’nun ‘Hard Knocks’ programı, tepeden tırnağa tüm takımın onun futbolla yapabileceklerine hayran olduğu kamera arkası anlarını gösterdi.

Ne yazık ki futbolda hiçbir şeyin garantisi yok, özellikle de sağlık alanında. Rodgers’ın bu sezon sadece dört oyun oynaması Salih’in kalbini acıtıyor.

“Şahsen ben kendim için incinmiyorum, soyunma odamız için incinmiyorum. Aaron için inciniyorum” dedi.

Aaron Rodgers sahada topla yürüyor

New York Jets’in 8 numaralı oyun kurucusu Aaron Rodgers, 11 Eylül 2023’te East Rutherford, New Jersey’de MetLife Stadyumu’nda Buffalo Bills’e karşı oynanan NFL maçı öncesinde ısınıyor. (Elsa/Getty Images)

FOX HABER UYGULAMASINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN

“Kalbim şu anda Aaron’da ve başka kimseyle değil.”

Scott Thompson, Haberler Digital’de spor yazarıdır.