Kristaps Porzingis, 1. Maçta Mavericks karşısında Celtics adına parladı

HalaycıBaşı

New member
Kristaps Porzingis sahaya geri döndüğü için gerçekten mutluydu ve oyunu, Boston Celtics'in NBA Finalleri'nde Dallas Mavericks'i 107-89 yenerek 1. maç galibiyetine yükselmesine yardımcı oldu.

Porzingis, takımın Miami Heat'e karşı oynadığı seride sakatlandığından beri basketbol sahasına adım atmamıştı. Boston'un 22 sayı öne geçmesine ve üçüncü çeyrekte Mavericks'in farkı sekiz sayıya indirmesiyle ritmi yakalamasına yardımcı oldu.

FOXNEWS.COM'DA DAHA FAZLA SPOR HABERİNE ULAŞMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

Boston Celtics pivotu Kristaps Porzingis (8), 6 Haziran 2024 Perşembe günü Boston'da oynanan NBA Finalleri 1. maçının ilk yarısında Dallas Mavericks pivotu Daniel Gafford'un (21) yakınında attığı 3 sayılık basketi kutluyor. (AP Fotoğrafı/Charles Krupa)

Maça yedek kulübesinde başladıktan sonra 20 sayı ile tamamladı ve toplam sayısına 6 ribaund ve 3 blok ekledi. 21 dakikalık maçta sahadan 8/13 çıktı.

Bir zamanlar Mavericks'in bir üyesi olan Porzingis, sağ baldırındaki gerginlik nedeniyle 1. maça %100 girebileceğinden emin değildi ancak çok yönlülüğünü gösterdi ve ekstra X faktörü eklemeyi başardı. Celtics'in hücumuna.

Ayrıca Mavericks guardı Josh Green'e de elektrik bloğu uygulandı.

Mavericks'in üçüncü çeyrekte kilitlenmesine yardımcı olan Jaylen Brown maçı 22 sayıyla takımının en yüksek puanıyla tamamladı. Galibiyette altı ribaund, üç top çalma, üç blok ve iki asist yaptı.

Jaylen Brown çembere doğru ilerliyor

Boston Celtics guardı Jaylen Brown (sağda), Dallas Mavericks'in forveti PJ Washington, 6 Haziran 2024 Perşembe günü Boston'da oynanan NBA Basketbol Finalleri 1. Maçının ilk yarısında savunma yaparken potaya doğru ilerliyor. (AP Fotoğrafı/Charles Krupa)

2024 NBA FİNALLERİ MVP ORANLARI: JAYSON TATUM SEÇİLDİ; LUKA DONCIC'İN SONUNDA NELER VAR?

Jayson Tatum 19 sayı, 11 ribauntla oynadı.

Mavericks, Boston savunmasının gecenin büyük bölümünde Dallas'ı boğması nedeniyle üç sayılık atışlarının düşmesini göremedi. Takım, yaptığı 35 şutta yalnızca dokuz toplam asist yaptı.

Luka Doncic 30 sayı ve 10 ribaundla maçın en skorer ismi oldu. Kyrie Irving 12 sayı, 3 ribaund ve 3 asistle oynadı.

Mavericks'in deplasmanda beş maçlık play-off galibiyet serisi sona erdi.

Luka Doncic araba kullanıyor

Dallas Mavericks guardı Luka Doncic, 6 Haziran 2024 Perşembe günü Boston'da oynanan NBA Finalleri 1. Maçının ilk yarısında Boston Celtics'in pivotu Al Horford (solda) ve forvet Jayson Tatum (sağda) savunma yaparken topla oynuyor. (AP Fotoğrafı/Charles Krupa)

FOX HABER UYGULAMASINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN

2. maç Pazar gecesi saat 20.00'de (ET) oynanacak.

Haberler Digital'i takip edin X'te spor yayını ve abone olun Haberler Sports Huddle bülteni.

Ryan Gaydos, Haberler Digital'in kıdemli editörüdür.