LeBron James, Grizzlies’ten Dillon Brooks’un son yorumlarını umursamadı: “Oynamaya hazırım”

HalaycıBaşı

New member
LeBron James ve Lakers, Grizzlies’e karşı ilk tur playoff serisinde çok önemli bir 3. Maça hazırlanıyor. Ancak, dört kez NBA şampiyonu, Cumartesi günü sahaya çıktığında konuşmasını oyununun yapmasına izin vermek istiyor gibi görünüyor.

James’in hiç ilgilenmediği bir şey, Dillon Brooks’un son zamanlarda yaptığı saçma sapan konuşma.

Cuma günü antrenmandan sonra Brooks’un son yorumları sorulduğunda James, “Boğalar için burada değilim —,” dedi. “Oynamaya hazırım ve hepsi bu.” James daha sonra medya oturumunu aniden sonlandırdı.

FOXNEWS.COM’DAKİ DİĞER SPOR HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Los Angeles Lakers’ın 6 numaralı LeBron James’i, 16 Nisan 2023’te Memphis, Tennessee’de FedExForum’da Batı Konferansı Birinci Tur Playoff’larının Birinci Maçının ilk yarısında Memphis Grizzlies’in 24 numaralı Dillon Brooks’una karşı topla mücadele ediyor. (Fotoğraf: Justin Ford/Getty Images)

Lakers süperstarının medya mevcudiyetinin ilk bölümlerinde, Brooks’la ilgili soruları görmezden geliyor gibiydi.

Grizzlies, bu hafta başlarında 2. maçta Lakers’ı mağlup ettikten sonra seri 1-1 berabere kaldı. Memphis’in 103-93 galibiyetinden sonra Brooks, James’e karşı oynama konusundaki düşünceleri hakkında konuşmaya karar verdi.

“Umurumda değil – o yaşlı. Ne demek istediğimi anlıyor musun?” Brooks Çarşamba dedi. “Bunu bekliyordum. 4., 5. maçta bunu yapmasını bekliyordum. Dördüncü faulümü aldığımda bir şeyler söylemek istedi. Bunu daha önce söylemesi gerekirdi. Ama ayıları dürttüm. Söylemiyorum.” gelip bana 40 verene kadar kimseye saygı duyma.”

NBA EFSANELERİ CHARLES BARKLEY VE SHAQ RIP 76ERS YILDIZI JOEL EMBIID, AĞ TEKME OYUNCUSU İÇİN

James, bir muhabir bahsedene kadar Brooks’un yorumlarından haberdar olmadığını söyledi. 38 yaşındaki James’e ayrıca bir rakibinden gelen saçma sapan konuşmaların daha önce dahil olduğu herhangi bir playoff serisinin sonucunu etkileyip etkilemediği soruldu.

James, “Oyun dört çizgi arasında kazanılır,” dedi. “Her zaman olmuştur, her zaman olacaktır.”

Dillon Brooks ve LeBron James 1. Maç sırasında

Memphis, Tennessee’de 16 Nisan 2023’te FedExForum’da Batı Konferansı Birinci Tur Playofflarının Birinci Maçı sırasında Memphis Grizzlies’den Dillon Brooks 24 numara ve Los Angeles Lakers’tan LeBron James 6 numara. (Justin Ford/Getty Images)

Tarihsel olarak James, galibiyetlerle ilgili olarak Brooks’a karşı kafa kafaya avantajı elinde tutuyor. James’in takımları kariyeri boyunca Brooks’a karşı 10-3. James ilk iki playoff maçında 24.5 sayı ve 11.5 ribaund ortalamaları yakalıyor.

Lakers’ın Ocak ayında bir takas yoluyla satın aldığı Rui Hachimura, Brooks’un sözlerinden bulunamadı.

RAPTORS FIRE ŞAMPİYONASI KAZANAN BAŞ KOÇ

Cuma günü Hachimura, “Bunu duydum,” dedi. “Sosyal medyayla pek ilgilenmiyorum ama duydum. Dürüst olmak gerekirse, yapabilecekleri tek şey bu. Onlar genç bir takım. Sadece konuşmak istiyorlar. Gerçekten umursamıyoruz. Oyunumuzu oynuyoruz ve maçları kazanmaya çalışıyoruz.”

Silahsız yetenek avcıları ve yöneticilerle yapılan bir ESPN anketinde NBA’deki en iyi oyuncu için herhangi bir oy alamayınca James, sosyal medya gönderilerinde şaka yollu bir şekilde kendisinden “Yıkanmış Kral” olarak bahsetmeye başladı.

LeBron James maç sırasında gol attıktan sonra tepki veriyor

Los Angeles Lakers forveti LeBron James (6), 4 Aralık 2022 Pazar günü Washington’da bir NBA basketbol maçının ilk yarısında Washington Wizards’a karşı gol attıktan sonra tepki veriyor. (AP Fotoğrafı/Jess Rapfogel)

James, muhabirlerle konuşurken Brooks’tan ismiyle bahsetmedi.

James, “Günün sonunda sahada 10 adam var demek istiyorum,” dedi. Sahada 10 adam var. Ligin en iyi savunma takımlarından biri ve buna saygı duymalıyız.

“Belirli bir zamanda, o çeyrekte, o dakikada kim Grizzlies forması giymiş olursa olsun, herkese saygı duymalıyız ve hücumda infaz yapmalıyız.”

HABERLER SUNULDU

Lakers baş antrenörü Darvin Ham, seri Los Angeles’a kayarken James’in gürültüyü engelleyebileceğine olan güvenini dile getirdi.

Ham, “LeBron’un çıkıp her zaman yaptığı şeyi yapması gerekiyor” dedi. “Yalnızca doğru şekilde oynayın. Geri kalan her şey kendi başının çaresine bakar.”

Chantz Martin, Haberler Digital için bir spor yazarıdır.